BiznesINFO.pl
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 25.06.2020. n/z Walizka pieniedzy.

East News, Arkadiusz Ziolek

Szczodre zapewnienia resortu finansów. Rządowi nie skończą się pieniądze

27 Października 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Ministerstwo Finansów jest pełne optymizmu w swoich poczynaniach i informuje, że rządowi nie zabranie pieniędzy. Jest to dość odważna deklaracja biorąc pod uwagę fakt, że budżet państwa ma wynieść 80 mld zł. Jakie rzeczy na swoją obronę ma ministerstwo fi

Ministerstwo Finansów z optymistyczną prognozą

Ministerstwo Finansów jest w bardzo dobrym humorze i nie przejmuje się deficytem budżetowym na 109 mld zł czego dowód dał szef resortu, Tadeusz Kościński na wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim i wicepremierem Jarosławem Gowinem. Oświadczenie ministra finansów zwala z nóg.

Przypomnijmy, że wiosenne tarcze antykryzysowe były rozdawane na zasadzie dywanowej. Minister finansów powiedział, że były to tzw. helicopter money. - Obecnie potrzebujemy zmienić nasze strategie i przechodzimy na nowe zasady, gdzie potrzebna jest chirurgiczna precyzja, pomoc doraźna jest kierowana dokładnie tam, gdzie jest potrzebna, skwitował cytowany przez Puls Biznesu. Co takiego planuje ministerstwo finansów?

Ministerstwo Finansów chce nadal pomagać przedsiębiorcom. Tadeusz Kościński zapewnił, że polskie pieniądze się nie skończą, a rządzący mają fundusze na dalsze wspieranie gospodarki. Szef ministerstwa finansów podkreślił, że deficyt we wrześniu wyniósł 13,7 mld zł, a w marcu było to 27 mld zł. A jaki jest planowany deficyt budżetowy w przyszłym roku?

1. Niestety, Boże Narodzenie będzie wyglądać zupełnie inaczej w tym roku. Minister zdrowia z nieprzyjemnymi informacjami2. Uwaga rodzice i uczniowie, od dziś od rana nagła zmiana. Trzeba się przygotować, każdy musi wiedzieć3. Segregacja śmieci znowu do zmiany? Nie wypełnisz obowiązku, spodziewaj się grzywny albo aresztu

Ministerstwo Finansów twierdzi, że ma pieniądze

Ministerstwo Finansów informuje, że przyszłoroczny budżet został zwiększony do 109 mld zł i dzięki temu rządzący będą mogli stworzyć poduszkę finansową dla kraju. - Gospodarka powoli wraca na swoje tory, zapewnił i poruszył kwestię przedsiębiorców.

- Stoimy przed realnym wyborem: wyborem zwiększenia deficytu i pomocy dla naszych pracowników i naszych pracodawców, przedsiębiorców lub ograniczenia naszego zadłużenia i zostawienia naszych przedsiębiorców samym sobie, powiedział Kościński i dodał też kilka słów otuchy.

Nie jest tajemnicą, że ogromna dziura budżetowa budzi zgorszenie wśród sporej ilości Polaków. Tadeusz Kościński mimo wszystko jest pełny optymizmu i mówi, że deficyt Polski może być niższy niż przewidywany. 

- Pomoc polskiego rządu dla polskiej gospodarki jest porównywalna do tego, co najbogatsze kraje zachodu udzieliły swoim gospodarkom, powiedział i dodał, że to właśnie Polska ze wszystkich krajów Unii Europejskiej, wyjdzie obronną ręką z kryzysu. Zapewnił także, że deficyt budżetowy jest dobrą inwestycją.

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Flaga ONZ

Polska i Świat

Rezolucja potępiająca aneksję terytoriów Ukrainy odrzucona. Rosja skorzystała z prawa weta

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Michał Dworczyk złożył rezygnację. Już nie jest szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Czytaj więcej >
Piraci zaatakowali statek "Port Gdynia"

Polska i Świat

Wprowadzono drugi stopień zabezpieczenia portów morskich

Czytaj więcej >
sejm

Polska i Świat

Debata o wydłużeniu kadencji samorządów. Tylko PiS głosuje za projektem

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Pilna sesja Rady Bezpieczeństwa ONZ dotycząca Nord Stream. Na życzenie Rosji

Czytaj więcej >
Rondo. Czy przed skrzyżowaniem należy włączać lewy kierunek?

Polska i Świat

Wielu kierowców jeszcze nie wie o zmianie przepisów. Na skrzyżowaniu mogą zgarnąć 1000 zł mandatu

Czytaj więcej >