Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nie zapłacisz przez internet, nie zrobisz przelewu. Zacznie się już jutro
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 19.04.2024 20:10

Nie zapłacisz przez internet, nie zrobisz przelewu. Zacznie się już jutro

bankomat, ręka
Fot. Pixabay/jarmoluk

Duże polskie banki zaplanowały na ten weekend prace modernizacyjne. W związku z tym klientów czekają spore utrudnienia. Nie będzie można skorzystać między innymi z bankomatów, płatności kartą czy przelewów. Które banki zapowiedziały przerwy techniczne?

Weekendowe utrudnienia dla klientów dużych banków

Banki co jakiś czas przeprowadzają prace modernizacyjne, które mają ma celu poprawienie jakości świadczonych usług. Niestety, wiąże się to z przerwami technicznymi i utrudnieniami dla klientów. Banki jednak zawsze informują odpowiednio wcześniej, że takie niedogodności mogą wystąpić

Komunikat dotyczący prac modernizacyjnych wydał Santander Bank Polska. Wszyscy klienci powinni wiedzieć, że w nocy z piątku na sobotę (19/20 kwietnia) od godziny 23:00 do 7:00 nie będą mogli skorzystać z: aplikacji mobilnej, bankowości internetowej, przelewów natychmiastowych, Blika, płatności w sklepach internetowych i kantoru Santander.

Jeśli chodzi o BNP Paribas, to z 19 na 20 kwietnia od godziny 22:00 do 2:00 nie będą działać systemy: GOonline Biznes, GOmobile Biznes oraz GOconnect Biznes. Prace modernizacyjne przeprowadzi również ING Bank Śląski. W niedzielę 21 kwietnia od godz. 0:30 do godz. 4:30 klienci nie będą mogli zlecić oraz odebrać przelewu ekspresowego Express Elixir i przelewu na telefon Blik. 

Ważne wieści dla seniorów, taki przelew z ZUS wpłynie na ich konta. Chodzi o 13. emeryturę

Przerwy techniczne w PKO BP i mBanku

Prace techniczne w PKO BP i Inteligo spowodują, że w nocy z piątku (19 kwietnia) na sobotę (20 kwietnia) w serwisie internetowym i telefonicznym iPKO, a także w aplikacji IKO nie będą dostępne ubezpieczenia Moje Podróże24, Mój Dom24, Moje Życie24, PKO Ubezpieczenie dziecka oraz Assistance. 

Przerwę techniczną zapowiedział również mBank. W komunikacie poinformował swoich klientów, że w niedzielę 21 kwietnia w godzinach 2:30 - 10:30 odbędą się prace modernizacyjne. W tym czasie nie będzie można zapłacić kartą w internecie, zalogować się na konto w internecie i w aplikacji mobilnej, zrealizować operacji na mLinii i złożyć żadnego wniosku.

Zobacz także: Action zwariowało. Sieć przygotowała dla klientów wyjątkową ofertę

W weekend banki przeprowadzą prace modernizacyjne

Utrudnienia czekają również klientów Banku Pocztowego. W niedzielę 21 kwietnia od godziny 4:00 do godziny 8:00 nie będzie możliwe: przyłączenie kart do portfeli cyfrowych, zrealizowanie transakcji kartą w internecie z kodem SMS, pobieranie kodu CVC2 dla kart wirtualnych oraz prezentacja numeru karty dla wniosków o kartę wirtualną.

Prace techniczne w Banku Nowym również odbędą się w niedzielę 21 kwietnia. W godzinach 0:30 - 4:30 klienci nie zrealizują szybkich przelewów w systemie Express Elixir, a od godz. 2:00 do godz. 6:00 nie będą działały bankomaty i wpłatomaty obsługiwane przez Santander Bank Polska. Utrudnione może być również korzystanie z kart płatniczych.

W niedzielę 21 kwietnia w godzinach 0:00 - 7:00 w Nest Banku nie będzie można: zalogować się do bankowości elektronicznej i aplikacji mobilnej, korzystać z Blika i Visa Mobile, zmieniać limitów w bankowości elektronicznej, płacić za zakupy w internecie kartą i przy użyciu linka do płatności.