Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > ZUS przyśpieszy wypłaty w grudniu? Emeryci już zacierają ręce
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 20.11.2023 12:05

ZUS przyśpieszy wypłaty w grudniu? Emeryci już zacierają ręce

Pieniądze na kalendarzu
BiznesINFO

Grudzień zapowiada się niezwykle obiecująco dla emerytów. Dla części z nich wypłaty nie będą ograniczone wyłącznie do jednej emerytury. Wszystko spowodowane jest przez zmiany kalendarzowe.

Grudniowe zmiany

Kalendarz wypłat emerytur jest jedną z najbardziej emocjonujących rzeczy wśród seniorów. To właśnie o niego w wielu przypadkach opiera się planowanie budżetu starszych osób - chociaż raczej nie powinno to mieć miejsca.

Okazuje się, że w kontekście grudnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował niemałą zmianę. Może ona uradować wielu emerytów, którzy już teraz szacują stan swoich finansów w danym miesiącu.

Wystosowali pilny apel do marszałka Hołowni. Chodzi o emerytury

Seniorzy będą zadowoleni

Z informacji serwisu wiadomosci.radiozet.pl wynika, że tegoroczne grudniowe i styczniowe wypłaty emerytur ulegną zmianie. Wszystko spowodowane jest bowiem świętami Bożego Narodzenia oraz Nowym Rokiem.

Kalendarz emerytalny zakłada, że świadczenia dla seniorów wypłacane są przez ZUS 1., 5., 6., 10., 15., 20. oraz 25. dnia miesiąca. Czasem jednak dochodzi do przesunięć, wskutek czego niektórzy mogą otrzymać pieniądze znacznie wcześniej niż inni.

Emerytury będą wcześniej

Ponieważ 25 grudnia to Boże Narodzenie i dzień wolny ustawowo od pracy, ZUS nie wypłaci w tym dniu emerytury. Zrobi to natomiast przed świętami - środków można się spodziewać między 18 a 22 grudnia.

Podobnie sytuacja ma się z 1 stycznia, czyli Nowym Rokiem. Również jest to dzień wolny od pracy, co powoduje przesunięcie wypłaty emerytur i rent z tego dnia na inny termin. Pieniędzy można się spodziewać po drugim dniu świąt, ale jeszcze przed Sylwestrem.

źródło: wiadomosci.radiozet.pl