Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Majątek Włodzimierza Czarzastego. Posiada kilka nieruchomości, a to nie koniec
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 16.11.2023 12:21

Majątek Włodzimierza Czarzastego. Posiada kilka nieruchomości, a to nie koniec

Włodzimierz Czarzasty
KAPIF

W poniedziałek 13 listopada odbyło się pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji, w trakcie którego Mateusz Morawiecki złożył dymisję Rady Ministrów, a Szymon Hołownia został wybrany marszałkiem Sejmu. Podczas obrad dochodziło do wielu głosowań, a w jednym z nich posłowie wybrali na wicemarszałka Włodzimierza Czarzastego. Polityk Nowej Lewicy może pochwalić się pokaźnym majątkiem.

Czarzasty objął ważne stanowisko. Potem będzie jeszcze lepiej

W poniedziałkowym głosowaniu w Sejmie Włodzimierz Czarzasty został wybrany jednym z wicemarszałków izby X kadencji. Z kolei od 14 listopada 2025 r. do końca kadencji współprzewodniczący Lewicy będzie marszałkiem Sejmu. Takie postanowienie zostało zapisane w umowie koalicyjnej partii, które jeszcze są w opozycji. Media podają, że przez wiele lat działalności Włodzimierz Czarzasty dorobił się sporego majątku. Jesteście ciekawi?

Zerowy VAT na żywność. Donald Tusk usłyszał decyzję z Brukseli

Nieruchomości warte kilka milionów złotych

Jeden z liderów Lewicy posiada kilka nieruchomości. Jest właścicielem 250-metrowego domu o wartości 1,5 mln złotych. Co więcej, posiada również 35-metrowe mieszkanie, którego wartość jest wyceniana na 350 tys. złotych. Poza tym jest właścicielem półhektarowej działki zabudowanej o wartości 2,5 mln złotych.

Kolekcja książek za 80 tys. złotych i jacht motorowy

Wicemarszałek Sejmu X kadencji posiada również jacht motorowy o wartości 20 tys. złotych. Wśród mienia polityka znajdują się także obrazy o wartości 50 tys. złotych, wyroby ze srebra o wartości 30 tys. złotych, a także kolekcja książek składająca się z 15 tys. tytułów o łącznej wartości 80 tys. złotych. Jego majątek obejmuje również ponad 30 tys. akcji Muza S.A., które mają wartość niemal 50 tys. złotych.

Polityk Lewicy zgromadził ponad 140 tys. złotych oszczędności, które są ulokowane na kontach bankowych. Posiada również 50 tys. złotych w gotówce oraz 11 tys. euro.

Źródło: gazeta.pl, skrotpolityczny.pl.