Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Nie tylko masowe zwolnienia. Spożywczy gigant zatrudni kilkaset osób
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 04.07.2024 16:14

Nie tylko masowe zwolnienia. Spożywczy gigant zatrudni kilkaset osób

praca, piekarnia
Fot. Pixabay/volzi, Pexels

W erze ciągłych wiadomości o kolejnych masowych zwolnieniach, jedna firma ma dobrą wiadomość. Gigant zatrudni aż 260 nowych pracowników i to nie wymagając od nich doświadczenia. W Polsce mają ruszyć cztery nowe linie produkcyjne.

Praca szuka setek ludzi, ruszyła wielka rekrutacja

”Setki Polaków straci pracę”. ”Zakład ogłosił bankructwo”. ”Spółka zapowiada zwolnienia”. Takich nagłówków w ostatnim czasie widzimy coraz więcej. Kryzys gospodarczy odbił się na wielu sektorach rynku, nie wszystkie firmy jednak zostały zmuszone do ograniczenia działalności. Wielu producentów — czy to odzieży, czy elektroniki — wciąż stawia na rozwój. Tym razem rekrutację ogłosił gigant branży spożywczej, producent uwielbianych ciastek i kultowych pryncypałek: dr Gerard. Firma poszukuje aż 260 pracowników.
 

Ruszają masowe kontrole. Na celownik urzędu trafią nawet przelewy od kolegi

Dr Gerard: ruszą kolejne cztery linie produkcyjne

Hiszpańska firma Adam Foods, do której należy słynny producent słodyczy, posiada w Polsce dwa zakłady pod szyldem ”dr Gerarda” — w Międzyrzecu Podlaskim i Radzyniu Podlaskim. To właśnie tam już wkrótce mają zostać uruchomione nowe linie produkcyjne, a liczba pracowników wzrośnie z 1,1 tys. o kolejne 260 osób. Oznacza to nie tylko nowe miejsca pracy, ale również dodatkowe kilka tysięcy ton ciastek rocznie! Jak poinformował prezes firmy, Jarosław Zawadzki, linie produkcyjne mają być uruchamiane etapami:

Pierwsze z nich rozpoczną pracę już w trzecim kwartale 2024 roku, a ostatnie prace powinny zakończyć się w pierwszym kwartale 2025 roku.

Setki miejsc pracy, nie musisz mieć doświadczenia

Jak podkreśla firma, od nowych pracowników nie będzie wymagać dużego doświadczenia. W obu lokalizacjach planowane są bowiem szkolenia. Polacy będą mogli znaleźć zatrudnienie jako operator maszyn cukierniczych czy pakujących, dr Gerard poszukuje również pracowników liniowych oraz pracowników produkcji. W zakładzie w Radzyniu Podlaskim spółka zamierza zatrudnić około 60 osób, natomiast w Międzyrzecu Podlaskim — kolejne 200.