Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Sprzedaż

Sprzedaż

Garaże
24.02.2024 13:02 Nietypowe ogłoszenie ws. kupna garażu. Oferta zaskakuje

Okazuje się, że kupno garażu to wcale nie taka łatwa sprawa. Z pewnością przekonał się o tym jeden z kierowców, który zamieścił na słupie dość niecodzienne ogłoszenie. Informacja, która się w nim znalazła zaskoczy wiele osób. O całej sprawie opowiada “Fakt”.

targ staroci
04.02.2024 17:31 Na tym zbijesz fortunę. Starocie z PRL-u są warte więcej niż myślisz

Ostatnio zdradzaliśmy, ile można zyskać na sprzedaży starych książek z czasów PRL-u. Okazuje się jednak, że to nie jedyne rzeczy, na których można zbić małą fortunę. Niektóre są warte nawet kilka tysięcy złotych. Wielu z nas ma je w domu.

Podpisywanie dokumentów
31.01.2024 23:00 Legendarna polska firma właśnie została sprzedana. Kupiec to tajemniczy inwestor

W mediach właśnie pojawiły się doniesienia dotyczące sprzedaży jednej z najpotężniejszych firm w Polsce. Należała ona do najbogatszego Polaka, a kupił ją tajemniczy inwestor ze Stanów Zjednoczonych. Przedstawiamy szczegóły.

książki
28.01.2024 15:07 Masz w domu te książki z czasów PRL? Mogą być warte nawet kilka tysięcy złotych

Wielu z nas nadal ma w domu książki z czasów PRL-u — jeśli nie swoje, to chociaż rodziców lub dziadków. Często tylko zbierają kurz, a można na nich sporo zarobić. Sprawdzamy, które tytuły są warte najwięcej.

pieniądze
11.01.2024 13:37 Fatalne wieści dla Polaków. Urząd Skarbowy zapowiada kontrole. Będzie nowy podatek

Wiadomości o tym podatku krążyły już od jakiegoś czasu. Teraz jednak naprawdę powinniśmy o nim pamiętać. Chodzi o dyrektywę DAC7. Rewolucyjnymi zmianami mogą objąć m.in. Booking, UberEats, Vinted, Allegro, Amazon, Airbnb, a także Bolt.

butelki
01.01.2024 15:35 Energetyki tylko dla dorosłych? Nowe przepisy wchodzą w życie

Zamieszanie wokół napojów energetycznych trwa już od kilku lat. Dzisiaj w życie wszedł przepis, który miał rozwiązać tę kwestię: zakaz sprzedaży bez okazania dowodu osobistego, czyli tzw. ,,energetyki”, tak samo jak alkohol, tylko dla osób pełnoletnich. Pozostaje pytanie: czy ten sposób zda sprawdzian?

Auchan dowód osobisty
22.12.2023 12:59 Od 1 stycznia duże zmiany w sklepach. Niektórzy klienci będą musieli przygotować dowody osobiste

Nowy rok już za pasem, a wraz z nim wielkie zmiany w znanych i lubianych sklepach. Od 1 stycznia w marketach typu Biedronka, Lidl czy Auchan, ale także innych placówkach handlowych, a nawet w automatach, zacznie obowiązywać zakaz powszechnej sprzedaży jednego bardzo popularnego produktu. Jego zakup możliwy będzie już tylko, tak jak w przypadku papierosów i alkoholu, po okazaniu dowodu osobistego, poświadczającego pełnoletniość. O co chodzi?

Coca-Cola w sklepie
06.12.2023 22:33 Puszka Coca-Coli jest warta fortunę. Wyróżnia ją niezwykły szczegół

Koneserzy Coca-Coli mogą być zaskoczeni - na licytację trafiła dość niezwykła puszka tego napoju, która jest ozdobiona motywem bożonarodzeniowym. Jej wartość zbija z nóg - przekracza bowiem niebagatelną kwotę 200 tysięcy funtów brytyjskich.

Fiat 126p
01.12.2023 08:35 Znalazł umowę kupna Fiata 126p z 1994 r. Cena "Malucha" robi ogromne wrażenie

Choć polski Fiat 126p to już zdecydowanie relikt, auto wciąż ma wielu fanów i u niezliczonej liczby osób budzi sentyment. W PRL-u było ono przecież marzeniem każdego zmotoryzowanego Polaka, który dziś z łezką w oku może wspominać podróże popularnym “Maluchem”. Jeden z czytelników portalu o2.pl przeżył właśnie taką pełną wzruszeń podróż w czasie, gdy w swoich starych dokumentach znalazł umowę zakupu pojazdu z 1994 r. Niewiarygodne wprost, ile musiał zapłacić za ukochanego klasyka.

Janusz Palikot
14.11.2023 22:47 Luksusowa limuzyna Palikota idzie pod młotek. Za auto trzeba zapłacić majątek

Janusz Palikot od dłuższego czasu ma problemy ze spłatą swoich zadłużeń. Trudności finansowe związane są m.in. z jego alkoholowym biznesem - Manufakturą Piwa, Wódki i Wina. Serwis biznes.interia.pl podaje, że były polityk szuka kolejnych sposobów na spłatę ogromnych zadłużeń. Tym razem na aukcję trafiła luksusowa limuzyna, która często pojawiała się w mediach społecznościowych Palikota.

choinki-sprzedaz-ludzie-swieta
13.11.2023 10:19 Ceny choinek w 2023 roku. Od kilkunastu złotych do ponad 5 tys. zł

Choć do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze ok. 1,5 miesiąca, trudno nie zauważyć, iż branża handlowa już przygotowuje się do tego wyjątkowego okresu. W sklepach pojawiły się pierwsze świąteczne kolekcje, na ulicach miast – charakterystyczne oświetlenie. Wiele osób z niecierpliwością wyczekuje jednej z najważniejszych świątecznych tradycji, czyli ubierania choinki. W zależności od tego, jakie chcemy drzewko – sztuczne czy żywe, wysokie czy niskie – musimy przygotować się na różne stawki. Sprawdziliśmy, jakie są ceny choinek w 2023 roku.

Stacja w Kcyni z budynkiem z mieszkaniem na sprzedaż
06.11.2023 14:47 PKP sprzedaje mieszkania. Ceny nieźle zaskakują

Polskie Koleje Państwowe zdecydowały się wystawić na sprzedaż kilka mieszkań kolejowych. Większość z nich jest zlokalizowana przy stacjach kolejowych. Ich ceny są jednak zaskakujące nawet dla starych znawców tematu.

pieniadze-10-zl-banknot
05.11.2023 12:20 Banknot o nominale 10 lub 100 zł może być wart znacznie więcej. Wszystko za sprawą “radaru”

Opinia publiczna nieraz jest w szoku, słysząc, jakie sumy są w stanie zapłacić kolekcjonerzy za zdobycie wyjątkowego dla nich przedmiotu. Może to być pamiątka z PRL-u, unikatowa moneta czy banknot. W niektórych przypadkach 10 czy 100 zł mogą być warte znacznie więcej – od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Decyduje o tym nietypowy numer seryjny.

Biedronka-kasa-samoobslugowa-produkty-zakupy
30.10.2023 15:02 Mało znana funkcja kas samoobsługowych w Biedronce. Znacznie ułatwi zakupy

Biedronka jest jedną z najpopularniejszych sieci handlowych w Polsce. W 2017 roku w jej sklepach wprowadzono kasy samoobsługowe, które do dziś znacznie usprawniają robienie zakupów, zwłaszcza gdy wstąpiliśmy do dyskontu tylko po kilka produktów. “Fakt” informuje, że kasy samoobsługowe zyskały pewną ważną funkcję, o której słyszało raczej niewielu Polaków. O co dokładnie chodzi?

10-groszy-moneta-pieniadze-PRL
29.10.2023 15:11 W PRL-u każdy mógł mieć podobną monetę. Dziś 10 groszy jest warte majątek

O tym, że przedmioty z epoki PRL-u nieraz są warte duże pieniądze, możemy przekonać się sami, odwiedzając popularne serwisy ogłoszeniowe. Ludzie wystawiają meble, naczynia, ozdoby, maszyny czy monety, a jeśli te pamiątki mają w sobie coś wyjątkowego, kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie naprawdę sporo. Dowodem na to jest sprzedaż monety o nominale 10 groszy, pochodzącej z epoki Edwarda Gierka – informuje Interia Biznes.

wyspa
14.10.2023 13:27 Ta wyspa kosztuje mniej niż dom w Warszawie. Właśnie wystawili ją na sprzedaż

„Najmniejsza wyspa na świecie" została wystawiona na sprzedaż. Cena jest niższa niż za dom w Warszawie. 

Wnętrze sklepu
05.10.2023 18:14 Znana sieć sklepów w Polsce idzie pod młotek. Właściciel ujawnia plany

Właściciel jednej ze znanych w Polsce sieci handlowych podjął decyzję o jej sprzedaży. Licząca 212 marketów marka pójdzie pod młotek. Poinformowano również o powodach i warunkach sprzedaży sklepów.

Restauracja
24.08.2023 19:59 Trzęsienie na rynku. Znana sieć zmienia właściciela

Znana na całym świecie sieć restauracji szybkiej obsługi zmienia właściciela. Jest to dosłowne trzęsienie na rynku - chociaż cena transakcji jest niższa od oczekiwań, i tak jest imponująca. Chodzi bowiem o kilka miliardów dolarów.

frachtowiec Fremantle Highway
12.08.2023 12:31 Pożar frachtowca Fremantle Highway nie zniszczył wszystkiego. Będą sprzedawać auta ze spalonego statku

Auta z płonącego statku Fremantle Highway trafią do sprzedaży? Ku zaskoczeniu wszystkich: tak. Pożar trawiący frachtowiec, który transportował luksusowe samochody, nie wywołał tak dużych szkód, jak wcześniej zakładano. Holenderska firma przystępuje do misji specjalnej. Już niedługo będziesz mógł kupić “okopcone Porsche”.

PRL-domki-sprzedaz
07.08.2023 08:39 Kultowe domki z PRL-u idą na sprzedaż. Wielu Polaków spędzało w nich wakacje

Z końcem września odbędzie się przetarg na sprzedaż dawnego ośrodka wypoczynkowego znajdującego się w Dąbrowie Górniczej nad sztucznym jeziorem Pogoria I. W większości nieruchomość ta składa się z domków typu Turbacz czy Brda – kiedyś były one wykorzystywane jako baza noclegowa dla górników, a później stały się popularne również wśród mieszkańców i turystów. Co zrobić, aby stać się ich właścicielem?

Margot Robbie
20.07.2023 12:56 Miłośnicy "Barbie" ruszyli do kin. Film notuje rekordy przedsprzedaży

Już jutro do polskich kin trafi film “Barbie”. Aktorska wersja przygód najsłynniejszej lalki świata już bije rekordy przedsprzedaży zarówno w Stanach zjednoczonych, jak i w Polsce.

Wojciech Kyciak Ecommerce Factory S.A.
18.07.2023 08:42 Polacy gotowi do walki ze światowymi gigantami. Polska firma tworzy własną fabrykę e-commerce

Polska firma chce stworzyć potężną fabrykę e-commerce. Niedawno zmienili nazwę, rozwijają nową kategorię towarów i coraz prężniej działają na rynku sprzedaży internetowej, wbrew globalnemu spowolnieniu w tym sektorze.

tabliczka
03.07.2023 16:11 Urządzenia z PRL-u to prawdziwe skarby. Sprzedaj je, a podreperujesz domowy budżet

Kiedyś o tych przedmiotach marzył każdy. Aby dostać niektóre z tych gadżetów, trzeba było się nieźle nakombinować. Dziś mało kto jeszcze z nich korzysta, ale wciąż można mieć z nich użytek. Chętnie kupią je bowiem kolekcjonerzy.

Rynek w Krakowie i Sukiennice
01.07.2023 17:48 Kraków już bez alkoholu. Wprowadzono prohibicję

Od północy w sobotę na terenie Krakowa obowiązuje nocna prohibicja. Zakaz sprzedaży alkoholu został wprowadzony uchwałą Rady Miasta Krakowa. Nie jest to pierwsze miasto z taką zasadą.

Flaga Państwowa RP
01.07.2023 11:16 To już pewne. Polski bank idzie na sprzedaż, ruszył proces

W piątek, 30 czerwca, “Rzeczpospolita” poinformowała, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął proces sprzedaży 100 proc. akcji VeloBanku, założonego w ubiegłym roku jako instytucja pomostowa. Bank powstał w wyniku przymusowej restrukturyzacji Getin Banku.

Rynek w Krakowie
28.06.2023 12:41 Policyjne kontrole w krakowskich sklepach. Ograniczenia od 1 lipca

Wraz z początkiem lipca w Krakowie wchodzą w życie poważne ograniczenia. Zmiany są takiego stopnia, że kontrole dotyczące przestrzegania nowych zasad będą przeprowadzali policjanci.

laptop
19.06.2023 14:41 Nowa konkurencja dla Allegro i AliExpress. Kolejna zagraniczna platforma sprzedażowa jest już w Polsce

Od początku czerwca polscy klienci mogą korzystać z usług chińskiej platformy sprzedażowej o nazwie Temu. Jej właścicielem jest koncern PDD Holdings, do którego należy również Pinduoduo. Debiut Temu w naszym kraju był jednak ledwo dostrzegalny – w mediach cisza, a sama platforma postawiła na komunikację za pomocą reklam zamieszczanych w mediach społecznościowych. Jaki będzie jej los?

sprzedaz banku mlotek
10.06.2023 14:20 Duży polski bank idzie pod młotek. Proces sprzedaży ruszy lada moment

Podczas Europejskiego Kongresu Finansowego prezes VeloBanku, Adam Marciniak, zapowiedział, że proces sprzedaży banku rozpocznie się lada moment. Pod względem aktywów na naszym krajowym rynku bankowym VeloBank zajmuje dziewiątą pozycję. Michael Machaj – dyrektor zarządzający w JP Morgan, firmie będącej doradcą transakcyjnym w tej sprawie – twierdzi, iż VeloBank może stanowić łakomy kąsek dla inwestorów – podaje Business Insider.