Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie

Prl

naczynia
06.04.2024 21:53 Masz w domu kryształy z PRL-u? Dzisiaj są warte majątek

Kryształy były “obowiązkowym” elementem wystroju każdego salonu w czasach PRL-u. Jak się okazuje, teraz znowu wracają do łask. W związku z nową modą ceny kryształów i szkła z tamtych lat osiągają zawrotne ceny. Lepiej sprawdzić, czy mamy jakieś w domu.

książki
31.03.2024 11:07 Masz w domu takie książki z PRL-u? Mogą być warte fortunę

Wiele osób może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że ma w swojej domowej biblioteczce książki warte fortunę. Chodzi tutaj o konkretne egzemplarze z PRL-u, za które kolekcjonerzy są w stanie zapłacić prawdziwą fortunę. Przedstawiamy szczegóły.

szkło z PRL
17.03.2024 18:43 Przeszukaj strych i piwnicę. Za wazony z PRL można zgarnąć fortunę

Nadszedł czas na powrót szklanych wazonów z czasów PRL. Wyrabiane w polskich hutach szkła perełki na nowo podbijają serca starszych i młodszych estetów, którzy gorączkowo przeszukują strychy i piwnice. Ci, których poszukiwania są bezowocne, polegać mogą już tylko na sklepach vintage, bazarkach i internetowych aukcjach. Tam jednak zostawić można sporą część miesięcznego budżetu. Skarby z PRL znów są w cenie.

targ staroci
04.02.2024 17:31 Na tym zbijesz fortunę. Starocie z PRL-u są warte więcej niż myślisz

Ostatnio zdradzaliśmy, ile można zyskać na sprzedaży starych książek z czasów PRL-u. Okazuje się jednak, że to nie jedyne rzeczy, na których można zbić małą fortunę. Niektóre są warte nawet kilka tysięcy złotych. Wielu z nas ma je w domu.

Meble z PRL-u
09.12.2023 18:39 Meble z PRL-u są warte fortunę. Kolekcjonerzy zapłacą nawet kilka tysięcy złotych

W ostatnim czasie możemy zaobserwować fascynację między innymi meblościankami czy fotelami, które były modne w czasach PRL-u. Okazuje się, że niektórzy są w stanie zapłacić za nie ogromne kwoty sięgające nawet kilku tysięcy złotych.  

Pieniądze w portfelu
24.11.2023 10:43 Masz w domu ten relikt z czasów PRL? Możesz dostać pieniądze od państwa

Rozdawanie przez Ministerstwo Finansów rekompensat jest czymś niezwykle rzadkim. O ile wielu może uznać to za mit, tak faktycznie wystarczy spełnić jeden warunek, aby zakwalifikować się do otrzymania pieniędzy. Bardzo może w tym pomóc przeszukanie szuflad w swoim domu.

Książki
11.11.2023 22:15 Książki z czasów PRL warte tysiące złotych. Możesz nie wiedzieć, że je posiadasz

Dla wielu kolekcjonerów rzeczy wyprodukowane przed 1989 rokiem są obiektem pożądania. Okazuje się jednak, że podobną wartość dla wielu osób mają książeczki powstałe 3 i 4 dekady temu. Teoretycznie są bezwartościowe, lecz w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

10-groszy-moneta-pieniadze-PRL
29.10.2023 15:11 W PRL-u każdy mógł mieć podobną monetę. Dziś 10 groszy jest warte majątek

O tym, że przedmioty z epoki PRL-u nieraz są warte duże pieniądze, możemy przekonać się sami, odwiedzając popularne serwisy ogłoszeniowe. Ludzie wystawiają meble, naczynia, ozdoby, maszyny czy monety, a jeśli te pamiątki mają w sobie coś wyjątkowego, kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie naprawdę sporo. Dowodem na to jest sprzedaż monety o nominale 10 groszy, pochodzącej z epoki Edwarda Gierka – informuje Interia Biznes.

pieniadze-senior-koperta-PRL
17.10.2023 08:41 Rekompensaty dla posiadaczy pewnych książeczek z PRL-u. Oto najnowsze stawki

Co jakiś czas w mediach pojawiają się przypomnienia o przedmiotach z PRL-u, na których sprzedaży można całkiem dobrze zarobić. Niedawno pisaliśmy np. o książeczkach mieszkaniowych, których posiadacze wciąż mogą ubiegać się o wypłatę premii gwarancyjnej (oczywiście po dokonaniu niezbędnych formalności). Teraz również cofniemy się kilkadziesiąt lat do tyłu, do lat 80., gdy zakup wymarzonego samochodu wiązał się z gromadzeniem funduszy na specjalnej książeczce. W Polsce wciąż istnieją osoby, które aut nie otrzymały, a teraz mogą liczyć na finansową rekompensatę. 

Pieniądze, portfel
14.10.2023 11:24 Ten banknot może być wart fortunę. Sprawdź, może masz go w portfelu

Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, że w ich domu znajduje się pożądany przez kolekcjonerów przedmiot. Stare meble, książki, zestawy do herbaty czy nawet telefony komórkowe to rzeczy, za które niektórzy są w stanie zapłacić krocie. Nie inaczej jest w przypadku monet i banknotów.

Książka
28.09.2023 18:24 Książki z czasów PRL są warte tysiące złotych. Mogą być u Ciebie w domu

Na celowniku kolekcjonerów antyków z PRL znajduje się wiele przedmiotów. Mało kto się jednak spodziewał, że z pozoru bezwartościowe od lat książki staną się bezcennymi pozycjami - i to nie tylko dla koneserów.

pieniadze-senior-portfel-dokument
23.09.2023 11:04 Zapomniany dokument z PRL-u jest wart spore pieniądze. Wciąż mają go setki tysięcy Polaków

Oferty sprzedaży różnorakich przedmiotów z czasów PRL-u często pojawiają się na portalach ogłoszeniowych. Za wyjątkowe pamiątki z tego okresu kolekcjonerzy są w stanie zapłacić krocie. Tym razem nie mówimy jednak o żadnych monetach, porcelanowych zastawach, meblach i kryształach, ale o pewnym dokumencie, który wciąż jest w posiadaniu niemal miliona Polaków. Jeśli też masz go w swoim domu, możesz odzyskać od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Książka
07.09.2023 11:13 Dwie książki z PRL warte fortunę. Możesz mieć je w domu i nie wiedzieć

Artefakty z czasów PRL są najczęściej poszukiwane przez kolekcjonerów. Mało kto jednak wie, że obiektem pożądania wielu są również pewne książeczki, które rozdawano w latach 70. i 80. ze względu na wartość.

Monety z PRL
26.08.2023 22:05 Posiadasz tę monetę z PRL, możesz być bogaty. Kolekcjonerzy zapłacą Tobie fortunę

Chociaż monety z czasów PRL zostały wycofane blisko trzy dekady temu, niektóre z nich mogą być sporo warte. Cena za jedną z nich osiągnęła rekordową wysokość wśród kolekcjonerów.

pieniadze-ksiazeczka-mieszkaniowa
12.08.2023 19:22 Lepiej sprawdź, czy ten dokument z PRL-u nie leży w twojej szufladzie. Możesz odzyskać tysiące złotych

Monety, meble, lampy, szkło, porcelanowe zastawy – co rusz na portalach ogłoszeniowych pojawiają się oferty sprzedaży różnorakich przedmiotów z czasów PRL-u. Niektóre ich ceny bywają zawrotne. Tym razem nie mówimy jednak o tego typu rzeczach przeznaczonych na sprzedaż, tylko o cennym dokumencie, który wciąż może znajdować się w domach niemal miliona Polaków. Portal Business Insider przypomina, jak odzyskać zgromadzone w jego ramach pieniądze.

PRL-domki-sprzedaz
07.08.2023 08:39 Kultowe domki z PRL-u idą na sprzedaż. Wielu Polaków spędzało w nich wakacje

Z końcem września odbędzie się przetarg na sprzedaż dawnego ośrodka wypoczynkowego znajdującego się w Dąbrowie Górniczej nad sztucznym jeziorem Pogoria I. W większości nieruchomość ta składa się z domków typu Turbacz czy Brda – kiedyś były one wykorzystywane jako baza noclegowa dla górników, a później stały się popularne również wśród mieszkańców i turystów. Co zrobić, aby stać się ich właścicielem?

Mieszkanie
08.07.2023 16:35 Meble warte fortunę. Jeżeli je posiadasz, jesteś bogaty

Meble wyprodukowane w PRL-u najczęściej kojarzą się z czasami dzieciństwa lub domami dziadków. Wiele osób zapewne będzie zaskoczonych, że po tylu latach od upadku komunizmu i rzekomemu odchodzeniu takiego stylu wyposażenia mieszkań do lamusa, rośnie popyt na takie meble. Jest on tak duży, że niektórzy są gotowi zapłacić za nie tysiące złotych.

tabliczka
03.07.2023 16:11 Urządzenia z PRL-u to prawdziwe skarby. Sprzedaj je, a podreperujesz domowy budżet

Kiedyś o tych przedmiotach marzył każdy. Aby dostać niektóre z tych gadżetów, trzeba było się nieźle nakombinować. Dziś mało kto jeszcze z nich korzysta, ale wciąż można mieć z nich użytek. Chętnie kupią je bowiem kolekcjonerzy.

Sklep w centrum handlowym
16.06.2023 16:02 Legendarna marka powraca. W sklepach pojawi się jesienią

Po kilku dekadach nieobecności (i jednej nieudanej reaktywacji), na polski rynek powróci legendarna marka z czasów PRL. Pierwsze gotowe produkty mają się pojawić w sklepach już jesienią.