Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Energetyka > Polacy dostaną 125 zł zwrotu za prąd. Trzeba spełnić tylko jeden warunek
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 21.11.2023 07:54

Polacy dostaną 125 zł zwrotu za prąd. Trzeba spełnić tylko jeden warunek

pieniądze
BiznesINFO

Płacenie niższych rachunków za prąd jest marzeniem wielu mieszkańców Polski - zwłaszcza w obecnej sytuacji ekonomicznej. Mało kto jednak ma świadomość, że jest to całkowicie realna możliwość. Trzeba jednak spełnić warunki.

Ceny prądu w Polsce

Niepewna sytuacja z cenami energii skłania wielu Polaków do poszukiwania sposobów na obniżenie rachunków za prąd. Sprawa jest tym ważniejsza, iż w dalszym ciągu nie wiadomo, czy w przyszłym roku nadal będzie obowiązywało zamrożenie cen energii.

Główną metodą obniżki rachunków, która może przyjść większości do głowy, jest oszczędzanie prądu. Trudno jednak rozstać się z niektórymi sprzętami, które jednak okazują się niezastąpione gdy nie można z nich skorzystać.

Płacił kartą zmarłego ojca, chwilę później wpadł w ręce policji. Kara będzie surowa

Ceny prądu. Spora obniżka jest możliwa

Jak jednak podaje portal wiadomosci.onet.pl, można uzyskać obniżkę rachunków od swojego dostawcy prądu. Kwota do zapłaty zostanie konkretnie obniżona o 125,34 zł - nie jest to spora suma, jednak może się okazać, iż w długofalowym rozrachunku będzie ona bezcenna.

W całej sprawie ważne są dwie rzeczy. Po pierwsze, aby uzyskać obniżkę, nie trzeba składać żadnych wniosków do swojego dostawcy energii elektrycznej. Trzeba jednak spełnić jeden warunek - i właśnie to, a w zasadzie warunki, są drugim punktem.

Ceny prądu. Trzeba spełnić warunki

Początkowo może się wydawać, że warunki są nieosiągalne dla wielu osób. Okazuje się jednak, że część z nich jest zwyczajnie prosta do zrealizowania - co w połączeniu z faktem sześciu warunków sprawia, że obniżkę otrzymuje się praktycznie za darmo.

Najprostszymi do spełnienia warunkami z dostępnej listy są: zgoda na korespondencję drogą elektroniczną, zgoda na otrzymywanie informacji o produktach i usługach od dostawcy, bądź weryfikacja danych u dostawcy. Z grona trudniejszych trzeba np.: posiadać status prosumenta, zmniejszyć zużycie prądu o 5 proc. przez trzy miesiące z rzędu między styczniem a wrześniem br. w stosunku rocznym oraz posiadać uprawnienia do wyższych limitów zużycia prądu przy zamrożonych cenach energii elektrycznej.