25.04.2019 Warszawa Sejm 80. posiedzenie Sejmu VIII kadencji fot Andrzej Iwanczuk/REPORTER n/z: Beata Szydlo, Zbigniew Ziobro, Jaroslaw Kaczynski
https://eastnews.pl/Andrzej-Iwanczuk/REPORTER
Autor Kamila Jeziorska - 22 Września 2020

Rzeczniczka PiS wygadała się. Ujawniła ultimatum Kaczyńskiego wobec Ziobry

PiS nie daje za wygraną i nadal chce zatrzymać w szachu Zbigniewa Ziobrę. Kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy nadal trwa, ale wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński powoli traci nerwy. Rzeczniczka PiS ujawniła, że postawił Ziobrze dwa warunki. Jakie?

PiS zdoła utrzymać władzę i Ziobrę w ryzach?

PiS Jarosława Kaczyńskiego i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry przechodzą teraz trudny okres w swojej koalicji. Spór pomiędzy Ziobrą, a Kaczyńskim urósł do bardzo wysokiej rangi i stał się przedmiotem komentarzy wielu ekspertów.

Co więcej, nawet politycy poszczególnych obozów we wszystkich wywiadach muszą borykać się z odpowiedziami na temat napięć na linii Ziobro - Kaczyński. Cały konflikt rozpoczął się w momencie okazania nielojalności prezesowi Kaczyńskiemu przez polityków Solidarnej Polski, którzy zagłosowali przeciwko tzw. piątce dla zwierząt mającej skrócić cierpienia futrzanych istot. Problemy pojawiają się także w związku z ustawą o tzw. bezkarności urzędników.

Niemcy stawiają płot na granicy z Polską. Powód jest jedenNiemcy stawiają płot na granicy z Polską. Powód jest jedenCzytaj dalej

Eksperci wskazują także na to, że mamy do czynienia ze sporem o władzę między Kaczyńskim, a Ziobro. Minister sprawiedliwości chciałby sobie tworzyć schedę po Jarosławie Kaczyńskim na co ten z kolei nie chce pozwolić. Czy możemy spodziewać się finału tej sprawy?

PiS nie daje za wygraną i od kilku dni w siedzibie partii na Nowogrodzkiej trwają koalicyjne negocjacje. Mimo że Marek Suski mówił niedawno w wywiadzie dla RMF FM, że koalicja przestała już istnieć, a koalicjanci PiS-u powinni pakować swoje biurka. W ostatnim wywiadzie dla Marcina Zaborskiego także w radiu RMF FM Zbigniew Girzyński odpowiedział dyplomatycznie:

Z zagranicy już nie przewieziesz tyle pieniędzy co wcześniej. Państwo robi pod górkę wielu PolakomZ zagranicy już nie przewieziesz tyle pieniędzy co wcześniej. Państwo robi pod górkę wielu PolakomCzytaj dalej

- Na razie trwa separacja. Separacja ma to do siebie, że po niej można spokojnie wrócić do stanu sprzed, jak i również pokojowo się rozejść. Czy to oznacza, że PiS jest gotów iść na wybory sam lub stworzyć rząd mniejszościowy?

DZISIAJ GRZEJE:
1. W forsowanej ustawie znalazł się przemilczany zapis. Doprowadzi do wypłat nowego dodatku emerytalnego
2. Media obiegała smutna wiadomość. Nie żyje znana polska piosenkarka, jej przeboje nucił cały kraj
3. Dodatkowy zasiłek do kasacji. Rodzice stracą prawo do pieniędzy

15 mln Polaków ma prawo do sporej sumy. Do wzięcia blisko 7,1 tys. zł, ale jest haczyk15 mln Polaków ma prawo do sporej sumy. Do wzięcia blisko 7,1 tys. zł, ale jest haczykCzytaj dalej

PiS nie daje za wygraną Ziobrze

PiS nie daje za wygraną i nadal chce utrzymać władzę w rękach. W związku z kryzysem pojawiły się także pogłoski, że to Jarosław Kaczyński miałby zastąpić Mateusza Morawieckiego na stanowisku premiera. - Zawsze podkreślałem, że Kaczyński byłby bardzo dobrym premierem.

Najlepszym rozwiązaniem personalnym, ale nie zapominajmy, że mamy premiera, który świetnie sobie radzi - na stanowisku premiera nie będzie dokonywana zmiana, skomentował Girzyński. Co więcej, pojawiają się także pogłoski o tym, kto miałby zastąpić Zbigniewa Ziobrę na stanowisku ministra sprawiedliwości. Czy możemy spodziewać się większego przetasowania kart w obozie rządzących?

Będzie zerowy PIT dla kolejnych grup. Wiemy już, kto nie będzie musiał płacić podatkuBędzie zerowy PIT dla kolejnych grup. Wiemy już, kto nie będzie musiał płacić podatkuCzytaj dalej

W końcu w całej sprawie głos zabrała rzeczniczka PiS, Anita Czerwińska, która po spotkaniu we wpisie na Twitterze przekazała, że "podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach". - W poniedziałek wieczorem doszło do spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą.

Prezes Kaczyński przedstawił na nim warunki dalszego trwania koalicji. Teraz czekamy na odpowiedź Solidarnej Polski. Mamy nadzieję, że będzie ona pozytywna, powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Aż o 40 proc. wyższe emerytury, parlament zadecydował. Czy taka podwyżka powinna być też w Polsce?Aż o 40 proc. wyższe emerytury, parlament zadecydował. Czy taka podwyżka powinna być też w Polsce?Czytaj dalej

Według informacji podanych przez Rzeczpospolitą Jarosław Kaczyński oczekuje od Zbigniewa Ziobry poparcia ustawy o ochronie zwierząt, gdy ta po poprawkach wróci na nowo do Sejmu, poparcia projektu ustawy o bezkarności urzędników oraz zaprzestania walki przez Ziobrę ze społecznością LGBT.

Czy decyzja już zapadła? Tego jeszcze nie wiadomo, ale powszechna wiedza daje nam prawo przypuszczać, że Jarosław Kaczyński dał Zbignieowi Ziobrze dwa warianty odpowiedzi "tak" lub "nie" i nie ma nic pomiędzy nimi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niespodziewana decyzja Abp. Stanisława Gądeckiego ws. LGBT. Presja czy nagłe poczucie wstydu?
  2. Odkryli lukę w aplikacji, jeździli hulajnogami za darmo. Firma nie odpuści, konsekwencje będą surowe
  3. Albo się spiesz, albo sobie odpuść. Jeden typ mieszkań drożeje w zastraszającym tempie
  4. Przez 14 lat nie płacił abonamentu RTV, więc zajęli mu konto. Jednak znalazł sposób na uniknięcie kary
  5. W ramach eksperymentu ukryli poufne dane na dnie morza. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania
  6. Wideo - Jak zniszczyć luksusowy samochód podczas parkowania? Ta kobieta udowodniła, że to możliwe
Będą zwroty za nieodbyte wycieczki, może też dostaniesz. Ustawa z podpisem prezydentaBędą zwroty za nieodbyte wycieczki, może też dostaniesz. Ustawa z podpisem prezydentaCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News