Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Ceny Prądu

Ceny Prądu

Fotowoltaika
17.02.2024 15:36 Montujesz fotowoltaikę? Możesz otrzymać dofinansowanie, są warunki

Popularność instalacji fotowoltaicznych w Polsce cały czas rośnie. Nic dziwnego - można przecież dostać na ten cel spore dofinansowanie, a nawet ulgi podatkowe. Konieczne jest jednak spełnienie odpowiednich warunków, aby korzystać z przywilejów.

Ceny prądu
17.02.2024 14:23 Obniżka cen prądu nadal możliwa. Zostało mało czasu, by złożyć wniosek

Przez najbliższe kilka miesięcy w dalszym ciągu będą obowiązywały zamrożone ceny prądu. Część osób może skorzystać z podwyższonych limitów zużycia energii elektrycznej. Jest jednak haczyk - termin na składanie wniosków w tej sprawie upływa już wkrótce.

rachunek
12.02.2024 17:11 Co z zamrożonymi cenami energii? Polacy muszą się przygotować

O możliwości odmrożenia cen energii mówi się ostatnio coraz częściej. Zaczęły pojawiać się również pierwsze konkrety. Głos zabrał m.in. wiceminister klimatu i środowiska, Miłosz Motyka, oraz prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Rafał Gawin.

licznik prądu
11.02.2024 16:22 Rachunki za prąd wzrosną w 2024 roku. Dwie grupy ucierpią najmocniej

Już za kilka miesięcy rachunki za prąd mogą nas zaskoczyć. Opłaty pójdą w górę i to ponad dwukrotnie. Wiemy, co dalej z zamrożonymi cenami i kto na podwyżkach ucierpi najbardziej.

Ceny prądu w 2024
05.02.2024 13:19 Wielkie wzrosty cen prądu, zacznie się już w lipcu

Uspokojenie sytuacji inflacyjnej nie oznacza, że najgorsze już za nami, a ceny wrócą do normy. W połowie roku może stać się wręcz przeciwnie - ceny prądu mogą wystrzelić do góry. Sytuacja jest tym gorsza, że prognozy nie pozostawiają w zasadzie złudzeń.

Pieniądze, kable
03.02.2024 14:17 Masz w domu te urządzenia? Lepiej odłącz je od gniazdka, zaoszczędzisz fortunę

Wysokie rachunki za prąd to problem, z którym boryka się ogromna część Polaków. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że część urządzeń, które posiadamy w swoich domach, pobiera naprawdę ogromną ilość prądu. Warto wyłączyć je z gniazdka, jeśli chcemy nieco zaoszczędzić.

Liczniki prądu
12.01.2024 15:25 Wysyłają listy z informacją o wielkich podwyżkach. "To jest wprowadzanie klientów w błąd"

Okazuje się, że klienci Energi Obrót dostali informacje o wprowadzeniu nowych cen energii. Kwoty jednak są gigantyczne, a ekspert jasno wskazuje, że jest to skandaliczne wprowadzanie klientów w błąd. Jest też odpowiedź operatora.

Liczniki prądu
06.01.2024 15:29 Dostali 125 złotych zniżki na prąd, tego się nie spodziewali. "Podejrzana sprawa"

Jedna z rodzin mieszkająca na Pomorzu otrzymała zniżkę na prąd. Byli jednak bardzo ostrożni i stwierdzili, że sprawa wygląda podejrzanie. Efekt końcowy sprawy mocno zaskakuje.

pieniądze
26.12.2023 13:44 Ważne informacje dotyczące dodatku osłonowego w 2024 r. Wiele osób się rozczaruje

Podczas gdy ceny prądu i ogrzewania wciąż utrzymują się na wysokim poziomie, wiele osób z trudem dopina domowe budżety i już martwi się o kolejne miesiące. Mamy dla nich więc słodko-gorzką informację, zapowiadającą kontynuację wypłaty dodatków osłonowych. Na tym jednak koniec optymizmu, bowiem pieniądze nam wypłacone będą o wiele skromniejsze niż można się było tego spodziewać. Wszystko przez to, że choć zrewaloryzowane o wskaźnik inflacji za 2022 rok, obejmą swoim zasięgiem tylko okres do 30 czerwca.

prad-kable-ladowanie-energia
16.12.2023 09:57 Ceny prądu. Prezes URE zatwierdził taryfy na 2024 rok

Zapadła decyzja prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (w skrócie: URE) dotycząca taryf na sprzedaż energii elektrycznej w 2024 roku. Chodzi o czterech sprzedawców z urzędu, czyli spółki PGE Obrót, Tauron Sprzedaż, Enea i Energa Obrót, a także pięciu najwyższych dystrybutorów energii (OSD): PGE, Tauron, Enea, Energa i Stoen Operator. Ceny prądu w przyszłorocznych taryfach sprzedawców będą o ponad 30 proc. niższe niż teraz. Co to oznacza dla statystycznego Kowalskiego?

Ceny prądu w Polsce
13.12.2023 10:54 Zwrócili ci pieniądze za prąd? Uważaj, bo mogą znowu je zabrać

Zwroty w kwocie 125,34 zł dały możliwość lekkiego oddechu Polakom w kontekście cen energii. Problem jednak polega na tym, że dostawca może się o tę kwotę upomnieć. Tymczasem przyczyna wszystkiego leży w szczegółach zwrotów.

Liczniki prądu
10.12.2023 19:06 Rachunki za prąd wcale nie będą niższe. Ten haczyk zrujnuje portfele Polaków

Temat zamrożenia cen prądu, gazu i ciepła w nadchodzącym roku w ostatnim czasie wywoływał liczne dyskusje. W końcu projekt ustawy został przyjęty przez Sejm i Senat. Wydawałoby się, że jest to jednoznaczne z niższymi rachunkami w 2024 roku. Nic bardziej mylnego.  

pieniadze-dokument-okulary-rachunki
09.12.2023 09:57 Jest decyzja w kluczowej dla Polaków sprawie. W 2024 wróci popularny dodatek finansowy

Senatorowie przyjęli już projekt ustawy zamrażającej ceny energii oraz wprowadzającej ceny maksymalne w pierwszym półroczu 2024 roku. Teraz trafi ona do prezydenta. Pozwoli ona wielu gospodarstwom domowym na ominięcie wysokich podwyżek rachunków za gaz, prąd czy ciepło. Niektórzy eksperci prognozowali, że bez przedłużenia tego rozwiązania energia podrożałaby nawet o 70 proc. W przyjętej przez senatorów ustawie znalazły się też informacje dot. wysokości specjalnych dodatków osłonowych dla rodzin – informuje “Fakt”. Szczegóły przedstawiamy w dalszej części artykułu.

ceny-pradu-pieniadze-energia
07.12.2023 22:00 Zamrożenie cen energii w 2024 roku. Sejm podjął kluczową decyzję

Pytanie, o ile wzrosną ceny energii od stycznia 2024 roku, pojawiało się ostatnio w przestrzeni publicznej nader często. Nie ma się co dziwić. Dzięki wciąż obowiązującej Tarczy Solidarnościowej ceny prądu dla gospodarstw domowych pozostały w tym roku na zamrożonym poziomie (przy określonym limicie zużycia). Niektórzy eksperci prognozowali, że jeśli rząd nie przedłuży tego rozwiązania, to energia może podrożeć nawet o 70 proc. Dziś Sejm wreszcie podjął decyzję w tej sprawie.

przedłużacze
07.12.2023 14:26 Zamrożenie cen prądu. Sejmowe komisje zgłaszają ważną poprawkę

Sejmowe komisje planują zgłoszenie poprawek dotyczących zamrożenia cen prądu w 2024 roku. Okazuje się, że mają dotyczyć rolników oraz niektórych przedsiębiorców, a takie rozwiązanie obowiązywałoby przez pierwszą połowę nadchodzącego roku.

pieniadze-kalendarz-gotowka-finanse-2024
30.11.2023 13:10 W 2024 wróci słynny dodatek finansowy? Teraz wszystko w rękach polityków

Już tylko do końca grudnia obowiązują przepisy chroniące gospodarstwa domowe przed podwyżkami cen gazu, prądu i ciepła. Kluczowym elementem rządowej tarczy antyinflacyjnej był dodatek osłonowy, który przysługiwał Polakom w zależności od ich miesięcznych dochodów. Teraz okazuje się, że projekt ustawy w sprawie uruchomienia tej formy pomocy finansowej również w przyszłym roku złożyli posłowie KO i Polski 2050. Ile miałby wynieść nowy dodatek osłonowy?

prad-pieniadze-kable-ladowarka
26.11.2023 14:25 Polacy czekają na decyzję Sejmu. Bez niej ceny mogą wzrosnąć nawet o 70 proc.

W grudniu 2022 roku w Polsce wprowadzono Tarczę Solidarnościową, dzięki której ceny prądu dla gospodarstw domowych pozostały na zamrożonym poziomie (przy określonym limicie zużycia). Jeśli rząd nie przedłuży tego rozwiązania, to według niektórych ekspertów energia może podrożeć nawet o 70 proc. – ostrzega portal money.pl.

pieniądze
21.11.2023 07:54 Polacy dostaną 125 zł zwrotu za prąd. Trzeba spełnić tylko jeden warunek

Płacenie niższych rachunków za prąd jest marzeniem wielu mieszkańców Polski - zwłaszcza w obecnej sytuacji ekonomicznej. Mało kto jednak ma świadomość, że jest to całkowicie realna możliwość. Trzeba jednak spełnić warunki.

Ceny prądu w Polsce
19.11.2023 08:58 Dodatkowe środki na prąd z ZUS. Skorzystać mogą też krewni niektórych uprawnionych

Osoby opłacające rachunki za prąd w Polsce mogą otrzymać 250 zł miesięcznie od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Mało kto jednak wie, że w ramach tego benefitu przysługuje więcej przywilejów, niż mogłoby się wydawać.

prad-kable-ladowanie-pieniadze
13.11.2023 15:33 Jak zaoszczędzić na rachunkach za prąd? Wystarczy kilka kroków, by płacić mniej

Pierwsza kwestia – wszyscy dostawcy prądu złożyli już wnioski do Urzędu Regulacji Energetyki o ustalenie nowych taryf na 2024 rok – na razie pozostaje nam czekać na decyzję w tej sprawie. Druga kwestia – jeśli mechanizmy mrożenia cen energii zostaną wygaszone, od stycznia część gospodarstw domowych może czekać wzrost cen energii elektrycznej nawet o 68 proc. Co w obliczu tych niepokojących informacji może zrobić statystyczny Kowalski, by rachunki za prąd nie były aż tak dotkliwe?

Pieniądze w ręku
12.11.2023 18:07 125 zł mniej za prąd. Wiemy, co trzeba zrobić, czas do 15 grudnia

Osobom zmagającym się z wysokimi kwotami rachunków może wydatnie pomóc obniżka oferowana przez jednego z dostawców. Kwota do zapłaty jest bowiem niższa o ponad sto złotych. Co ważne, dla uzyskania obniżki nie trzeba składać żadnych wniosków.

rachunek-prad-energia-pieniadze
10.11.2023 14:43 Dostał rachunek za prąd i bardzo się zdziwił. Taki dopisek zobaczy wielu odbiorców energii

Coraz więcej Polaków opłaca należności finansowe przez internet i trudno się temu dziwić – jest to bowiem opcja szybka i wygodna. Do takich klientów należy czytelnik “Faktu”, pan Karol, który zauważył pewien istotny dopisek na rachunku wystawionym przez firmę Energa. W ten sposób dostawca energii poinformował go o specjalnym bonusie.

Licznik, prąd, pieniądze
08.11.2023 12:46 Otrzymała horrendalnie wysoki rachunek za prąd. Winę ponosi pracownik, ale i tak musi zapłacić

Wydaje się, że obecnie najgorętszym tematem w Polsce są ceny prądu i to, czy przyszły rząd wprowadzi dopłaty od państwa do rachunków wzorem obowiązujących do końca tego roku przepisów zamrażających ceny prądu do określonych limitów zużycia. Według wyliczeń ekspertów, bez odpowiednich kroków władz już od stycznia rachunki za prąd wzrosną o ok. 70 proc. Okazuje się, że niektórzy już dostają astronomiczne rachunki za prąd, o czym informuje fakt.pl.

Licznik prądu, pieniądze
06.11.2023 19:23 Bon energetyczny zamiast mrożenia cen prądu? Zaskakująca propozycja dla Polaków

W obawie o swoje portfele wielu Polaków zastanawia się, czy od nowego roku zostaną wprowadzone dopłaty od państwa do rachunków za prąd. Jeżeli tak się nie stanie, już w styczniu ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych mogą wzrosnąć aż o 70 proc. Jak donoszą media, od 2024 roku mógłby zostać wprowadzony inny mechanizm, mający uchronić Polaków przed astronomicznie wysokimi rachunkami za prąd.

Zamrożenie cen prądu
06.11.2023 12:24 Co z zamrożeniem cen prądu? "Są konkretne wyliczenia"

Zbliżający się wielkimi krokami koniec roku kalendarzowego nasuwa pytanie co do zamrożenia cen prądu w 2024 roku. Wypowiedź Andrzeja Domańskiego, doradcy ekonomicznego Donalda Tuska, może napawać optymizmem. Tym bardziej, że według posła-elekta zamrożenie cen objęłoby również gaz.

Licznik prądu, pieniądze, banknot 100 zł
05.11.2023 21:41 Polacy zapłacą mniej za prąd? Wyciekło ważne postanowienie umowy koalicyjnej

To bardzo gorący czas w polskiej polityce. Od niemal trzech tygodni Polacy zastanawiają się, komu zostanie powierzona misja tworzenia rządu i ostatecznie, która partia będzie sprawować władzę przez następną kadencję. Wiele osób myślami wędruje jeszcze dalej, zastanawiając się, co z podwyżkami cen prądu. “Dziennik Gazeta Prawna” podaje, że w umowie koalicyjnej znalazło się postanowienie, które może wpłynąć na portfele większości Polaków. O co konkretnie chodzi?

prad-ceny-pieniadze-rachunki
04.11.2023 11:22 Wyliczyli, o ile mogą wzrosnąć rachunki za prąd. Bez pomocy państwa będzie ciężko

Jeśli mechanizmy mrożenia cen energii zostaną wygaszone, od stycznia część gospodarstw domowych może czekać wzrost cen energii elektrycznej nawet o 68 proc. Z ustaleń Business Insider Polska wynika, że koncerny energetyczne wnioskują do prezesa URE o ustalenie nowych taryf na poziomie stawek wyższych  o… 120 proc. Analitycy z Forum Energii sprawdzają, co pozwoli uniknąć pułapki cenowej dla gospodarstw domowych.

prąd, banknoty
02.11.2023 16:33 Koncerny energetyczne złożyły wnioski. Rachunki za prąd pójdą mocno w górę?

Koncerny energetyczne przekazały swoje propozycje taryf za prąd od 2024 roku. Portal Business Insider poinformował, że jeśli Urząd Regulacji Energetyki zgodzi się na takie stawki, to rachunki za prąd w Polsce drastycznie pójdą w górę.