Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Restauracja

Restauracja

Tadeusz Rydzyk
25.04.2024 17:51 Tadeusz Rydzyk zaczął liczyć każdy grosz? Podjął ważną decyzję

Tadeusz Rydzyk wraz z Fundacją Lux Veritatis prowadzi kawiarnię. Klienci oceniają lokal pozytywnie, a ceny są dość przystępne. Jak się jednak okazuje, ostatnio niektóre produkty podrożały i klienci muszą zapłacić więcej za desery i gorące napoje. Znamy konkretne kwoty. 

restauracja Klonn
02.02.2024 18:29 KLONN ON/OFF. W parku, pod starym klonem

Wyjątkowa architektura, niezwykły design, filozofia mądrego gotowania w zgodzie z naturą, lokalizacja w starym parku w centrum Warszawy – restauracja KLONN gwarantuje spójne doświadczenie estetyczne i kulinarne, dając elegancką przestrzeń na mniej lub bardziej formalne rozmowy.

Restauracja
29.12.2023 20:02 Legendarna restauracja kończy działalność. Ma za sobą 45 lat historii

Jedna z bardziej kultowych restauracji w Poznaniu została zlikwidowana. Po 45 latach działalności właściciele lokalu nie ukrywają, że mają żal, ale okoliczności nie dały im innego wyboru. A powody w dalszym ciągu pozostają te same, co zwykle.

Restauracja
20.11.2023 20:55 Wybrali się na obiad do baru mlecznego nad morzem. Niebywałe, ile zapłacili

Pewna trzyosobowa rodzina postanowiła wybrać się na obiad do baru mlecznego koło Gdyni. Pani Lucyna przekazała redakcji “Faktu” rachunek, który przyszło im zapłacić za ten posiłek. Suma była zaskakująca.

Kieliszki wina na stole, restauracja
04.11.2023 20:08 Uciekł z baru bez płacenia rachunku. Niespotykane, co zrobił 15 lat później

Choć większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że za zjedzony w restauracji obiad trzeba zapłacić, nie brakuje osób, które zamiast uregulować rachunek, biorą nogi za pas i nie płacą ani grosza. Podobna sytuacja miała miejsce dawno temu w jednym z włoskich barów. Teraz, po 15 latach, skruszony klient wykonał gest, który wzruszył właścicieli lokalu.

Restauracja Popeyes
04.10.2023 13:00 Amerykańska sieć podbija polski rynek. Otwiera restauracje w kolejnych lokalizacjach

Pierwsze restauracje Popeyes w Polsce zostały otwarte we Wrocławiu i Szczecinie. W czwartek, 21 września, otwarto trzecią w naszym kraju, a pierwszą w Warszawie restaurację amerykańskiej sieci fast food. Popeyes zapowiada kolejne dwie lokalizacje w stolicy.

Niemiecka restauracja wchodzi do Polski
03.10.2023 21:34 Niemiecka sieć restauracji wchodzi do Polski. Chce podbić nasz rynek

Na gastronomicznej mapie Polski pojawił się nowy gracz. Tym razem jest to sieć restauracji z Niemiec. Pierwszy lokal otwarto w Warszawie, ale firma ma znacznie ambitniejsze plany podboju polskiego rynku.

Popeyes
15.09.2023 14:07 Popeyes otwiera kolejną restaurację W Polsce. W dniu otwarcia będą kanapki za darmo

Popyes otwiera kolejny lokal w Warszawie. Menu restauracji będzie można przetestować jeszcze przed otwarciem, natomiast w dniu otwarcia na klientów czekają specjalne okazje.

Restauracja
24.08.2023 19:59 Trzęsienie na rynku. Znana sieć zmienia właściciela

Znana na całym świecie sieć restauracji szybkiej obsługi zmienia właściciela. Jest to dosłowne trzęsienie na rynku - chociaż cena transakcji jest niższa od oczekiwań, i tak jest imponująca. Chodzi bowiem o kilka miliardów dolarów.

Stoliki w restauracji i pieniądze
22.08.2023 19:42 Amerykańska sieć restauracji szuka pracowników w Polsce. Zarobki są bardzo atrakcyjne

Sieć restauracji z Ameryki planuje otwarcie kolejnych lokali w Polsce. W tym celu ruszyła właśnie rekrutacja pracowników, podano również widełki płac. A te są bardzo atrakcyjne.

szczecin-galeria-otwarcie-restauracji
31.07.2023 12:33 Szczecin pobił światowy rekord. Wszystko z powodu otwarcia znanej restauracji

Ksawery ustawił się jako pierwszy w kolejce w czwartek rano 27 lipca. Wówczas jeszcze ponad doba dzieliła Szczecinian od otwarcia drugiej takiej restauracji w Polsce. Nastolatek pobił światowy rekord w staniu po specjalny darmowy roczny voucher – nikt nigdy dotąd nie czekał na Chicken Sandwich tak długo!

McDonald's_logo
25.06.2023 12:20 Na Śląsku otwarto wyjątkowy McDonald's. Nie ma drugiego takiego na świecie

22 czerwca w Rydułtowach na Śląsku miało miejsce oficjalne otwarcie wyjątkowej restauracji McDonald's. Jako jedyna na świecie ma dach solarny złożony z paneli fotowoltaicznych. Zdjęcia prezentujemy poniżej.

Kraków
22.06.2023 08:57 Restauracja w Polsce z dwiema gwiazdkami Michelin. Po raz pierwszy w historii

PAP informuje, że krakowska restauracja Bottiglieria 1881 zdobyła drugą gwiazdkę Michelin. Tym samym jest pierwszym lokalem w Polsce, który osiągnął to prestiżowe wyróżnienie. 

Popeyes restauracja
20.06.2023 12:38 Amerykański gigant wkracza do Polski. Znamy datę otwarcia pierwszej restauracji

Siódmego lipca o godz. 11:00 we wrocławskim Pasażu Grunwaldzkim otworzy się pierwsza restauracja amerykańskiej sieci Popeyes. Tutejsi mieszkańcy wreszcie będą mogli skosztować słynnego kurczaka w luizjańskim stylu. W nadchodzących miesiącach kolejne lokale mają pojawić się w Szczecinie i Warszawie.

flaga Polska-wiatr-chmury-biznesinfo
12.06.2023 14:40 Znana kawiarnia kończy działalność po ponad 20 latach istnienia. „Zamyka się pewna epoka”

Kilka dni temu Kawiarnia Prowincjonalna w Nowym Sączu poinformowała, że z dniem 30 czerwca kończy działalność. Wiadomość wywołała poruszenie wśród społeczności na Facebooku – na ten moment post pożegnalny zebrał 1,7 tys. reakcji, 316 komentarzy i 276 udostępnień. Do tej chwili jesteśmy, mówiąc wprost, praktycznie okradani przez państwowe spółki energetyczne, które działają jak gangsterzy wymuszający haracz, notując dzięki temu niespotykane w historii, wielomiliardowe zyski – tak m.in. tłumaczy swoją decyzję właściciel lokalu.

flaga Polski
09.06.2023 09:02 Polska restauracja z prestiżowym wyróżnieniem. Znalazła się w gronie najlepszych w Europie

Twórcy badania Opionated About Dining uznali krakowską restaurację “Bottigliera 18881” za jedną z najlepszych restauracji w Europie. Miejsce może się także poszczycić jedną gwiazdką Michelin.

flaga USA
02.06.2023 10:20 Znana amerykańska sieć restauracji niebawem wkroczy na polski rynek. Pierwsze otwarcie w lipcu

Popeyes to sieć restauracji szybkiej obsługi, którą założono w Nowym Orleanie w 1972 roku. Słynie z dań przyrządzanych na bazie kurczaka marynowanego w specjalnych przyprawach oraz serwowania typowych dodatków kuchni amerykańskiej. W lipcu we Wrocławiu otworzy u nas swój pierwszy lokal – donosi „Rzeczpospolita”.

flaga USA
25.04.2023 09:26 Amerykańska sieć fast food zamierza wejść do Polski. Jest poważnym rywalem KFC

Texas Chicken zamierza otworzyć swoje lokale w naszym kraju. To sieć restauracji typu fast food, która w USA oraz na międzynarodowych rynkach jest poważną konkurencją dla KFC. Obecnie firma poszukuje u nas potencjalnych franczyzobiorców – informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl.

flaga-Polska
08.04.2023 15:36 Polskie sklepy i restauracje będą miały konkurencję. W 2023 roku czekają nas debiuty zagranicznych gigantów

Wiadomo, że w tym roku swoje lokale otworzy u nas amerykańska sieć fast foodów Popeyes Louisiana Kitchen, a niemiecki Woolworth zacznie od uruchomienia sześciu sklepów. Portal money.pl wskazuje, że to właśnie najgorętszy tegoroczny debiut, który może stać się konkurencją dla Pepco, Tedi czy Action. Natomiast węgierski gigant paliwowy MOL, choć działa w Polsce już od pewnego czasu, dopiero teraz zamierza przeprowadzić u nas prawdziwą ekspansję.

Flaga Państwowa RP
25.03.2023 09:25 Popularna sieć fast foodów wkracza do Polski. Wiadomo, kiedy pojawią się pierwsze lokale

Popularna w USA sieć fast foodów chce podbić polski rynek. Wiadomo już, kiedy i gdzie pojawią się pierwsze lokale ze smażonymi kurczakami, informuje Business Insider. 

Paragon fiskalny
14.03.2023 12:22 Zjedli, zobaczyli „paragon grozy” i uciekli. Właściciele restauracji zaapelowali o zapłacenie rachunku

W ostatnich dniach restauracja w woj. śląskim opublikowała na swoim profilu w mediach społecznościowych post, który wzbudził skrajne reakcje internautów. Okazuje się, że grupa osób nie zapłaciła za swój posiłek, czytamy stronie wp.pl. 

polska-ukraina flaga-biznesinfo
09.02.2023 19:44 Kolejna sieć fast food wchodzi do Polski. Pierwszy lokal otworzy w Warszawie

Ukraińska sieć restauracji otworzy swój pierwszy lokal w warszawskim centrum handlowym Blue City. Do tej pory lokale Master Burger znajdowały się na Ukrainie i w Czechach — donosi portal wiadomoscihandlowe.pl. Dokładna data otwarcia nie została jeszcze podana.Master Burger to ukraińska sieć restauracji, która na razie działa na rynkach: czeskim i ukraińskim. W samym Kijowie posiada osiem lokalizacji.

Restauracje zamykają się masowo
20.01.2023 20:42 Upada znany białostocki lokal. Właściciel nie miał wyboru

Podwyżki cen sięgające aż 300 proc. nie dały właścicielowi białostockiego lokalu “Dobra Zmiana” innego wyboru niż zamknięcie biznesu. Wyjaśnia, że prędzej czy później każdy przedsiębiorca będzie musiał zmierzyć się z taką decyzją - jest ona nieunikniona.Bistro “Dobra Zmiana” według informacji Gazety.pl funkcjonowało od 2016 roku. Zatrudnienie w lokalu znalazło 10 osób. Jak ogłosił Patryk Chowaniak, właściciel lokalu, niedziela będzie ostatnim dniem jego funkcjonowania.

1084px-Flickr - cyclonebill - Marengs og is af birk og honning
10.01.2023 14:19 Podjęto decyzję o zamknięciu niegdyś najlepszej restauracji na świecie

Restauracja Noma zostanie zamknięta. Ten kopenhaski lokal znalazł ważne miejsce na gastronomicznej mapie świata już wiele lat temu. Wyróżniono go trzema gwiazdkami Michelin i wielokrotnie uznawano za najlepszy w różnych rankingach. Zamknięcie restauracji nie oznacza jednak końca działalności firmy, gdyż Noma ma zmienić się w kulinarne laboratorium.

Kraków rynek
09.01.2023 20:46 Jury konkursu World Culinary Awards uznało restaurację z Krakowa za jedną z najlepszych w Europie i najlepszą w Polsce

Krakowska restauracja Fiorentina wg. jury konkursu World Culinary Awards jest nr 1 w Polsce. Pierwsze miejsce w Polsce jest ogromnym osiągnięciem. Liczba restauracji na naszym rynku oraz konkurencja jest bardzo duża. Polska restauracja oprócz wyniku w naszym kraju, została uznana również za jedną z najlepszych w całej Europie.Na stronie restauracji czytamy, że w przeszłości zdobyła ona również prestiżową nagrodę Akademii Gastronomicznej podczas gali „Wine&Food Noble Night”, wyróżnienia w magazynie “Forbes” oraz wyróżnienia w przewodniku „Gault&Millau”.Fiorentina informuje, że w jej karcie znajdują się dania bazujące na świeżych, nieprzetworzonych i niezawierających konserwantów składnikach lokalnych. Dania te podane są w nowoczesnych aranżacjach i nieoczywistych połączeniach smaków. Potrawy przygotowane są z najwyższą starannością, z pełną dbałością o szczegóły i składniki serwowane w kilku odsłonach w czasie jednego kulinarnego doświadczenia. Jedną z jej specjalności jest sezonowana wołowina, przygotowywana na grillu opalanym węglem drzewnym. Restauracja informuje również, że serwuje wyjątkowy stek po florencku, a sekret bistecca alla fiorentina tkwi w wyjątkowym sposobie cięcia mięsa i jego jakości."»Najlepsza polska kuchnia w Krakowie« – to właśnie takim hasłem reklamuje swoją restaurację Fiorentina jego właściciel. Tę opinię podzielili jurorzy konkursu World Culinary Awards, którzy uznali krakowską Fiorentinę” za najlepszą restaurację w Polsce. Wyróżniono również dwie inne restauracje z Krakowa i jedną z Warszawy" – przekazał krakowski magistrat.