Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Dostałeś list z Opola? Lepiej go nie wyrzucaj. Tylko 7 dni na zapłatę
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 01.04.2024 14:40

Dostałeś list z Opola? Lepiej go nie wyrzucaj. Tylko 7 dni na zapłatę

Skrzynki pocztowe, pieniądze
Fot. materiały własne

Jeśli znalazłeś w skrzynce list z Opola, chociaż mieszkasz daleko od tego miejsca, to pamiętaj, że nie jest to próba oszustwa. Tak naprawdę przesyłka zawiera zaległy mandat, który, musisz opłacić w ciągu tygodnia. 

Jeśli dostałeś list z Opola, lepiej go nie wyrzucaj

Wiele osób może się mocno zdziwić, gdy ujrzą w swojej skrzynce pocztowej przesyłkę z Opola. Będzie to nietypowy widok dla osób, które mieszkają daleko od tego miasta. Należy jednak pamiętać, że nie jest to żadna pomyłka, ani też oszustwo. 

List jest bowiem z Urzędu Skarbowego w Opolu i pod żadnym pozorem nie powinniśmy go ignorować. Przesyłka dotyczy bowiem zaległego mandatu. Zawiadomienie jest wysyłane z tamtejszego urzędu, bo specjalizuje się on w sprawach nieopłaconych mandatów. 

13. i 14. emerytura do zwrotu. Te osoby będą musiały oddać pieniądze

Dostałeś list z Opola? Masz 7 dni na zapłatę

Jeśli w twojej skrzynce pocztowej znalazł się list od opolskiego urzędu skarbowego, masz obowiązek opłacić zaległy mandat. Co ważne, trzeba zrobić to w ciągu 7 dni od otrzymania przesyłki. Należy dokładnie zapoznać się z pismem, które do nas dotarło. W środku znajdziemy bowiem wszelkie niezbędne informacje, takie jak numer konta, na które powinny wpłynąć zaległe pieniądze.

Zobacz także: 13. i 14. emerytura do zwrotu. Te osoby będą musiały oddać pieniądze

Nie opłacisz zaległego mandatu na czas, poniesiesz konsekwencje

Niezwykle istotne jest też to, jakiego przelewu użyjemy w celu wpłacenia pieniędzy. Nie może być to bowiem standardowa transakcja, tylko przelew podatkowy. Wszyscy, którzy otrzymali list z Opola, powinni dopilnować terminu zapłaty zaległego mandatu. Jeśli nie uiścimy opłaty na czas, urząd skarbowy dokona egzekucji z rozliczenia rocznego PIT. Wówczas kwota kary, jaką poniesie niesolidny płatnik będzie o wiele wyższa, bo zostaną do niej dodatkowo doliczone koszty postępowania.