Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Minister Finansów przekazał dobre wieści. Tyle ma kosztować paliwo
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 12.04.2024 12:04

Minister Finansów przekazał dobre wieści. Tyle ma kosztować paliwo

Andrzej Domański, dystrybutory paliwa
Fot. KAPiF, Pixabay/planet_fox

Minister Finansów Andrzej Domański w rozmowie z Radiem Zet przekazał kilka dobrych wiadomości dla Polaków. Szef resortu mówił między innymi o zmianach w rozliczaniu VAT-u i kwocie wolnej od podatku. Wspomniał także o paliwie w cenie 5,19 zł. 

Będą zmiany w rozliczaniu się z VAT-u

Minister Finansów Andrzej Domański był gościem Radia Zet i podczas rozmowy z Bogdanem Rymanowskim wspomniał o kilku ważnych kwestiach dla Polaków. Przede wszystkim zapowiedział, że będą spore zmiany w rozliczaniu się z VAT- u

Aktualnie podatnicy muszą dokonywać takiego rozliczenia w przypadku obrotów w wysokości 200 tys. złotych. Szef resortu finansów przekazał, że chce zwiększyć tą kwotę do 240 tys. złotych. Dodał także, że chciałby, by zmiany weszły w życie już 1 stycznia 2025 roku.

Zobacz także: Tyle zarabiał Daniel Obajtek w Orlenie. Kwota jest imponująca

Kontrolerzy zapukają do drzwi Polaków. Będą sprawdzać jeden dokument

Minister Finansów przekazał dobre wieści

Bogdan Rymanowski zapytał Andrzeja Domańskiego o kwestię podniesienia kwoty wolnej od podatku. Warto wspomnieć, że była to jedna z obietnic wyborczych Koalicji Obywatelskiej. Minister Finansów odpowiedział, że zmiany w tej kwestii również będą, choć trzeba na nie jeszcze trochę poczekać. 

Niedługą chwilę trzeba poczekać. Pracujemy, by było to możliwie szybko - przekazał szef resortu w rozmowie z Radiem Zet. 

Paliwo po 5,19 zł? Minister Domański mówi, że to możliwe

Podczas rozmowy padło także pytanie o cenę benzyny. Rymanowski spytał, czy jest szansa, żeby paliwo kosztowało 5,19 zł jeszcze w tej kadencji. Minister Finansów podkreślił, że spore znaczenie w tej kwestii ma cena ropy na rynkach. Wskazał jednak, że scenariusz tańszej benzyny jest prawdopodobny, ale pod jednym warunkiem.

Jeśli cena ropy na rynkach spadnie o kolejne 20-30 proc., to 5,19 jest realne - wskazał Minister Finansów Andrzej Domański, cytowany przez Radio Zet.