BiznesINFO.pl > Praca > Chiński koncern z branży motoryzacyjnej otworzył fabrykę w Polsce. To inwestycja za 80 mln euro
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 14.09.2023 14:19

Chiński koncern z branży motoryzacyjnej otworzył fabrykę w Polsce. To inwestycja za 80 mln euro

Samochód, linia montażowa, fabryka
East News

W ostatnim czasie na łamach naszego serwisu wielokrotnie informowaliśmy czytelników o inwestycjach zagranicznych przedsiębiorstw w Polsce. Kolejna międzynarodowa firma, tym razem z branży motoryzacyjnej, otworzyła fabrykę w Polsce.

Inwestycja w Lubuskiem

Jak podaje Gazeta lubuska, chińska firma motoryzacyjna Minth Group otworzyła w Polsce fabrykę produkującą płyty podwozia i komponenty do coraz popularniejszych „elektryków”. Inwestycję zlokalizowano w Szprotawie w woj. lubuskim. Powstała w 1992 r. spółka zatrudnia na świecie ponad 18 tys. pracowników.

Kilkadziesiąt tysięcy działkowców pod ścianą. Kary finansowe sięgają 5 tys. złotych

Fabryka za 80 mln euro i setki miejsc pracy

W Szprotawie obecnie pracuje 70 osób, ale docelowo pracę ma znaleźć aż 500 pracowników. W fabryce będą powstawać komponenty i seryjne płyty podwozia dla aut elektrycznych jednego z największych klientów Minth Group - grupy Mercedes-Benz AG. Koszt inwestycji to ponad 80 milionów euro.

Pełna zdolność produkcyjna wkrótce

„Wyrażam niezmierną satysfakcję z powodu poczynionych przez nasz zespół postępów. (…) Ufam, że ten czas spędzony na wytrwałej, konsekwentnej i owocnej pracy przekuje się w dalszą dobrą i długotrwałą współpracę z Mercedesem. Odważnie patrzymy w przyszłość, wypatrując na horyzoncie wyzwań. W dalszym ciągu będziemy wytrwale pracować nad kompletnym i finalnym uruchomieniem infrastruktury oraz osiągnięciem pełnej zdolności produkcyjnej. Będziemy nieustanie udoskonalać nasze działania, aby konkurować z innymi dostawcami i rewolucjonizować przyszłość motoryzacji” - powiedział cytowany przez serwis investmap.pl Weiwang Wang, Prezes Zarządu Mignen Spółka z o.o.

Amerykanie również inwestują w Polsce

Kilka dni temu informowaliśmy, że amerykański gigant tytniowy - Philip Morris International - zapowiedział ogromną inwestycję w Krakowie. Firma przeznaczy ponad 1 mld złotych na fabrykę, w której firma będzie produkować najnowszej generacji wkłady tytoniowe do podgrzewania.

Tagi: praca
Polecane