Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Skandal na plebanii. Księża imprezowali z męską prostytutką, interweniowały służby
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 20.09.2023 18:44

Skandal na plebanii. Księża imprezowali z męską prostytutką, interweniowały służby

Ksiądz, koloratka, sutanna
Domena publiczna

Na parafii w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie) doszło do skandalu. Tamtejsi księża zorganizowali imprezę, w której ku zaskoczeniu wielu, uczestniczyła męska prostytutka. Sprawa wyszła na jaw, gdy wynajęty mężczyzna stracił przytomność i konieczna była interwencja pogotowia oraz policji, informuje “Gazeta Wyborcza”.

Duchowni zorganizowali imprezę

Jak informuje dziennik, księża zorganizowali imprezę o charakterze seksualnym w budynku przy Parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Duchowni mieli zażywać tabletki na potencję, a także zamówić męską prostytutkę. W pewnym momencie sytuacja wymknęła się spod kontroli, bo wynajęty mężczyzna stracił przytomność.

Kobieta przyjechała na zakupy do Lidla. Gdy wyszła ze sklepu, zaniemówiła

Interweniowała policja i pogotowie ratunkowe

„GW” podaje, że jeden z uczestników imprezy wezwał pogotowie ratunkowe. Gdy ratownicy dotarli na miejsce okazało się, że duchowni nie chcieli ich wpuścić do środka. Jak relacjonuje dziennik, opór ze strony księży na tyle utrudniał sytuację, że medycy wezwali policję. Dopiero po interwencji służb mundurowych, medykom udało się dotrzeć do nieprzytomnego mężczyzny.

5540,25 zł dodatkowej emerytury. Dostają również ci, którzy nigdy nie pracowali.

Duchownym grozi surowa kara

Sytuacja była na tyle poważna, że sprawą zajęła się Prokuratura. Waldemar Łubniewski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu potwierdził, że wszczęto już śledztwo. - Prowadzimy je pod kątem nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara do trzech lat więzienia - powiedział cytowany przez “GW” mężczyzna.

Komentarz rzecznika

Jak podaje “GW”, sprawę skomentował rzecznik prasowy kurii w Sosnowcu.

- W dniu 12 września proboszcz parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej poinformował pisemnie Kurię Diecezjalną w Sosnowcu o 'interwencji pogotowia i policji' w budynku należącym do parafii. Tego samego dnia Biskup Sosnowiecki powołał komisję, aby w trybie pilnym wyjaśniła okoliczności zaistniałej sytuacji. Ksiądz biskup jest na bieżąco informowany o wynikach pracy komisji. Po zakończeniu jej prac i ustaleniu okoliczności zdarzenia ksiądz biskup podejmie stosowne kroki przewidziane prawem kanonicznym - przekazał cytowany przez “GW” ksiądz.