Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Meble z PRL-u są warte fortunę. Kolekcjonerzy zapłacą nawet kilka tysięcy złotych
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 09.12.2023 18:39

Meble z PRL-u są warte fortunę. Kolekcjonerzy zapłacą nawet kilka tysięcy złotych

Meble z PRL-u
Arkadiusz Ziolek/East News

W ostatnim czasie możemy zaobserwować fascynację między innymi meblościankami czy fotelami, które były modne w czasach PRL-u. Okazuje się, że niektórzy są w stanie zapłacić za nie ogromne kwoty sięgające nawet kilku tysięcy złotych.  

Powraca moda na kultowe meble z PRL-u

Większość osób, które w swoim domu miały meble z okresu PRL-u, już dawno wyrzuciły je na śmietnik i zapomniały o ich istnieniu. Okazuje się, że obecnie stare meblościanki, fotele czy też kolorowe szklane wazony wracają do mody. Kolekcjonerzy poszukują egzemplarzy w świetnym stanie i są gotowi zapłacić za nie fortunę.

Nie zapłacisz przez internet, nie zrobisz przelewu. Zacznie się w ciągu kilku godzin

Meble z PRL-u warte fortunę

Ci, którzy w swoich domach dalej posiadają dobrze zachowane meble z czasów PRL-u, mogą zarobić dzięki nim ogromne sumy pieniędzy. Okazuje się bowiem, że kolekcjonerzy i miłośnicy staroci są gotowi zapłacić za nie nawet kilka tysięcy złotych

W Polsce już od jakiegoś czasu rośnie zainteresowanie wszystkim, co jest związane z czasami PRL-u. Kultowe meble z tamtego okresu można nabyć na aukcjach internetowych czy też w popularnych sklepach z antykami.

Niebywałe ceny

Za fotel 366 zaprojektowany przez Józefa Chierowskiego trzeba obecnie zapłacić od 600 złotych do nawet 1500 złotych. Kultowy “Śnieżnik typ 300-190”, który zaprojektował Henryk Lis, to koszt rzędu 600-900 złotych, a za doskonale zachowany egzemplarz może kosztować około 1300 złotych. Popularność zdobywa także meblościanka Czeczot, której cena sięga aż 2500 złotych.  

Tagi: Ceny PRL