Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Amerykańskie przedsiębiorstwo chce zatrudniać Polaków. Poszukuje pracowników do gigafabryki
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 12.09.2023 11:12

Amerykańskie przedsiębiorstwo chce zatrudniać Polaków. Poszukuje pracowników do gigafabryki

Fabryka, Tesla
SUZANNE CORDEIRO/AFP/East News

Gigafactory Berlin-Brandenburg jest pierwszym zakładem produkcyjnym Tesli w Europie. Producent twierdzi, że placówka w Niemczech jest jego najbardziej zaawansowanym, ekologicznym i wydajnym zakładem.

Pracownicy poszukiwani

Samochody Tesli znane są na całym świecie. Klienci ciepło przyjęli elektryczne samochody - Model S, Model X, Model 3 i Model Y. To właśnie ten ostatni jest produkowany w zakładzie Berlin-Brandenburg. Co więcej, powstają tam również ogniwa akumulatorowe. „W październiku przedstawiciele Tesli przyjadą do Szczecina na tamtejsze targi pracy. Będą poszukiwać pracowników do gigafabryki pod Berlinem” - podaje szczeciner.pl.

IKEA z nową usługą w Polsce. Będzie sporym ułatwieniem dla wielu osób.

Kobiety kserowały dowody osobiste klientów i na ich dane zaciągały kredyty. Interweniuje Prokurator Generalny

Fabryka przygotuje ofertę dla Polaków

Podczas nadchodzących Targów Pracy, w szczecińskiej Netto Arenie Gigafactory Berlin-Brandenburg otworzy swoje stoisko. Zakład produkcyjny będzie rekrutować Polaków do pracy. „Spodziewamy się bardzo dużego zainteresowania, jesteśmy też ciekawi oferty, jaką przygotuje Gigafactory Berlin-Brandenburg dla mieszkańców Szczecina i okolic” - mówi cytowany przez serwis Maciej Patynowski z Polskiej Fundacji Społeczeństwa Przedsiębiorczego.

Ważna zmiana dla właścicieli kart płatniczych. Lepiej się zapoznać.

Oferty pracy dostępne są na stronie Tesli.

"Ciężko się dostać do tej pracy, ale warto"

Zakład przedstawi oferty - stanowiska do obsadzenia i warunki pracy. Jak przypomina szczeciner.pl, Brandenburgia uważana jest za najbardziej dynamiczny region gospodarczy w Niemczech. Już teraz w niemieckiej fabryce Tesli pracuje wielu Polaków. Z jednym z nich rozmawiał dziennikarz stacji Deutsche Welle. „Ciężko się dostać do tej pracy, ale warto. Cenię sobie kulturę pracy, spokój, atmosferę. Ludzie są naprawdę wspaniali i mili. Zawsze chce mi się wstawać z tego powodu i jechać te kilometry, mimo iż to męczące” - powiedział w rozmowie z dziennikiem Pan Kamil, pracownik Tesli.

Tagi: praca Tesla