Trudno wyobrazić sobie polską wigilię bez karpia na stole. Wielu z nas, święta Bożego Narodzenia kojarzą się między innymi właśnie z tym kultowym daniem, którego wręcz nie może zabraknąć. Ceny karpia w ostatnim czasie poszły jednak bardzo mocno w górę. W sieci pojawiają się pierwsze informacje o tym, ile za legendarną rybę zapłacimy tej zimy.
W dobie wszechobecnej drożyzny, gdy koszty utrzymania wzrosły w praktycznie każdym aspekcie życia, Polacy są zmuszeni szukać oszczędności. Jednym ze sposobów na zmniejszenie wydatków jest polowanie na promocje w dużych dyskontach i marketach. Jak informuje serwis wiadomosci.radiozet.pl, na liście najtańszych sklepów w Polsce nastąpiły spore zmiany.
W ostatnim czasie temat cen paliwa na stacjach Orlenu był na ustach wszystkich Polaków. Wielu z nich postrzegało to jako element gry politycznej, prowadzonej przez Daniela Obajtka przed wyborami parlamentarnymi. Okazuje się, że pomimo zapowiedzi ekspertów, ceny benzyny i oleju napędowego na stacjach państwowej spółki nadal pozostają na niskim poziomie.
W ostatnich tygodniach stacje paliw w Polsce przeżywały prawdziwe oblężenie. Wszystko za sprawą ogromnych obniżek cen benzyny i oleju napędowego, które wręcz skusiły kierowców do robienia zapasów. Wiele osób obawiało się, że po wyborach parlamentarnych ceny wzrosną. Jak podaje serwis money.pl, podwyżka już się rozpoczęła.
Ze stacji paliw w Polsce płyną bardzo niepokojące informacje. Wiele osób, planujących wyjazdy na Wszystkich Świętych, powinno dogłębnie przemyśleć swoje dotychczasowe plany dotyczące tankowania.
Pepco przyszykowało nie lada ofertę dla swoich klientów. Specjalne ceny na sporą część asortymentu zaczną obowiązywać już w czwartek. Takich obniżek nie było od dawna.
Powyborcza sytuacja w sklepach staje się coraz bardziej jaśniejsza. Niestety, nie oznacza to dobrych informacji - ceny znacznie poszły w górę. Najgorzej sytuacja wygląda w przypadku cukru, i raczej nie zapowiada się na jej poprawę.
Polacy uwielbiają robić zakupy w Biedronce. Nie ma w tym nic dziwnego, bo sieć sklepów regularnie wprowadza ciekawe promocje i oferuje szeroki wybór produktów. Jak informuje wp.pl, kasy samoobsługowe w sklepach Biedronki posiadają wiele ukrytych funkcji, dzięki którym możemy sporo zaoszczędzić. Sprawdź niżej, o czym warto pamiętać następnym razem, gdy będziesz robił zakupy w sklepach z logo małego owada.
Większość społeczeństwa żyje w lęku, że niedługo po wyborach parlamentarnych inflacja znowu zacznie iść do góry. Ponad 67% Polaków deklaruje takie obawy. Wśród nich głównie są osoby w wieku 25-34 lat, z wyższym wykształceniem i zarabiające 5000-6999 zł miesięcznie na rękę. Tylko niecałe 17% rodaków nie przewiduje ww. zagrożenia. I w tej grupie dominują seniorzy, ludzie ze średnim wykształceniem, a także z dochodami w wysokości 7000-8999 zł na rękę miesięcznie. Osób, które nie mają wyrobionej opinii na powyższy temat, jest blisko 16%. Eksperci komentujący wyniki sondażu wyjaśniają, że obawy większości Polaków są jak najbardziej uzasadnione.
Październik to miesiąc, w którym wiele osób zaczyna przygotowania do 1 listopada, czyli dnia Wszystkich Świętych. Polacy sprzątają nagrobki oraz planują zakupy kwiatów i zniczy. „Fakt” informuje, że w tym roku będziemy zmuszeni głębiej sięgnąć do portfeli i przygotować się na znacznie większe wydatki.
1 listopada, czyli Wszystkich Świętych, już za niecały miesiąc. W sklepach można już od pewnego czasu zauważyć oferty zniczy przygotowane specjalnie na tę okazję. Jednak Biedronka absolutnie zaskoczyła wszystkich.
Spośród lokalizacji w kompleksie sejmowym, jedno miejsce wyróżnia się na tle innych. Chodzi naturalnie o sejmową restaurację, w której stołują się posłowie i senatorowie. Ceny posiłków są w niej zaskakujące - zwłaszcza, jeżeli porówna się je z podobnymi, ogólnodostępnymi lokalami.
Spośród grup najbardziej dotkniętych podwyżkami znajdują się studenci. Ci, którzy studiują na kilku polskich uczelniach, muszą liczyć się z ogromnymi podwyżkami. Będzie to miało zdecydowanie zły wpływ na ich sytuację materialną.
Niewiele osób wie, że na kasztanach można zarobić. W Polsce działają nawet specjalne punkty skupu, w których można je sprzedać.
Ceny w sklepach nie wszędzie tak samo rosną. Okazuje się, że najwolniej idą w górę w hipermarketach, gdzie średni wzrost rdr. jest już jednocyfrowy. Pozostałe formaty drożeją dwucyfrowo. Są to dyskonty, supermarkety i sieci convenience.
Podwyżki opłat są widoczne w każdym sektorze gospodarki. Jednak takiej sytuacji, z jaką zetknęli się mieszkańcy jednego z warszawskich osiedli, raczej nikt się nie spodziewał. Kwoty mają być bowiem większe o 300 procent.
Wciąż obowiązujące ustawy o zamrożeniu cen energii niedługo stracą ważność. Zarządcy już alarmują, że wzrosną ceny nie tylko w przypadku ogrzewania czy prądu. Sięgnięcie do portfela stanie się koniecznością.
Sierpień okazał się być szczęśliwy dla grzybiarzy. Co za tym idzie - oficjalnie sezon grzybowy jest w pełni. Znamy również ich ceny nie tylko na targowiskach, ale również w skupach.
Chociaż statystyki dotyczące wzrostu cen mogą cieszyć, nie oznacza to całkowitego pożegnania się z problemami. Według doniesień medialnych, ta jesień może przynieść niekorzystne efekty w sklepach i niemiłe niespodzianki dla klientów.
Pomimo spadającej inflacji, pojawiły się informacje o podwyżce cen niektórych produktów dostępnych w sklepach. Powodem nie jest sytuacja gospodarcza, a jedna z ustaw, nad którą ma zajmować się Sejm.
W końcu można to powiedzieć: sytuacja cenowa w sklepach ma się ku lepszemu. Po wzrostach z początku roku nareszcie można odetchnąć z ulgą - chociaż w porównaniu z zeszłym rokiem nadal jest drożej.
Sieć sklepów Biedronka przeprowadziła kampanię reklamową, porównując ceny w swoich sklepach z innymi sieciami. Wzbudziło to krytykę ze strony jednego z blogerów. Biedronka wydała już w tej sprawie oświadczenie.
Przedstawiciele browarnictwa obawiają się drastycznych wzrostów cen po wprowadzeniu w Polsce systemu kaucyjnego. Zwracają uwagę, że dostosowanie branży do nowych przepisów jest czasochłonne i kosztowne.
Inflacja ma wpływ nie tylko na te “bardziej pospolite” sklepy czy przedsiębiorstwa. Ceny wzrastają również w restauracjach celebrytów, m.in. w lokalu należącym do Roberta Lewandowskiego.
Wysokie ceny w restauracjach i sławne “paragony grozy” najwyraźniej przemówiły do wyobraźni wczasowiczów. Zmiana zachowań w kontekście wyżywienia na wakacjach jest widoczna na tyle, że w lokalach spadł ruch.
Ostatnio art. tłuszczowe potaniały jako jedyne ze wszystkich analizowanych kategorii. Spadek był niewielki, bo o niecałe 4% rdr. Niemniej jednak, patrząc całościowo na ceny w sklepach, widać, że pozostałe grupy produktowe wciąż notują dwucyfrowe podwyżki.
Jak wynika z doniesień medialnych, Biedronka potrafi sprzedawać ten sam produkt w różnych cenach w swoich sklepach. Po zwróceniu uwagi przez klientów sieć tłumaczy swoje zabiegi.
Wakacje bardzo często oznaczają również chęć skosztowania lokalnej kuchni. Niestety, w tym roku turyści mogą się niemiło zaskoczyć - ceny nad morzem poszybowały w górę.