Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Seniorzy nie mają o tym pojęcia. Dzięki tej uldze zapłacą mniej
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 21.05.2024 16:31

Seniorzy nie mają o tym pojęcia. Dzięki tej uldze zapłacą mniej

seniorzy
Fot. Pixabay/pasja1000

Ta oferta to prawdziwa gratka dla emerytów. Wiele osób nie wie jednak, że czasie podróży może skorzystać z wyjątkowej zniżki. Nie chodzi wcale o popularne ulgi na bilety w komunikacji miejskiej, ale o oferty liniii lotniczych. Jest sposób, by zapłacić mniej.

Ulgi dla seniorów

W wielu miejscach emeryci i renciści mają prawo do zniżek. Tańsze bilety często oferują muzea, ale ulgi obowiązują również w pociągach i komunikacji miejskiej. Tak samo ze zniżki skorzystać mogą dzieci i studenci, za okazaniem legitymacji. 

To powszechne rozwiązanie, z których niemal wszyscy beneficjenci chętnie korzystają. Seniorzy często nie wiedzą jednak, że tańszy bilet mogą kupić także podróżując samolotem. W tym przypadku jednak sprawa nie jest aż tak oczywista. Dlaczego?

Takie emerytury wpłyną w czerwcu na konta seniorów. Są oficjalne wyliczenia

Kiedy kupimy tańszy bilet na samolot?

Zniżki na bilety lotnicze zaskakują z prostej przyczyny: seniorzy nie są do nich przyzwyczajeni, a przewoźnicy najwyraźniej nie zamierzają tego zmieniać. Chociaż atrakcyjne oferty na tańsze bilety pojawiają się często, rzadko kiedy stanowią stały element oferty danego przewoźnika. Linie lotnicze takie jak Wizz Air czy Ryanair sprzedają seniorom bilety w niższych cenach np. z okazji Dnia Babci i Dziadka, w ofercie brak jednak stałej ulgi. Podobną akcję zorganizował easyJet, który przez kilka miesięcy rozdawał bilety dla seniorów za darmo.

Nieco inną taktykę przyjęły Polskie Linie Lotnicze LOT. U tego przewoźnika osoby, które ukończyły 60 lat kupią bilety nawet 25% taniej. Oferta ta obejmuje jednak tylko wybrane loty.

Skorzystanie ze zniżki dla seniorów nie jest zatem tak proste w przypadku samolotu, jak przy okazji podróży autobusem czy pociągiem, dlatego aktualne ulgi — nie tylko dla seniorów — warto sprawdzać na stronach przewoźników z wyprzedzeniem.  Dzięki temu seniorzy mogą sporo zyskać. Trzeba jednak pamiętać, że oferta zniżki zależna jest wyłącznie od decyzji przewoźnika.

Inne udogodnienia dla seniorów

Niska cena zakupie biletu to jedno. Kiedy planujemy podróż, warto sprawdzić również inne aspekty oferty przewoźnika. Niektórzy, jak np. Polskie Linie Lotnicze LOT oferują również specjalne miejsca dla seniorów czy wózek dowożący do samolotu. Seniorzy mogą skorzystać także z pomocy asystenta oraz zamówić specjalne posiłki — ta ostatnia opcja wymaga jednak wcześniejszego poinformowania przewoźnika, z minimum 48 godzinnym wyprzedzeniem. To kolejny powód, by podróż zaplanować odpowiednio dokładnie i nie odkładać zapoznania się z ofertą na ostatnią chwilę.

źródło: fakt.pl, gazeta.pl