Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Majątek

Majątek

Radosław Sikorski
28.04.2024 08:34 Oświadczenie majątkowe Radosława Sikorskiego. Znamy szczegóły

Oświadczenie majątkowe Radosława Sikorskiego. Minister Spraw Zagranicznych, podobnie jak pozostali ministrowie premiera Donalda Tuska, opublikował swoje oświadczenie majątkowe na stronach Rady Ministrów, aktualizowane do grudnia 2023 r. Co posiada, ile zarabia i w co inwestuje Radosław Sikorski?

Donald Tusk oświadczenie majątkowe
27.04.2024 11:38 Oświadczenie majątkowe Donalda Tuska. Dostaje aż trzy emerytury

Oświadczenie majątkowe Donalda Tuska. Zarobki, dochód i stan posiadania premiera został opublikowany w ramach oświadczenia majątkowego za miniony 2023 r. na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Tusk ma blisko 1,5 mln zł oszczędności, żadnych nieruchomości, polisy na życie na ponad 400 tys. zł, pokaźną emeryturę i zegarek za ponad 10 tys. zł. Oto oświadczenie majątkowe Donalda Tuska.

Rama X
17.03.2024 21:42 Najbogatszy monarcha świata. Ma kolekcję samolotów i największy diament

Jest uważany za najbogatszego monarchę na świecie, a konkurencję zostawia daleko w tyle. Król Tajlandii Rama X wprost onieśmiela swoim majątkiem, przez co od lat pozostaje na ustach całego świata. Ten z kolei chętnie rozprawia o jego kolejnych zachciankach i inwestycjach, w tym pokaźnej kolekcji samochodów i samolotów. Co więcej, władca doskonale wie, jak pomnażać posiadane pieniądze i zdaje się nie mieć umiaru. Oto, jak żyje 72-letni Maha Vajiralongkorn.

dokumenty
15.03.2024 09:13 Jak napisać ważny testament? Wiele osób o tym zapomina

Większość Polaków zdaje sobie sprawę z tego, jak ważnym dokumentem jest testament. To, o czym wiele osób nie ma pojęcia, to jak napisać testament, by nie istniało ryzyko jego podważenia. Jak napisać ważny testament? Wyjaśniamy.

Szymon Hołownia
04.12.2023 12:36 Oto majątek Szymona Hołowni. Kwoty mocno zaskakują

Od kilku dni dostępne są oświadczenia majątkowe posłów Sejmu X kadencji. Sporo uwagi przykuwa jednak dokument, który złożył lider Polski 2050, Szymon Hołownia - oszczędności zgromadzone przez obecnego Marszałka Sejmu są imponujące.

donald-tusk-polityk
02.12.2023 13:54 Donald Tusk ujawnił majątek. Oto jego oświadczenie

W ciągu ostatnich dni pod lupą dziennikarzy znalazły się oświadczenia majątkowe polskich polityków. W gronie tym nie zabrakło Donalda Tuska, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej i kandydata na premiera nowego rządu (przy założeniu, że rząd uformowany przez PiS nie uzyska od Sejmu wotum zaufania). Czego możemy się zatem dowiedzieć o Donaldzie Tusku z jego oświadczenia majątkowego?

Szymon Hołownia
01.12.2023 21:43 Szymon Hołownia mieszka w domu za prawie 3 mln zł. Ale to nie wszystkie nieruchomości

Na stronie internetowej Sejmu pojawiły się oświadczenia majątkowe posłów X kadencji. Z dokumentu dotyczącego majątku Szymona Hołowni dowiadujemy się między innymi, ile marszałek ma oszczędności na kontach, a także jakie posiada nieruchomości.

Jarosław Kaczyński
01.12.2023 18:44 Oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Zaskakujące kwoty

7 listopada do kancelarii marszałka wpłynęło oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego, a także pojawiło się na sejmowej stronie. Okazuje się, że prezes Prawa i Sprawiedliwości na swoim koncie zgromadził niemałą sumę.

Włodzimierz Czarzasty
16.11.2023 12:21 Majątek Włodzimierza Czarzastego. Posiada kilka nieruchomości, a to nie koniec

W poniedziałek 13 listopada odbyło się pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji, w trakcie którego Mateusz Morawiecki złożył dymisję Rady Ministrów, a Szymon Hołownia został wybrany marszałkiem Sejmu. Podczas obrad dochodziło do wielu głosowań, a w jednym z nich posłowie wybrali na wicemarszałka Włodzimierza Czarzastego. Polityk Nowej Lewicy może pochwalić się pokaźnym majątkiem.

Matthew Perry
30.10.2023 17:45 Matthew Perry zostawił po sobie fortunę. Co stanie się z majątkiem aktora?

Wiadomość o śmierci Matthew Perry'ego obiegła świat w niedzielę rano polskiego czasu. 54-letni aktor znany był przede wszystkim z kultowej roli w serialu “Przyjaciele”. Okazuje się, że Perry pozostawił po sobie ogromną fortunę. Media na całym świecie zastanawiają się, komu przypadnie jego majątek, ponieważ aktor nie miał żony ani dzieci.

Mateusz Morawiecki
26.09.2023 09:56 Majątek Mateusza Morawieckiego. Ujawniono nieznane dotychczas szczegóły

Onet ujawnił jedną z największych tajemnic premiera. Portal podaje adresy i zdjęcia działek. Premier wielokrotnie był wzywany do ujawnienia swojego majątku opinii publicznej.  

Warszawa
28.08.2023 15:56 Ile wart jest przeciętny majątek Polaka? Gonimy Niemców, ale wciąż pozostaje przepaść

Ile wart jest przeciętny majątek Polaka? Według najnowszego raportu "Global Wealth Report 2023" w ostatnich 20 latach wskaźnik ten zdecydowanie uległ podwyższeniu. Co ciekawe, obywatele naszego kraju bogacili się zdecydowanie szybciej niż chociażby Niemcy. Mimo to, pomiędzy dwoma narodami pozostaje gigantyczna przepaść.

yacht, Kulczyk
25.08.2023 08:35 Luksusowy jacht Kulczyków. Na pokładzie baseny, lądowisko i ogród zimowy. Cena powala

“Fakt” podaje, że należący do Dominiki Kulczyk, ociekający luksusem jacht o wartości niemal pół miliarda złotych zatrzymał się w Chorwackim Zadarze.

Michał Kołodziejczak
17.08.2023 21:25 Majątek Michała Kołodziejczaka. 20 hektarów ziemi, lexus, a to nie wszystko

Najnowszym koalicjantem Koalicji Obywatelskiej została AgroUnia. W ramach umowy, pierwsze miejsce na liście w Koninie otrzymał jej szef, Michał Kołodziejczak. Jego majątek jest imponujący - i bynajmniej nie chodzi tu jedynie o traktory czy inny sprzęt rolniczy.

Biznes info
13.07.2021 02:00 Niektóre banknoty są unikatowe dzięki cyfrom, które się na nich znajdują

Banknot, który niepozornie leży w Twoim portfelu może być warty fortunę. Wszystko za sprawą numeru seryjnego. Kto może cieszyć się z takiego obrotu sprawy? Z tego artykułu dowiesz się:Od czego zależy wartość pieniądzaGdzie można sprawdzić jego wartość

Flickr, European Parliament
30.06.2021 02:00 Majątek Jacka Kurskiego. Prezes TVP prześwietlony przez dziennikarzy

Dziennikarze Wirtualnej Polski zebrali i wycenili nieruchomości należące do Jacka Kurskiego. Wszystkie warte są ponad 4 mln złotych.

Piotr Molecki/EAST NEWS
29.05.2021 02:00 Jacek Sasin i jego oświadczenie majątkowe. Są pieniądze i nieruchomości

Jacek Sasin nadzoruje resort czuwający nad spółkami Skarbu Państwa, wśród których jest kilka gigantów. Czy sam również może pochwalić się potężnymi aktywami? Z najnowszego oświadczenia majątkowego wynika, że minister posiada 1,6 mln zł w oszczędnościach i nieruchomościach, a w jego garażu stoi 7-letnia Skoda Octavia.Z tego artykułu dowiesz się:Ile nieruchomości posiada Jacek SasinJak duże oszczędności zgromadziłIle zarabia jako minister aktywów państwowych

Jakub Kaminski/EAST NEWS
25.05.2021 02:00 WP opublikowała informacje o majątku Morawieckich. Mają miliony złotych

Majątek Morawieckiego nadal budzi sporo kontrowersji. Z uwagi na umowę o podziale majątku premier nie musi wykazywać nieruchomości należących do jego żony w oświadczeniach majątkowych. Mimo tego Wirtualna Polska dotarła do ksiąg wieczystych i oszacowała wartość majątku Mateusza i Iwony Morawieckich na ok. 40 mln zł.Z tego artykułu dowiesz się:Co składa się na majątek MorawieckiegoJakich informacji w dalszym ciągu brakujeCo na temat oświadczenia majątkowego premiera mówił rzecznik rządu

Wikimedia, Kuhlmann /MSC, CC BY 3.0
05.05.2021 02:00 Bill Gates bierze rozwód. Co z ogromnym majątkiem na 146 mld dolarów?

Kilka dni temu świat obiegła informacja o rozwodzie Billa Gatesa. Nie byłoby z tym żadnego problemu, gdyby nie fakt, że Bill i Melinda Gatesowie nie mieli podpisanej intercyzy. Do podziału jest 146 mld dolarów. Kto wygra majątkową bitwę?Z tego artykułu dowiesz się:Jakim majątkiem dysponuje Bill GatesJakie są rozwiązania dla rozwodnikówCzy opinia publiczna dowie się o szczegółach podziału majątku

Abp Sławoj Leszek Głódź nie może narzekać. Finanse ma pokaźne.
30.03.2021 02:00 Abp Sławoj Leszek Głódź mimo kary nie narzeka. Kapłan zgromadził ogromny majątek

Z tego artykułu dowiesz się:Na jakie pieniądze może liczyć abp Sławoj Leszek GłódźCo dokładnie wchodzi w skład jego majątkuKto opiekuje się posiadłością kapłana

Obajtek pod lupą
12.03.2021 01:00 Obajtek prześwietlony przez "Newsweek". Prezes Orlenu ma dużo więcej nieruchomości

Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego Daniel Obajtek znalazł się w centrum zainteresowania opinii publicznejJakie są nowe ustalenia NewsweekaCo z oświadczeniem majątkowym prezesa Orlenu

Poland's Prime Minister Mateusz Morawiecki speaks to the press as he arrives at the EU headquarters' Europa building in Brussels on December 10, 2020, prior to a European Union summit. (Photo by JOHN THYS / POOL / AFP)
08.03.2021 01:00 Mateusz Morawiecki najbogatszym z premierów. Po 1989 nie ma sobie równych

Z tego artykułu dowiesz się:Jakim majątkiem dysponuje Mateusz MorawieckiCzy żona Mateusza Morawieckiego ujawniła majątekW jaki sposób Sejm rozegrał sprawę majątku Morawieckich

Testament to jeden z najważniejszych dokumentów w naszym życiu. Jak go sporządzić?
03.03.2021 01:00 Sporządzenie testamentu nie jest wcale takie proste. Kilku błędów należy się wystrzegać

Z tego artykułu dowiesz się:Czym jest testamentW jaki sposób sporządzić testamentCo zrobić, aby testament był ważny

Majątek Joe Bidena
21.01.2021 01:00 Majątek Joe Bidena. Czym może pochwalić się nowy prezydent USA?

Z tego artykułu dowiesz się:Na ile wyceniany jest majątek Joe BidenaIle zarabiał na poprzednich stanowiskachIle zarobi jako prezydent USA

Najbogatszy człowiek na świecie stworzył imperium. Zadziwiająca jest jego historia.
05.01.2021 01:00 Najbogatszy człowiek na świecie. Budowę imperium rozpoczął w garażu

Z tego artykułu dowiesz się:Kim jest najbogatszy człowiek na świecieJak osiągnął swój sukcesCzym kieruje się w biznesieJak ogromny jest jego majątek

Majątek Janusza Kowalskiego
16.12.2020 01:00 Proponował rozpad Zjednoczonej Prawicy. Ale na rządach PiS sam zbił niemałą fortunę

Z tego artykułu dowiesz się:Kim jest Janusz Kowalski,Jakiego majątku dorobił się w ciągu 5 lat,W jaki sposób polityk się wzbogacił.

Intercyza
03.11.2020 01:00 Intercyza - czy warto ją spisywać? Wszystko, co powinieneś wiedzieć o małżeńskiej umowie majątkowej

Na intercyzę decyduje się coraz większa liczba małżeństw. Czym jest ten, zazwyczaj kojarzony ze światem bogatych dokument? Podstawową zasadą intercyzy jest wprowadzenie rozdzielności w majątkach, które zostaną zdobyte już po zawarciu małżeństwa.Spisywanie intercyzy na wszystko, czego małżonkowie dorobili się przed ślubem nie jest potrzebne, ponieważ według prawa, ta część zawsze pozostaje majątkiem osobistym. Jednak wynajmowane mieszkanie, czy dochody przedsiębiorstwa już po wejściu w związek małżeński stanowią współwłasność małżonków.

  • 1
  • 2