Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Minister Finansów

Minister Finansów

Pieniądze, Andrzej Domański
20.02.2024 12:32 Nadchodzą zmiany w składce zdrowotnej. Padła konkretna zapowiedź

Podczas kampanii wyborczej Koalicja Obywatelska zapowiedziała w swoich “100 konkretach”, że zostaną wprowadzone zmiany w składkach zdrowotnych. Ostatnio podczas rozmowy z “Business Insiderem” wspomniał o tym obecny minister finansów i podał konkretny termin. 

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:14 Będzie nowy "człowiek od podatków". Zajmie miejsce skompromitowanego Świtały

Leszek Skiba zajmie miejsce zdymisjowanego Filipa Świtały. Będzie odpowiadał za wszystkie departamenty podatkowe w Ministerstwie Finansów. Uda mu się uszczelnić system podatkowy?

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:12 MF: Niższy VAT na ubrania i buty dla dzieci to priorytet

Już w 2016 r. Ministerstwo Finansów z Leszkiem Skibą na czele próbowało działać w sprawie obniżenia stawki VAT-u na ubrania dla dzieci, jednak bez efektów. System podatku VAT w Unii Europejskiej podlega harmonizacji, co oznacza, że państwa członkowskie zobowiązane są do przestrzegania zgodności krajowych przepisów w zakresie podatku VAT z regulacjami wynikającymi z prawa unijnego. Obecny minister finansów Marian Banaś ponawia próby obniżenia stawki VAT na dziecięce ubrania i składa wniosek do ministra finansów Republiki Finlandii, w którym apeluje o zintensyfikowanie prac legislacyjnych nad wnioskiem Komisji Europejskiej dotyczącym reformy stawek VAT.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:10 Wzrost wyższy, niż zapowiadała minister. Kapitalne dane GUS

PKB z lepszym wynikiem, niż dotąd się spodziewano. Jak się okazuje, dane z Głównego Urzędu Statystycznego przebijają zapowiedzi samej minister finansów Jadwigi Emilewicz. Ta zapowiadała, że wynik powinien wynieść 4,4%, a jak podaje GUS w najnowszym z komunikatów, wynik wzrostu PKB jest lepszy niż dotąd sądzono.W połowie sierpnia GUS w szybkim szacunku wyliczył wzrost PKB o 4,4% rok do roku w drugim kwartale wobec 4,7% rok do roku w kwartale pierwszym. Urząd teraz policzył wszystko dokładniej i wyszło jeszcze lepiej. PKB wzrósł o 4,5%. - cytuje komunikat GUS portal Money.pl.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:10 Resort finansów czeka na nowego ministra. Bukmacherzy przyjmują zakłady

Mateusz Morawiecki przejął obowiązki ministra finansów po Marianie Banasiu, który w piątek został odwołany z tej funkcji. Jak podał w piątek na Twitterze resort finansów, na wniosek premiera Andrzej Duda odwołał dotychczasowego szefa resortu.Prezydent Andrzej Duda, na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego, odwołał go ze stanowiska - czytamy w komunikacie resortu na popularnym portalu społecznościowym.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:04 Od lipca fiskus uruchamia nowy rejestr. Za brak wpisu ogromne kary finansowe

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR) to system, w którym są gromadzone i przetwarzane informacje o beneficjentach rzeczywistych, tj. osobach fizycznych sprawujących bezpośrednią lub pośrednią kontrolę nad spółką. Ministerstwo Finansów podkreśla, że główne zadania rejestru to przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.- Posiadanie dokładnych i aktualnych danych o beneficjentach rzeczywistych ma kluczowe znaczenie dla zwalczania tych zjawisk, ponieważ uniemożliwia przestępcom ukrycie swojej tożsamości w skomplikowanej strukturze korporacyjnej. Publiczny charakter rejestru, umożliwiający każdemu nieodpłatny dostęp do informacji o beneficjentach rzeczywistych, zapewnia również większą kontrolę informacji przez społeczeństwo obywatelskie oraz przyczynia się do zwiększenia zaufania do rynku finansowego i uczestników obrotu gospodarczego – informuje resort na swojej stronie internetowej. Firmom, które nie wpiszą się do nowego rejestru grożą kary pieniężne, w wysokości nawet do miliona złotych.

Fiskus oburzony postawą przełożonych
22.03.2022 08:36 W fiskusie wrze. Wszystko przez wypowiedź wiceszefowej po decyzji o braku premii dla urzędników

Z tego artykułu dowiesz się:Jaką decyzję w sprawie premii podjął Mateusz MorawieckiCo na ten temat sądzi minister finansów i wiceszefowa KASJak słowa przełożonych odbierają pracownicy

Podatnik Ministerstwo Finansów proces cyfryzacji
22.03.2022 08:35 Nowe obowiązkowe konto dla wszystkich podatników. Nie wolno go ignorować

Z tego artykułu dowiesz się:Jak z nowego systemu skorzysta podatnikW jaki sposób ułatwi to pracę komornikomJakie wyzwania stoją jeszcze przed Ministerstwem Finansów

  • 1
  • 2