Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Majówka w Zakopanem. Lepiej się pospieszyć, kończą się wolne noclegi
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 18.04.2024 12:54

Majówka w Zakopanem. Lepiej się pospieszyć, kończą się wolne noclegi

Zakopane
Pixabay/ zdjęcie ilustracyjne

Wielu Polaków decyduje się na spędzenie długiego weekendu majowego w Zakopanem. Należy jednak pamiętać, że to miejsce jest bardzo popularne wśród turystów i warto nieco wcześniej zarezerwować nocleg. Choć do majówki zostały dwa tygodnie, miejsca w hotelach i pensjonatach powoli się kończą.

Wielu Polaków wybiera się na majówkę do Zakopanego

Zakopane cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, którzy wybierają się tam na wakacje, ferie, ale także i na majówkę. Jak poinformował PAP Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, wiele osób zwleka z rezerwacją noclegu do ostatniej chwili.

Mamy bardzo dużo zapytań o pobyty w Zakopanem w okresie majówki, ale nie wszystkie kończą się rezerwacjami. Jesteśmy w stanie wyczekiwania, bo piękne wiosenna pogoda się załamała i przyszło ochłodzenie. Dlatego część gości wstrzymuje się z rezerwacjami i uzależnia decyzję o wyjeździe od poprawy pogody - przekazał.

Ekonomiści wprost o nowych cenach prądu. O tyle wzrosną rachunki

Trzeba się pospieszyć, wolnych miejsc jest coraz mniej

To, że wiele osób czeka z rezerwacją do ostatniej chwili, nie oznacza, że w hotelach i pensjonatach jest jeszcze mnóstwo wolnych miejsc. Jak przekazał Karol Wagner, choć do majówki zostały jeszcze dwa tygodnie, miejsca noclegowe są zapełnione w 60 proc., a niektóre hotele są całkowicie zajęte. 

Jeżeli więc ktoś podjął decyzję, że na majówkę wybiera się do Zakopanego, powinien już teraz zabrać się za szukanie noclegu i zarezerwowanie miejsca. Później może okazać się, że wszystko jest już zajęte i plany na długi majowy weekend nie zostaną zrealizowane. 

Ile trzeba zapłacić za nocleg w Zakopanem?

Hotelarze spod Giewontu spodziewają się, że w tym roku majówka podzieli się na dwie tury. Pierwsi turyści będą przyjeżdżać do Zakopanego od piątku 26 kwietnia, a kolejni zjawią się tam w środę 1 maja. Jak przekazał Wagner, przyjezdni częściej wybierają noclegi w centrum Zakopanego i wolą pobyty w kwaterach prywatnych, które są nieco tańsze.

Jeśli chodzi o ceny noclegów pod Tatrami w weekend majowy, za pokój dwuosobowy średnio trzeba zapłacić 520 złotych. W hotelach o niższym standardzie ceny zaczynają się od 180 złotych za pokój dwuosobowy. 

Zobacz także: Kończy się czas na skorzystanie z tej ulgi. Można odliczyć 53 tys. zł