Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Nadchodzą zmiany w składce zdrowotnej. Padła konkretna zapowiedź
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 20.02.2024 12:32

Nadchodzą zmiany w składce zdrowotnej. Padła konkretna zapowiedź

Pieniądze, Andrzej Domański
Iberion/KAPiF

Podczas kampanii wyborczej Koalicja Obywatelska zapowiedziała w swoich “100 konkretach”, że zostaną wprowadzone zmiany w składkach zdrowotnych. Ostatnio podczas rozmowy z “Business Insiderem” wspomniał o tym obecny minister finansów i podał konkretny termin. 

Minister Finansów szczerze o Adamie Glapińskim

Minister finansów Andrzej Domański podczas rozmowy z portalem “Business Insider” wspomniał, że w jego resorcie aktualnie trwa audyt po poprzednikach i wyszło na jaw sporo nieprawidłowości. Domański wypowiedział się na temat Adama Glapińskiego, choć nie skomentował chęci postawienia go przed Trybunałem Stanu. Jak poinformował, od objęcia stanowiska jeszcze nie miał okazji spotkać się z prezesem NBP. Szef resortu mówił również o podniesieniu kwoty wolnej od podatku, co również było zapowiadane już jakiś czas temu. Nie padła jednak deklaracja, że obietnica wyborcza zostanie spełniona w tej kadencji Sejmu.

Burza w mediach. Polscy aktorzy okłamywani przez wpływową agentkę?

Składka zdrowotna do zmiany? Padła konkretna zapowiedź

Minister finansów podczas rozmowy z “Business Insiderem” przekazał wieści, które z pewnością ucieszą wszystkich przedsiębiorców. Okazuje się bowiem, że obietnica gruntownych zmian w składkach zdrowotnych może wejść w życie już w niedalekiej przyszłości. 

Obecna składka jest odrębną od podatku daniną. Jednak doskonale rozumiem, że polscy przedsiębiorcy nie chcą płacić składki zdrowotnej np. od sprzedaży aktywów trwałych. Z rozwiązaniem tego problemu wyjdziemy relatywnie szybko - przekazał Domański w rozmowie z serwisem.

Minister finansów podał konkretny termin

Jak wynika z wypowiedzi szefa resortu finansów, już od 1 stycznia 2025 roku polscy przedsiębiorcy odczują zmiany. Warto wspomnieć, że nieco dłużej mają potrwać prace nad modyfikacjami w ryczałtowej składce zdrowotnej. Minister finansów zapewnił wszystkie osoby prowadzące działalność gospodarczą, że wprowadzone zmiany będą dla nich naprawdę korzystne. 

Zobacz także: Mało kto wie o tej uldze podatkowej. Można odliczyć pokaźną sumę