Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Wygrała na loterii 4 mln zł. Przez jeden błąd straciła wszystko
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 14.06.2024 08:19

Wygrała na loterii 4 mln zł. Przez jeden błąd straciła wszystko

kupony
Fot. EAST NEWS

Aż trudno wyobrazić sobie sytuację, w której wygrana na loterii oznacza początek kłopotów, zamiast ich rozwiązanie. Jednak jedna z graczy przekonała się jednak, iż nagły przypływ gotówki może oznaczać problemy. Wystarczył jeden błąd.

Wielka wygrana na loterii

Nagły przypływ gotówki dzięki wygranej w grze takiej jak Lotto czy Eurojackpot to spełnienie marzeń tysięcy osób. Wielu wydaje się, że jeśli już dostaniemy takie pieniądze, nie będziemy musieli robić ”nic”. Zapominamy jednak, że nawet kilka milionów złotych nie zwalnia nas ze wszystkich zobowiązań.

Taki właśnie błąd popełniła mieszkanka Kalifornii, Denise Rossi, która w loterii wygrała okrągły milion dolarów, czyli aż 4 miliony złotych. Niedługo potem straciła wszystko. Jak do tego doszło?
 

Utrata prawa do zachowku. Kto traci prawo do dziedziczenia?

Straciła wszystkie pieniądze

Przyczyną fatalnego finału loterii było naruszenie przez Denise Rossi przepisów dotyczących ujawniania majątku. Zaledwie kilka dni po wygranej, kobieta złożyła pozew o rozwód. Nie przyznała się jednak do posiadanych milionów. Kilka lat później tajemnica wyszła jednak na jaw, kiedy w ręce byłego męża Denise trafił list oferujący wsparcie dla zwycięzców loterii. Jak łatwo się domyślić, para szybko znowu spotkała się w sądzie. Tym razem wyrok okazał się mniej korzystny dla Denise — sąd zobowiązał ją do wypłacenia byłemu małżonkowi ponad 66 tysięcy dolarów, czyli niemal 270 tys. złotych. Wówczas było to już wszystko, co pozostało kobiecie z wygranej.

Od wygranej trzeba zapłacić podatek

Przypadek Denise Rossi to jednak tylko jedna z sytuacji, w której wygrana na loterii może oznaczać kłopoty. Wiele osób nie zdaje sobie również sprawy z tego, że nie cała kwota wygranej trafi na nasze konto. Każdy zwycięzca, któremu los podaruje więcej niż 2000 zł, jest zobowiązany do zapłacenia podatku. Na szczęście, w Polsce nie musimy się tym przejmować. Podatek zostaje bowiem odliczony już w momencie przelewu, a za jego uregulowanie odpowiedzialny jest Totalizator Sportowy. Nie mamy więc szansy, bo o tym obowiązku zapomnieć.