Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Dług

Dług

pieniądze
18.05.2024 08:23 Polacy zadłużają się na potęgę. Tych pieniędzy komornik jednak nie zabierze

Nikt nie życzy sobie takiej sytuacji, ale czasem niespłacone zobowiązania finansowe prowadzą do nałożenia na dłużnika komorniczej egzekucji. Wówczas urzędnik może znacząco uszczuplić stan naszego posiadania, ale nie o wszystko, co do nas należy. “Dziennik Gazeta Prawna” przypomina, że komornik także ma pewne ograniczenia, wynikające wprost z przepisów prawa. Wyjaśniamy, które dobra są zabezpieczone.

pieniądze
07.04.2024 15:29 Ile urząd skarbowy może zabrać z konta? Taką kwotę musi zostawić

Nie płacąc podatków, tworzymy zadłużenie względem urzędu skarbowego. Jeśli dług będzie narastał, a przeciwko dłużnikowi zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne, urząd może zająć nasze konto bankowe. Ile może wówczas zabrać z konta? Jak się okazuje, nie zostaną z niego pobrane wszystkie dostępne środki.

ZUS, pieniądze
28.03.2024 13:36 Błąd będzie ich kosztować 3 mln zł. Zawiniła jedna opłata

Okazuje się, że nawet kilkaset złotych zaległości w ZUS może nas czasem kosztować miliony. Przekonało się o tym kilka polskich firm, które teraz będą musiały zwrócić fundusze z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). To "bezduszna urzędnicza machina", komentują przedsiębiorcy.

pieniądze, dokumenty, telefon
19.03.2024 19:29 Czego nie wolno komornikowi? Tych rzeczy i środków nie zabierze

Powiedzieć, że ktoś ”straci wszystko”, to w kontekście długu pewne wyolbrzymienie. Komornik nie może bowiem zabrać wszystkiego, niezależnie od kwoty i przyczyny zadłużenia. Czego komornik nie zabierze? Jest jeden haczyk.

Pusty portfel
18.03.2024 12:04 Zadłużenia wobec ZUS rosną z każdym dniem. Rekordzista zalega potężną kwotę

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił zaskakujące dane dotyczące zadłużeń Polaków. Jak się okazuje, niespłacone kwoty są naprawdę gigantyczne, a eksperci alarmują, że dopuszczenie do takiej sytuacji jest skandalem. Wysokość długu rekordzisty będzie zaskoczeniem dla wielu osób.

pieniądze
12.03.2024 22:59 Coraz więcej Polaków za to nie płaci. Dług sięga już 1 mld zł

Dane Krajowego Rejestru Długów są alarmujące. Zadłużenie Polaków z tytułu opłat za mieszkanie to już niemal miliard złotych. A kwota wciąż rośnie i to w zastraszającym tempie. Powód jednak zaskakuje.

Telewizor, pilot
20.02.2024 14:19 Nie trzeba płacić zaległego abonamentu RTV? Jest jeden warunek

Abonament RTV to opłata, którą powinien płacić każdy posiadacz telewizora lub radia. Wiele osób jednak ignoruje ten obowiązek i nie uiszcza opłaty mimo zarejestrowania swojego odbiornika. W takiej sytuacji otrzyma wezwanie do uregulowania abonamentu. Okazuje się, że w jednym przypadku nie trzeba płacić długu. Przedstawiamy szczegóły.

dokumenty
09.02.2024 17:17 Problemy przy dziedziczeniu. Każdy spadkobierca powinien to wiedzieć

Przejęcie spadku bywa zadaniem niezwykle trudnym i wiele osób nie wie, jak się z nim uporać. Czym jest postępowanie spadkowe? Kiedy sprawą zajmuje się sąd, a kiedy wystarczy wizyta spadkobierców u notariusza? Czym jest ”dobrodziejstwo inwentarza”? Wyjaśniamy.

None
05.02.2024 16:14 Nie płacisz alimentów na dziecko? Możesz nawet stracić prawo jazdy

Niewiele osób może zdawać sobie sprawy z tego, że niepłacenie zobowiązań na dziecko może wiązać się ze stratą prawa jazdy. Dla wielu niesolidnych płatników może być to skuteczna motywacja do tego, by płacić alimenty. W jakiej sytuacji konkretnie można stracić dokument i jak go odzyskać? Przedstawiamy szczegóły.

Laptop, karta płatnicza
31.01.2024 17:22 Banki masowo sprawdzają Polaków. Wiemy, co się dzieje

Oficjalne dane przekazane przez BIG InfoMonitor jasno wskazują, że banki zaczęły znacznie częściej sprawdzać swoich klientów . Okazuje się, że pod lupę wzięto o niemal milion osób więcej, a niektórych prześwietlono nawet kilkukrotnie. O co dokładnie chodzi? Przedstawiamy szczegóły. 

pieniądze
31.01.2024 12:40 Urząd skarbowy kontra pięciolatka. Fiskus zajął dziewczynce kilka tysięcy złotych

Historie o zajęciach przeprowadzanych przez skarbówkę nie są niczym nowym. Okazuje się jednak, że takie opowieści mogą dotknąć nawet pięcioletnich dzieci - o czym przekonała się rodzina pewnej małej aktorki.

Banknoty w portfelu
31.01.2024 10:13 Ile wynagrodzenia może zająć komornik? Ważne zmiany już obowiązują

Jedną z metod egzekucji komorniczych jest zajęcie wynagrodzenia danej osoby. Jak się jednak okazuje, komornik nie może zająć całej wypłaty - maksymalna kwota jest ograniczona wysokością minimalnej pensji. Tak się składa, że na początku roku weszły w tym zakresie zmiany.

Seniorzy na ławce i pieniądze
27.01.2024 16:17 Seniorzy mają powody do zadowolenia. Właśnie przekazano dobre wieści, chodzi o finanse

Problemy finansowe polskich seniorów są dość głośnym tematem. Z najnowszych danych wynika jednak, że nastąpiło pewne drgnięcie. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że dla emerytów zapaliło się pewnego rodzaju światełko w tunelu.

Seniorka
20.01.2024 14:56 Coraz więcej emerytów popada w długi. Niechlubny rekordzista ma do spłaty aż 88 mln zł

Problemy związane z zadłużeniami stały się już codziennością. Coraz więcej osób boryka się z niespłaconymi zobowiązaniami i okazuje się, że wśród nich jest wielu emerytów. Kwoty, z którymi zalegają seniorzy są naprawdę zdumiewające, a niechlubny rekordzista ma do oddania aż 88 mln złotych.

koperta ZUS
18.01.2024 13:10 Dostałeś taką wiadomość od ZUS? Jeśli masz niedopłatę, lepiej zacznij działać

Już od 5 stycznia do obywateli trafiają informacje od ZUS. Dotyczą stanu rozliczeń składek za 2023 rok. Masz nadpłatę, niedopłatę, a może saldo zerowe? Oto, co zrobić w takiej sytuacji. Lepiej nie zwlekać.

skarbonka
17.01.2024 18:47 Konsolidacja chwilówek jako skuteczna pomoc w zarządzaniu długiem

Chwilówki pomagają sprostać nagłym wyzwaniom finansowym. Paradoksalnie jednak są częstą przyczyną problemów, prowadzących do tzw. pętli zadłużenia, w której nieustannie kumulują się coraz to nowe zobowiązania. Aby wyjść z błędnego koła, warto skorzystać z dostępnych narzędzi, takich jak np. konsolidacja chwilówek.

kieszeń
01.01.2024 14:43 Duże zmiany w wynagrodzeniach. Ile może zabrać komornik w 2024 roku?

Wielu z nas nie rozumie niektórych, a może nawet wielu dziedzin z zakresu prawa. I nic dziwnego! Przepisy potrafią być naprawdę skomplikowane, a te dotyczące działań komornika i pobierania przez niego pieniędzy z wypłaty dłużnika, wcale nie stanowią wyjątku. A nadchodzą kolejne zmiany, a z nimi kolejne pytania. 

pieniądze, portfel
07.12.2023 11:44 Coraz więcej Polaków ma długi. Kwoty są zaskakujące. Ile wynosi największy dług w Polsce?

Z najnowszego raportu InfoDług wynika, że coraz więcej Polaków ma niezapłacone zobowiązania finansowe. W ciągu roku te kwoty sporo wzrosły, a niechlubnym rekordzistą pod tym względem jest pewien mieszkaniec Lubelszczyzny. 

Pusty portfel
04.12.2023 16:13 35-latka nie płaciła mandatów i teraz ma ogromny dług. Kwota jest powalająca

Pewna 35-latka z Włocławka stała się rekordzistką i jest najbardziej zadłużoną osobą w województwie kujawsko-pomorskim. Kobieta musi oddać ogromną sumę pieniędzy, a to wszystko głównie za sprawą nieopłaconych mandatów. 

Janusz Palikot
14.11.2023 22:47 Luksusowa limuzyna Palikota idzie pod młotek. Za auto trzeba zapłacić majątek

Janusz Palikot od dłuższego czasu ma problemy ze spłatą swoich zadłużeń. Trudności finansowe związane są m.in. z jego alkoholowym biznesem - Manufakturą Piwa, Wódki i Wina. Serwis biznes.interia.pl podaje, że były polityk szuka kolejnych sposobów na spłatę ogromnych zadłużeń. Tym razem na aukcję trafiła luksusowa limuzyna, która często pojawiała się w mediach społecznościowych Palikota.

Pieniądze, kalendarz
01.10.2023 14:26 Młodzi Polacy mają gigantyczne długi. 20-latka ma do spłacenia niemal 800 tys. złotych

Z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że młodzi Polacy zmagają się z coraz większym zadłużeniem. Rekordzistką jest 20-latka ze Śląska, która ma do spłaty ponad 788 tys. zł.

mieszkanie-bloki-nieruchomosci-chlopiec
24.09.2023 11:19 Małoletni chłopiec musiał spłacić dług mieszkaniowy matki. Nigdy nie mieszkał w tym lokalu

Małoletni chłopiec musiał zapłacić ponad 14 tys. zł za zadłużone przez matkę mieszkanie, choć nigdy nie mieszkał w tym lokalu. Prokurator generalny Zbigniew Ziobro złożył skargę nadzwyczajną do Sądu Najwyższego i chce uchylenia nakazu zapłaty – donosi Polska Agencja Prasowa. Jak doszło do tej sytuacji?

ZUS-pieniadze-biznesinfo
05.08.2023 15:39 ZUS wydał ważny komunikat. Od 1 sierpnia wróciła specjalna opłata

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że od początku sierpnia, w wyniku zniesienia zagrożenia epidemicznego, z powrotem naliczana jest tzw. opłata prolongacyjna. Kogo ona dotyczy? O tym poniżej.

Przekazywanie pieniędzy
23.06.2023 10:55 Ogromne długi alimenciarzy. Rekordzista jest winien swoim dzieciom 867 tys. zł

Powołując się na dane BIG InfoMonitor, serwis Bankier.pl podaje, że długi alimentacyjne w ciągu roku wzrosły w Polsce o 3,2 mld zł. Rekordzistą jest mieszkaniec Wielkopolski, który jest winien swoim dzieciom ponad 867 tys. zł.

pieniądze-gotówka-senior
10.06.2023 12:30 66-latek z Lubelszczyzny pobił niechlubny rekord. Jego długi sięgają prawie 84 mln złotych

Z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że rekordowym dłużnikiem w naszym kraju jest 66-latek z Lubelszczyzny. Jego długi sięgają prawie 84 mln zł. Ze względu na naliczane odsetki te zaległości wciąż rosną – informuje nas Good One PR.

Wypłata pieniędzy z bankomatu
20.05.2023 22:09 Urzędy skarbowe zajmują konta bankowe. Nawet jeżeli właściciel nie jest podejrzany

Skarbówka w zeszłym roku zajęła ponad 3,1 mln kont bankowych. Eksperci mówią o “ponurym rekordzie” i radzą odkładać część pieniędzy poza rachunkiem bankowym.

szpital
10.05.2023 12:17 Ogromne zadłużenie polskich szpitali. Do spłacenia jest prawie 18 miliardów złotych

Na koniec drugiego kwartału 2022 roku ogólna suma zadłużenia polskich szpitali wyniosła 17,8 mld zł. Dotyczy to dużych szpitali m.in. uniwersyteckich oraz klinicznych, a także Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie – podaje rynekzdrowia.pl.

Patkowski i Morawiecki
25.04.2023 21:08 Piotr Patkowski o 150 mld deficycie: „Pamiętajmy, że gdyby nie konieczne wydatki na obronność, Polska nie notowałaby deficytu”

Deficyt w tym roku ma wynieść aż 150 miliardów złotych. Wiceminister finansów Piotr Patkowski w wywiadzie dla dziennika "Rzeczpospolita" wyjaśnia dlaczego jest on tak wysoki oraz czy i kiedy spadnie.

  • 1
  • 2