Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Luksusowa limuzyna Palikota idzie pod młotek. Za auto trzeba zapłacić majątek
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 14.11.2023 22:47

Luksusowa limuzyna Palikota idzie pod młotek. Za auto trzeba zapłacić majątek

Janusz Palikot
TRICOLORS/East News

Janusz Palikot od dłuższego czasu ma problemy ze spłatą swoich zadłużeń. Trudności finansowe związane są m.in. z jego alkoholowym biznesem - Manufakturą Piwa, Wódki i Wina. Serwis biznes.interia.pl podaje, że były polityk szuka kolejnych sposobów na spłatę ogromnych zadłużeń. Tym razem na aukcję trafiła luksusowa limuzyna, która często pojawiała się w mediach społecznościowych Palikota.

Rolls-Royce Palikota na sprzedaż. To bardzo charakterystyczne auto

Na aukcję samochodów na stronie poleasingowe.pl trafił Rolls-Royce Ghost z charakterystycznymi tablicami rejestracyjnymi, które są nie do pomylenia z innymi - “W7 BUH”. To limuzyna przy której swego czasu lubelski biznesmen często się fotografował. Co więcej, luksusowe auto miało być nagrodą dla najlepszego inwestora w kampanii “Skarbiec Palikota”, w której biznesmen zachęcał do udzielenia pożyczki swojej spółce. Przy aucie fotografował się również Kuba Wojewódzki, partner biznesowy Palikota.

Fatalne wieści dla kredytobiorców. PiS zostawił rządowi opozycji przykrą "niespodziankę"

Luksusowa limuzyna Palikota idzie na sprzedaż. Kosztuje fortunę

Co wiemy o wyjątkowym samochodzie Palikota? Rolls-Royce Ghost został wyprodukowany w 2018 r. Z ogłoszenia wynika, że auto przejechało niecałe 130 tys. km, a pod maską pracuje silnik benzynowy o pojemności 6,6 litra, który generuje aż 571 KM. Limuzyna została wystawiona na sprzedaż przez Pekao Leasing. Ile trzeba zapłacić za auto? Rolls-Royce został wyceniony na 965 tys. zł netto. Licytacja kończy się 24 listopada, a w momencie powstawania artykułu nie złożono jeszcze żadnej oferty.

Finansowe problemy Palikota. Pozbył się już dwóch domów, ale zadłużenie jest ogromne

Z kolei serwis wyborcza.biz informuje, że Janusz Palikot jest w dużo większych tarapatach finansowych niż mogłoby się wydawać. Manufaktura Piwa, Wódki i Wina jest zadłużona na ponad 254,4 mln zł. Do tego należy doliczyć długi Tenczynek Dystrybucja, które opiewają na dodatkowe 84,4 mln zł. Dwie firmy Palikota są łącznie zadłużone u 4 tysięcy osób.

Jak podaje Business Insider, niedawno na pokrycie części długów Palikot przeznaczył domy w Warszawie i Kazimierzu Dolnym. Serwis wyjaśnia, że chodzi o kwotę ok. 7 mln zł.