Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Tytoniowy gigant zainwestuje kosmiczne pieniądze w Krakowie. „Polska zawsze odgrywała dla nas strategiczną rolę”
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 12.09.2023 14:56

Tytoniowy gigant zainwestuje kosmiczne pieniądze w Krakowie. „Polska zawsze odgrywała dla nas strategiczną rolę”

Budynek, logo firmy Philip Morris
FABRICE COFFRINI/AFP/East News

Jak informuje serwis Puls Biznesu, Philip Morris International ogłosił, że zainwestuje ponad 1 mld złotych w Krakowie. Chodzi o fabrykę, w której firma będzie produkować najnowszej generacji wkłady tytoniowe do podgrzewania.

Amerykanie ponownie inwestują w Krakowie

Serwis podaje, że podczas konferencji, która odbyła się we wtorek, 12 września, Philip Morris International zapowiedział ogromną inwestycję w Polsce. Amerykańskie przedsiębiorstwo zamierza przeznaczyć ponad 1 mld złotych na produkcję wkładów tytoniowych do podgrzewania w swojej fabryce w Krakowie. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że docelowo wkłady z podgrzewanym tytoniem zastąpią tradycyjne papierosy.

Kierowcy oberwą po kieszeni. Tak drogo jeszcze nie było, zmiany od 11 września

"Zainwestowaliśmy nad Wisłą już blisko 25,5 mld zł"

„Polska zawsze odgrywała dla nas strategiczną rolę. Od 1996 r. zainwestowaliśmy nad Wisłą już blisko 25,5 mld zł” - powiedział cytowany przez Puls Biznesu Michał Mierzejewski, prezes PMI w regionie Europy Północno-Wschodniej. Ludzie coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo szkodliwe są papierosy. TVN24 podaje, że w ubiegłym roku w Polsce do codziennego palenia przyznało się 28,8 proc. dorosłych osób (30,8 proc. mężczyzn i 27,1 proc. kobiet).

Te sklepy zniknęły z Polski. Już nie zrobisz w nich zakupów, kiedyś przyciągały tłumy.

Papierosy odejdą do lamusa

Co zaskakujące, międzynarodowa firma tytoniowa, do której należą marki takie jak Marlboro, L&M i Chesterfield zapowiedziała, że całkowicie wygasi papierosy, zastępując je produktami bezdymnymi. Firma podkreśla, że miejsce papierosów jest w muzeum. Jak podaje serwis, o tym ile miejsc pracy powstanie w nowej fabryce, dowiemy się w najbliższych miesiącach, ale pierwsze nowe linie mają zacząć funkcjonować jeszcze w tym roku.

Amerykańskie przedsiębiorstwo chce zatrudniać Polaków. Poszukuje pracowników do gigafabryki.

Tagi: Kraków