Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Wypłata 800 plus może się opóźnić. Te osoby dostaną dopiero we wrześniu
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 12.04.2024 10:17

Wypłata 800 plus może się opóźnić. Te osoby dostaną dopiero we wrześniu

pieniądze, telefon, ręka, portfel
Fot. East News/Zofia i Marek Bazak

Rodzice co miesiąc otrzymują wsparcie finansowe w postaci 800 plus. Wkrótce rozpocznie się nowy okres rozliczeniowy, co wiąże się z koniecznością dopełnienia formalności. Jeśli świadczeniobiorcy nie dopilnują tego obowiązku, to wypłata pieniędzy zostanie opóźniona.

800 plus to wsparcie finansowe dla wszystkich rodziców

Popularne świadczenie wychowawcze jeszcze do niedawna było wypłacane w niższej kwocie. Wraz z początkiem nowego roku 500 plus zostało podwyższone o 300 złotych i teraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca rodzicom 800 zł miesięcznie.

Warto przypomnieć, że świadczenie należy się wszystkim rodzicom, których dzieci nie są pełnoletnie. W przypadku tego wsparcia nie obowiązują żadne inne warunki. Znaczenia nie mają również zarobki beneficjentów.

Wczasy pod gruszą. Te osoby mogą liczyć na dofinansowanie urlopu

Rodzice muszą złożyć ważny wniosek. Wkrótce upływa termin

Rodzice nie musieli dopełniać dodatkowych formalności w związku z podwyższeniem świadczenia do 800 złotych, bo ZUS zrobił to automatycznie. Wkrótce jednak kończy się obecny okres rozliczeniowy, co wiąże się z koniecznością złożenia nowego wniosku

Niezbędne dokumenty należy składać tylko i wyłącznie drogą elektroniczną. Można zrobić to za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS, portalu Emp@tia, aplikacji mZUS czy też bankowości elektronicznej. 

Zobacz także: Rossmann znów szaleje. Drogeria przygotowała dla klientów same hity

Wypłata 800 plus może być opóźniona

Nowy okres rozliczeniowy rozpocznie się już 1 czerwca bieżącego roku. Wniosek należy dostarczyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do 30 kwietnia. Jeśli rodzice przegapią ten termin, to ciągłość wypłat 800 plus zostanie przerwana

W przypadku dopełnienia formalności w maju, pieniądze zostaną wypłacone dopiero w lipcu wraz z wyrównaniem za czerwiec. Złożenie wniosku w czerwcu będzie oznaczało przyznanie świadczenia z wyrównaniem w sierpniu. Jeżeli jednak ktoś zgłosi się po 800 plus dopiero w lipcu, to ZUS wypłaci mu pieniądze we wrześniu, ale już bez wyrównania za czerwiec. Wówczas takie osoby stracą 800 złotych.