Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Walentynki na cmentarzu? Nietypowa oferta w sklepach
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 11.02.2024 11:29

Walentynki na cmentarzu? Nietypowa oferta w sklepach

Cmentarz
BiznesINFO

Specjalne oferty na Walentynki są już tradycją w polskich sklepach. O okazjach wprowadzanych przez sprzedawców przy nekropoliach mało kto jednak słyszał. Czyżby święto zakochanych stanowiło dodatkową okazję do przyciągnięcia klientów?

Okazje na święto zakochanych

Walentynki to tradycyjnie czas wielkich okazji i promocji w sklepach. Zwykle przeceny dotyczą m.in. kwiatów, słodyczy, no i oczywiście ubrań - od bielizny, przez koszule i spodnie, do ubiorów nocnych.

Jak jednak podaje serwis fakt.pl, walentynkowa gorączka w handlu zaczęła się również udzielać innym sprzedawcom, którzy zauważyli potencjał w zwiększeniu obrotów w okolicy 14 lutego. Co najciekawsze, do tego grona należą również… handlarze cmentarni.

Biedronka znowu wysyła SMS-y do Polaków. Uderza w konkurencję

Obniżki przy cmentarzach

Pospolite znicze, jakie można kupić przy cmentarzach, kosztują zwykle w okolicach 2,50 zł/szt. Jest to dobry punkt odniesienia w stosunku do tego, co można znaleźć wśród specjalnych ofert walentynkowych.

Klient chce, aby znicz wyróżniał się wyglądem i posiadał wkład LED? Jeden ze sprzedawców proponuje lampion wykonany ze stali, określany mianem ekskluzywnego. Jego koszt wynosi aż 69,90 zł. Z kolei znicz wykonany z metalu jest droższy o 7 zł od stalowego.

Personalizowane znicze i dekoracje. Walentynkowe znicze na groby

W sieci można również znaleźć sprzedawców oferujących specjalnie znicze, które “upamiętnią miłość do drugiej połówki”. Dodatkową opcją udostępnianą przy jednym z nich jest grawerunek imienia i nazwiska, który ma przeciwdziałać kradzieżom. Koszt takiego znicza to 54,99 zł plus koszty wysyłki wynoszące 8,99 zł.

Same walentynkowe dekoracje na groby kosztują podobnie. Serce z miejscem na znicz kosztuje aż 135 zł bez kosztów dostawy do klienta. Osoby wolące skromniejsze ozdoby mogą się zdecydować na aniołka z sercem - on z kolei kosztuje blisko 50 zł.

źródło: fakt.pl

ZOBACZ TAKŻE: Jakie podwyżki dostaną emeryci? Są dane dot. waloryzacji