Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Polska ma nowego milionera. Zgarnął prawdziwą fortunę w Eurojackpot
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 22.05.2024 08:28

Polska ma nowego milionera. Zgarnął prawdziwą fortunę w Eurojackpot

Lotto
Fot. Marek BAZAK/East News

W piątkowym losowaniu Eurojackpot, mieszkaniec Dolnego Śląska zgarnął imponującą wygraną. Dzięki szczęśliwemu kuponowi wzbogacił się o 1 537 506,70 zł.

Polak zgarnął gigantyczną wygraną w Eurojackpot

Mieszkaniec Dolnego Śląska miał wyjątkowe szczęście w piątkowym losowaniu Eurojackpot, które odbyło się 17 maja. Dzięki wygranej III stopnia (5+0) zdobył ponad 1,5 miliona złotych

Zwycięski zakład został postawiony w punkcie LOTTO w Wilczkowicach przy ulicy Wilczkowice 47. Rzeczniczka Totalizatora Sportowego, Ilona Ostrowska, podała, że zwycięskie liczby to: 1, 2, 29, 36, 48 oraz 1 i 11.

Dłuższe urlopy dla wszystkich Polaków? Padła zaskakująca propozycja Awanse w firmie doradczej Walter Herz

Nadchodzące losowanie Eurojackpot i szansa na wygraną

Już w piątek, 24 maja, odbędzie się kolejne losowanie Eurojackpot, w którym pula nagród wyniesie aż 360 milionów złotych. Szansa na wielką wygraną przyciąga licznych graczy z całej Europy, którzy marzą o trafieniu szczęśliwych liczb.

ZOBACZ TAKŻE: Takie emerytury otrzymują księża w Polsce. Kwoty zaskakują

Jak zagrać w Eurojackpot?

Aby zagrać w Eurojackpot, wystarczy wytypować siedem liczb z dwóch zestawów: pięć liczb z 50 oraz dwie liczby z 10. Można to zrobić samodzielnie na blankiecie lub zagrać na chybił trafił.

 Eurojackpot oferuje aż dwanaście stopni wygranych, co czyni tę grę wyjątkowo atrakcyjną. W każdym losowaniu w Polsce pada około 25 tysięcy wygranych różnych stopni, a w ostatnim losowaniu liczba ta przekroczyła 28 tysięcy.