Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Przyszły rząd zapowiada nowy bon. Wiadomo, do kogo ma trafić to świadczenie
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 15.11.2023 15:18

Przyszły rząd zapowiada nowy bon. Wiadomo, do kogo ma trafić to świadczenie

pieniądze
Iberion

Politycy, którzy podpisali umowę koalicyjną od razu zapowiadali, że nie zrezygnują z programów prorodzinnych, takich jak 500 plus. Wiele wskazuje na to, że oprócz tego powstaną nowe świadczenia. Ostatnio posłanka Lewicy Katarzyna Kotula wspomniała, że trwają rozmowy na temat wprowadzenia nowego bonu.

Działania nowego rządu w zakresie polityki społecznej

Posłanka Lewicy Katarzyna Kotula ostatnio wspomniała, że wsparcie osób z niepełnosprawnościami, deinstytucjonalizacja pieczy zastępczej oraz walka z kryzysem demograficznym to najważniejsze działania nowego rządu w zakresie polityki społecznej. 

Wiele osób pewnie obawia się likwidacji programów prorodzinnych, ale do tej pory nic na to nie wskazuje. Katarzyna Kotula ostatnio zapowiedziała, że mogą powstać nowe świadczenia.

ZUS przypomina o nowym obowiązku. W zeszłym roku czegoś takiego nie było

Posłanka Lewicy o programach prorodzinnych

Już od jakiegoś czasu mówi się, że jeżeli to właśnie Lewicy przypadnie Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, to na jego czele stanie Katarzyna Kotula, która otwarcie mówi, co uważa o programach prorodzinnych. - One nie tylko zostają, ale ja jestem ich gorącą zwolenniczką. Nie wiem jak z Rodzinnym Kapitałem Opiekuńczym, bo myślę, że to jest dobry moment, żeby zbadać jego skuteczność, czy działa, a jeśli nie działa, to dlaczego. Być może jest jakiś mechanizm, który moglibyśmy wdrożyć, żeby ten program działał lepiej - podkreśliła posłanka Lewicy.

Zapowiedź nowego bonu

Katarzyna Kotula podkreśliła, że niezwykle istotną kwestią dla nowego rządu są działania na rzecz osób starszych. Posłanka zdradziła, że trwają rozmowy na temat powstania nowego bonu. - Z Koalicją Obywatelską rozmawiamy o różnych propozycjach jakiegoś bonu opiekuńczego dla osoby, która opiekuje się taką osobą - mówiła posłanka Lewicy. Kotula nie zdradziła więcej szczegółów, więc na razie nie wiadomo ile mógłby wynosić taki bon oraz jakie warunki należałoby spełnić, żeby go otrzymać.