Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro
02.06.2024 19:11 Majątek Zbigniewa Ziobro. Co posiada były minister? Zaskakujące oświadczenie

Były prokurator generalny, minister sprawiedliwości i lider Suwerennej Polski, Zbigniew Ziobro złożył oświadczenie majątkowe za 2023 r. Niektóre jego elementy są zaskakujące. Co zgromadził polityk?

Zbigniew Ziobro
18.05.2024 22:45 Zbigniew Ziobro wyjawił przykrą prawdę. "Nie dają mi dużych szans"

Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości w rządzie PiS, pojawił się w mediach po kolejnym dłuższym okresie przerwy. Niedługo wcześniej wyznał, że lekarze "nie dają mu dużych szans". Politycy Suwerennej Polski, formacji Ziobry, twierdzą, że jego stan się pogorszył. On sam apeluje do Polaków o badania profilaktyczne.

mieszkanie-bloki-nieruchomosci-chlopiec
24.09.2023 11:19 Małoletni chłopiec musiał spłacić dług mieszkaniowy matki. Nigdy nie mieszkał w tym lokalu

Małoletni chłopiec musiał zapłacić ponad 14 tys. zł za zadłużone przez matkę mieszkanie, choć nigdy nie mieszkał w tym lokalu. Prokurator generalny Zbigniew Ziobro złożył skargę nadzwyczajną do Sądu Najwyższego i chce uchylenia nakazu zapłaty – donosi Polska Agencja Prasowa. Jak doszło do tej sytuacji?

Akta sprawy cywilnej
01.07.2023 14:25 Nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego. Największe od 3 lat zmiany przepisów, odczują je przedsiębiorcy

Jak zauważa money.pl 1 lipca wchodzi w życie sporo zmian, wprowadzonych nowelizacją Kodeksu postępowania cywilnego. Nowe przepisy mają przede wszystkim usprawnić prowadzenie postępowań.

pieniądze
03.04.2023 18:47 Zaciągnęła kredyt na 50 tys. zł. Musi spłacić jeszcze ponad 300 000 zł

Pewna kobieta zaciągnęła kredyt w wysokości 50 tys. zł. Po ponad dwóch dekadach ma do spłacenia jeszcze 330 tys. złotych. Prokurator Generalny złożył skargę do Sądu Najwyższego.

Zbigniew Ziobro
17.03.2023 19:41 Niewiarygodne, za co chce karać prawica. Groźba 3 lat pozbawienia wolności

Politycy prawicy chcą nowelizacji Kodeksu karnego. Pod ich pomysłem, projektem „w obronie chrześcijan”, podpisało się niemal 400 tys. Polaków, czytamy na stronie wp.pl. 

Zbigniew Ziobro
08.03.2023 18:10 Ziobro nowelizuje kodeks karny. Rząd obawia się reakcji Polaków

W zeszłym roku trwały prace legislacyjne nad znowelizowaniem przepisów kodeksu karnego. Nowe regulacje miały być sztandarową reformą Zbigniewa Ziobry. Jednakże wielu naukowców i profesorów prawa podkreślało, że procedowana ustawa jest niehumanitarna i sprzeczna z prawem. Ekspert z Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy, dla redakcji biznesinfo.pl, tłumaczy na czym polegają zmiany, które planuje wprowadzić rząd. 

Ministerstwo sprawiedliwosci - Ziobro - Warchol
19.12.2022 09:18 Koniec naciągactwa. Przepisy ustawy antylichwiarskiej weszły w życie

Od niedzieli 18 grudnia obowiązują przepisy ustawy antylichwiarskiej. Oznacza to koniec ukrytych, często bardzo wysokich opłat i oprocentowania przy zaciąganiu popularnych chwilówek, pożyczek od osób fizycznych oraz dokonywaniu zakupów na raty. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podkreślił, że walka z bezkarnością lichwiarzy była długim i trudnym procesem.

Ziobro
11.10.2022 22:42 Nowe prawo antylichwiarskie. Zakupy na raty, chwilówki. Rząd wprowadza nowe zasady

Liczymy na to, że ustawa antylichwiarska uderzająca w fortuny, jakie kosztem Polaków zyskują firmy pożyczkowe, zostanie przegłosowana przez Sejm – powiedział Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej, która miała miejsce kilka dni temu.Ustawa została już uchwalona. Minister dodał, że ochrona Polaków przed lichwiarskimi pożyczkami jest obowiązkiem państwa.„Temu służą kompleksowe reformy, które przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Lichwiarze czuli się bezkarni, mogli naciągać setki tysiące na zobowiązanie, które czyniły ich często niewolnikami na całe życie – mówił Ziobro.- Niestety, napotykamy na przeszkody. Środowisko lichwiarskie ma ogromne wpływy, dysponuje wielkimi pieniędzmi - dodał.

ziobro
10.12.2021 01:00 Ziobro domaga się od premiera interwencji w UE. Poszło o limity energetyczne

Zbigniew Ziobro oświadczył w Poranku Rozgłośni Katolickich "Siódma-Dziewiąta", że będzie domagał się od premiera jasno przeciwstawienia się ograniczeniom w produkcji CO2. Według ministra sprawiedliwości premier Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia Rady Europejskiej powinien zanegować unijny system limitów na produkcję CO2, który może doprowadzić do braków energii w całej Unii Europejskiej, a szczególnie w Polsce.

Ziobro: Zwrócę się do rządu z wnioskiem o pozew do TSUE przeciw Niemcom
19.10.2021 02:00 Ziobro chce pozwać Niemcy. Za naruszenie traktatów UE

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział, że zwróci się do rządu o rozważenie podjęcia procedury prawnej pozwania Niemiec przed TSUE. Zarzuca naszym sąsiadom naruszenie traktatów UE przez upolitycznienie sądownictwa. Ziobro zapowiedział, że skieruje do Rady Ministrów wniosek o rozważenie podjęcia procedury prawnej pozwania Niemiec przed TSUE.– Jako minister sprawiedliwości zwrócę się do polskiego rządu o rozważenie podjęcia procedury prawnej opartej na art. 259 Traktatu o Funkcjonowaniu UE, który daje każdemu państwu prawo do wytyczenia pozwu wobec innego państwa Unii Europejskiej, jeżeli są ku temu istotne podstawy traktatowe – zapowiedział Zbigniew Ziobro na poniedziałkowej konferencji prasowej (18 października). Zwrócił uwagę, że w przypadku Niemiec udział Bundestagu (izby niższej niemieckiego parlamentu) w wyborze władz Federalnego Trybunału Sprawiedliwości (najwyższej instancji sądownictwa karnego i cywilnego w Niemczech) jest „całkowity, dużo dalej idący niż w Polsce”. – Jeśli Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu stwierdza, że udział polityków w procedurze wyboru władz (sądowniczych w Polsce - PAP) nasuwa wątpliwości co do niezawisłości takich przyszłych sędziów, to w takim razie zadajmy pytanie, jaki ten udział ma wpływ na niezawisłość przyszłych sędziów w Niemczech – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

mapa polska (1)
18.10.2021 02:00 Ziobro: Zwrócę się do rządu z wnioskiem. Polska może złożyć pozew przeciwko Niemcom

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zabrał głos w sprawie mechanizmu powoływania sędziów w Niemczech. Polityk ocenił, że "jeżeli w stosunku do Polski stawia się z tego powodu zarzut, że na jakimś etapie udział parlamentu ma miejsce, to tym bardziej wobec największego kraju UE wnioski TSUE, oparte na analizie traktatów europejskich, muszą mieć zastosowanie" Ziobro zapowiedział, że skieruje do Rady Ministrów wniosek o rozważenie podjęcia procedury prawnej pozwania Niemiec przed TSUE.Zwrócił uwagę, że w przypadku tego kraju udział Bundestagu (izby niższej niemieckiego parlamentu) w wyborze władz Federalnego Trybunału Sprawiedliwości (najwyższej instancji sądownictwa karnego i cywilnego w Niemczech) jest „całkowity, dużo dalej idący niż w Polsce”. – Jeśli Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu stwierdza, że udział polityków w procedurze wyboru władz (sądowniczych w Polsce - PAP) nasuwa wątpliwości co do niezawisłości takich przyszłych sędziów, to w takim razie zadajmy pytanie, jaki ten udział ma wpływ na niezawisłość przyszłych sędziów w Niemczech – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Od dziś roczniki 1974-1975 mogą zapisywać się na szczepienie
28.05.2021 02:00 Już nazywają go "drugim Rydzykiem". Właśnie buduje imperium za rządową kasę, w puli aż 25 mln zł

Nazywają go - a i sam nie ukrywa, że chce być - “drugim Rydzykiem”. Ksiądz Michał Olszewski, bo o nim mowa jak ujawnia OKO.press buduje swoje imperium medialne za pieniądze z resortu Zbigniewa Ziobry. Problem w tym, że uzyskane środki miały być przeznaczone na zupełnie inny cel. Z tego artykułu dowiesz się:ks. Michał Olszewski buduje centrum medialne za pieniądze z resortu Z.ZiobryNa jaki cel środki wygrane w konkursie miały być przeznaczoneJak wątpliwości te komentuje fundacja duchownego

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
24.05.2021 02:00 Ziobro zajął się sprawą uziemienia polskiego samolotu. Jest już pierwsza decyzja

Jest reakcja Zbigniewa Ziobry w związku z wczorajszym lądowaniem samolotu linii Ryanair w Mińsku, które w efekcie doprowadziło do aresztowania białoruskiego opozycjonisty Romana Protasiewicza. Minister sprawiedliwości a zarazem prokurator generalny polecił wszcząć śledztwo w tej sprawie. Z tego artykułu dowiesz się:Co wydarzyło się wczoraj na lotnisku w MińskuPod jakim pretekstem samolot z białoruskim opozycjonistą został zmuszony do lądowaniaJaka jest reakcja polskiego wymiaru sprawiedliwości na wczorajsze wydarzenia

Alimenty w dwa tygodnie?
15.05.2021 02:00 Alimenty w 14 dni po złożeniu wniosku. Resort ujawnił plany

Alimenty przyznawane 14 dni po złożeniu wniosku? To możliwe. Tzw. alimenty natychmiastowe to jeden z elementów projektu reformy prawa rodzinnego, którego założenia zaprezentowało w tym tygodniu Ministerstwo Sprawiedliwości. Z tego artykułu dowiesz się:Czym są alimenty natychmiastowePo jakim czasie byłyby przyznawaneJaka będzie ich wysokość

PILNE czerwona
14.04.2021 02:00 Rząd nie zamierza ominąć Sejmu przy Funduszu Odbudowy. Twierdzi, że to fake news

Fundusz Odbudowy może zostać zatwierdzony z pominięciem Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry - tak ustalił Onet, powołując się na własne źródła. Dzisiaj przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber zdementował te doniesienia, twierdząc, że to wyłącznie „rewelacje portalu”, a nie rzeczywistość. Dokument zostanie przyjęty pod warunkiem zgody Sejmu.Z tego artykułu dowiesz się:Czym jest Fundusz OdbudowyJak ostatnie medialne doniesienia skomentował przedstawiciel władzyKiedy można oczekiwać decyzji w sprawie funduszu

Pekao
21.09.2020 02:00 Pekao SA skupia jak w soczewce rozgrywki na prawicy. Co dalej z państwowym bankiem?

Bank Pekao jak w soczewce skupia aktualną sytuację w polskim rządzie. Rozmowy koalicyjne między Prawem i Sprawiedliwością, a Solidarną Polską trwają. Sytuacja jest dynamiczna i niepewna. Źródła zbliżone do rządzącego obozu przysyłają do dziennikarzy sprzeczne ze sobą informacje. Do czasu, gdy nie poznamy oficjalnego stanowiska, trudno jest przewidzieć jak się rozwinie sytuacja. Puls Biznesu informuje z kolei o rozgrywkach, które toczą się w Banku Pekao i są echem rządowych potyczek między politykami Zjednoczonej Prawicy.

Sądy do reformy
11.09.2020 02:00 Sądy Apelacyjne do zamknięcia. Reforma wymiaru sprawiedliwości nabiera tempa

Sądy będą dalej reformowane. "Rzeczpospolita" dociera do informacji na temat projektowanych zmian w wymiarze sprawiedliwości. Zmiany, które się szykują są naprawdę poważne. Ma zniknąć aż 11 sądów apelacyjnych, Naczelny Sąd Administracyjny będzie zreformowany na wzór Sądu Najwyższego, a także pojawi się instytucja Sądu Pokoju. "Rz" wskazuje także, że sędziom będzie trudniej dorabiać w instytucjach oświatowych, np. na uczelniach.

Reforma sądów
08.09.2020 02:00 Kolejna odsłona reformy wymiaru sprawiedliwości. PiS proponuje drastyczne zmiany

Reforma sądownictwa wkracza na nowy etap, szykują się kolejne zmiany w Sądzie Najwyższym. Ale to nie koniec, bo zrewidowane zostaną także sądy powszechne i administracyjne. Rzeczpospolita dociera do radykalnego projektu zmian, które chce wprowadzić resort Zbigniewa Ziobry.

Prawo jazdy
08.09.2020 02:00 Pojedziesz 61 km/h, możesz stracić prawo jazdy. Rząd chce zaostrzenia przepisów

Prawo jazdy zostanie zabrane za jazdę 61 k/h w terenie zabudowanym? Taką wykładnie zaproponowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Nowa broń w rękach policji jest pochodną opinii dotyczących zabierania uprawnień do kierowania pojazdami na autostradach i poza terenem zabudowanym.

Prokuratura przejmie majątki?
28.07.2020 02:00 Ministerstwo Sprawiedliwości z kontrowersyjnym pomysłem. Prokuratura będzie mogła zająć majątek niewinnego, wystarczy podejrzenie

Prokuratura będzie mogła przejąć majątek na podstawie domniemania, że pochodzi on z przestępstwa - takich zmian w przepisach chce Ministerstwo Sprawiedliwości. Aby odzyskać zabrane dobra, to obywatel będzie musiał udowodnić, że zdobył go w sposób legalny, na przykład przez dostarczenie faktur VAT potwierdzających zakup.

  • 1
  • 2