Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > KLONN ON/OFF. W parku, pod starym klonem
Redakcja BiznesInfo
Redakcja BiznesInfo 02.02.2024 18:29

KLONN ON/OFF. W parku, pod starym klonem

restauracja Klonn
material partnera

Wyjątkowa architektura, niezwykły design, filozofia mądrego gotowania w zgodzie z naturą, lokalizacja w starym parku w centrum Warszawy – restauracja KLONN gwarantuje spójne doświadczenie estetyczne i kulinarne, dając elegancką przestrzeń na mniej lub bardziej formalne rozmowy.

Zapraszamy do KLONN ON/OFF

Sezonowe dania kuchni europejskiej, niespotykany wybór win, kompetentna i dyskretna obsługa – to wszystko w minimalistycznym, eleganckim wnętrzu z letnim ogrodem za oknem, który już za kilka miesięcy zaprosi gości pod rozłożysty stary klon. Tak niezwykłe miejsce sprzyja zarówno kameralnym spotkaniom i dyskusjom o biznesie, jak i organizacji większych, firmowych wydarzeń.

„Starannie dobrane, najlepsze produkty, doświadczony i zgrany zespół i… samo się robi – mówi z entuzjazmem szef kuchni, Adam Anikiel. Gotowanie to coś więcej niż praca – to szczerość i pasja. Gość zawsze odczuje to na talerzu. Dlatego w nasze gotowanie wkładamy tak dużo wysiłku i serca – nie wybierając drogi na skróty. Tworzymy własne przetwory z tego, co daje natura. Zbieramy kwiaty bzu oraz szyszki i sami przygotowujemy napary. Warzyw szukamy w lokalnych, ekologicznych gospodarstwach a ryb w najczystszych akwenach. Z ochotą sięgamy zarówno po najlepszą polską wołowinę, jak i po świeże owoce morza z różnych regionów świata. Wszystko w zgodzie z naturą i zdrowym... rozsądkiem” – opowiada.

klonn 2.jpeg

Adam Anikiel doświadczenie zdobywał w prestiżowym „The Ledbury” w Londynie, był szefem kuchni w "The Farm" oraz "Concept13" w Warszawie. Jego filozofia oparta jest na kilku zasadach - jakości, lokalności, zaskoczeniu, wyglądzie i funkcjonalizmie. Niezwykłe smaki, jakie goście znajdują na talerzu w KLONNIE, są więc nie tylko doskonale skomponowane, ale także pięknie wyglądają. Menu jest tak skonstruowane, aby każdym daniem można było swobodnie dzielić się z innymi. Idea food sharingu łączy ludzi i pozwala spróbować wielu smaków jednocześnie, co idealnie sprawdza się zarówno podczas prywatnych spotkań, jak i na firmowych wyjściach i ważnych rozmowach biznesowych. Food sharing zbliża i rozluźnia atmosferę.

A jest co próbować! Na przystawkę możemy zamówić krokiety z kaczki, pstrąga z Zielnicy, rozgrzewający bulion grzybowy lub cykorię z sycylijską pomarańczą. Wśród dań głównych znajdziemy żebro wołowe z sosem pieprzowym, biodrówkę jagnięcą z salsą verde i wyśmienitego antrykota Black Angus. Są też propozycje dla entuzjastów ryb i wegetarian: ośmiornica z jalapeno i yuzu, halibut z sosem bernaise czy ravioli z zimową truflą. Słodkim zakończeniem mogą być lody z marzanki wonnej z gruszką i ciastem francuskim.

Kompozycje dań, jak i ważne rozmowy, dopełniają doskonałe wina, dobrane specjalnie dla KLONNU przez zespół sommelierów. W karcie znajdziemy ponad 200 starannie wyselekcjonowanych pozycji. Są tu ponadczasowe klasyki, a także mniej popularne, ale wyśmienite i oryginalne apelacje. Wszystko to tworzy spójny koncept stworzony przez niezwykłego człowieka, znanego architekta i mecenasa kultury, Mirosława Nizio.

klonn 3.jpeg

„KLONN to miejsce, w którym ważną rolę odgrywa sztuka. Dopełnia moje pozostałe projekty artystyczne i wprowadza w kontekst Warszawy coś bliskiego mojemu sercu. Tworząc KLONN myślałem jak przy tworzeniu instytucji kultury. Tu wszystkie warstwy są formułą narracji, zebranymi osobistymi wątkami połączonymi w jeden koncept. Wspólnie z szefem kuchni, Adamem Anikielem, wypracowaliśmy coś niezwykłego. Nasze spojrzenie na kreację uzupełnia się. Sztuka, którą tworzę rozwija jego podejście do smaków, a jego radość jest natchnieniem dla mojej kreacji. A wszystko po to, aby dać gościom tej przestrzeni uczucie radości i lekkości. Kuchnia, sztuka, muzyka – to nasze narzędzia, które się tu wzajemnie uzupełniają”, tłumaczy Mirosław Nizio, twórca restauracji KLONN.

Ponieważ Mirosław Nizio spędził wiele lat w Nowym Jorku, tworząc własną firmę projektową i zdobywając szereg nagród i wyróżnień, m.in.: Glenn Boyles Memorial Rendering And Design (1993), Educational Foundation for the Design Industries in Interior Design (1998), również restauracja, którą stworzył ma w sobie nowojorską energię. KLONN to miejsce minimalistyczne, ale otwarte na zieleń. Za oknami wiekowy park ze starodrzewiem i wielkim rozłożystym klonem, a we wnętrzu nowoczesny, piękny design. Każdy mebel w restauracji ma osobną historię, a gospodarz tego miejsca dokonywał ich własnoręcznych renowacji, olejował stoły a także tworzył je od podstaw. Są wyjątkowe - podobnie jak każda potrawa i gatunek wina i każde spotkanie, które się tu odbędzie.

Restauracja działa według zasady ON/OFF, przybliżając dwa światy prezentowane w tym miejscu. Jeden z nich – ON – mówi o formalnym, luksusowym obliczu Klonnu, gdzie biznes, doskonała wyrafinowana kuchnia, wyrafinowane gatunki win i obecność sztuki dają posmak przynależności do wyjątkowego świata. To miejsce idealne na biznesowe rozmowy, spotkania z klientami i eleganckie, firmowe wyjścia. Z kolei OFF – to inne oblicze tego miejsca – bardziej alternatywne, i odrobinę rebelianckie. W letnim ogrodzie KLONNU, pod wielkim rozłożystym klonem, już niebawem pojawią się zdolni artyści przychodzący z różnych światów – muzycznego, literackiego a nawet sztuk performatywnych.

KLONN powstał z myślą o gościach, którzy tu przychodzą. Jak się poczują, co zobaczą, jak zostaną obsłużeni i jakie smaki odkryją. Jest komfortowo i bezpretensjonalnie a jednocześnie niezwykle nowocześnie i elegancko.

Restauracja Klonn. Adres: ul. Jazdów 1B. Rezerwacje pod numerem: 22 100 63 63 Klonn.pl

 

Artykuł powstał we współpracy z partnerem

Tagi: restauracja