Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Znany bank częściowo wycofuje się z Polski. Decyzja już zapadła
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 14.02.2024 17:14

Znany bank częściowo wycofuje się z Polski. Decyzja już zapadła

Wypłata pieniędzy z bankomatu
BiznesINFO

Klienci jednego ze znanych banków działających w Polsce mogą być mocno zaniepokojeni. Instytucja ogłosiła bowiem, że zamierza zakończyć działalność detaliczną w naszym kraju. Co czeka osoby posiadające w nim konto?

Bank ogłasza plany

Decyzja o wycofaniu się z segmentu detalicznego przez bank Citi Handlowy może brzmieć dla niektórych zaskakująco. Jak podaje serwis fakt.pl, większościowy udziałowiec Banku Handlowego, Citigroup, zatrudnia przeszło 230 tys. pracowników w 95 krajach na świecie.

Okazuje się, że zakończenie działalności detalicznej nie ogranicza się jedynie do Polski. Taki sam krok podjęto w sprawie kilku oddziałów banku w innych krajach.

Będą zmiany w kwocie wolnej od podatku. Wiele osób na tym skorzysta

Prezes wyjaśnia

Informację o planach Citi Handlowego przekazała jego prezes, Elżbieta Czetwertyńska. Według jej słów z telekonferencji przytaczanych przez fakt.pl wynika, że proces wychodzenia banku z segmentu detalicznego ma się rozpocząć w tym roku

Konkretna data wyjścia nie jest jeszcze znana. Z drugiej strony, słowa prezes wskazują, że zakończenie działalności detalicznej Citi Handlowego jest “bliżej, niż ostatnia konferencja wynikowa”.

Co z klientami indywidualnymi?

Wspomniana przez prezes Czetwertyńską konferencja wynikowa miała miejsce 10 listopada zeszłego roku. I chociaż w III kwartale roku bank odnotował zysk rzędu 592 mln zł netto, to już wtedy chciał zakończyć działalność detaliczną

Prawdopodobnie Citi Handlowy będzie chciał sprzedać część instytucji odpowiedzialną za klientów indywidualnych. Konkretne plany poznamy zapewne za jakiś czas.

źródło: fakt.pl

ZOBACZ TAKŻE: Ważne zmiany w programie. Będzie łatwiej o pieniądze