Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Ceny Prądu

Ceny Prądu

pieniadze-kalendarz-gotowka-finanse-2024
30.11.2023 13:10 W 2024 wróci słynny dodatek finansowy? Teraz wszystko w rękach polityków

Już tylko do końca grudnia obowiązują przepisy chroniące gospodarstwa domowe przed podwyżkami cen gazu, prądu i ciepła. Kluczowym elementem rządowej tarczy antyinflacyjnej był dodatek osłonowy, który przysługiwał Polakom w zależności od ich miesięcznych dochodów. Teraz okazuje się, że projekt ustawy w sprawie uruchomienia tej formy pomocy finansowej również w przyszłym roku złożyli posłowie KO i Polski 2050. Ile miałby wynieść nowy dodatek osłonowy?

prad-pieniadze-kable-ladowarka
26.11.2023 14:25 Polacy czekają na decyzję Sejmu. Bez niej ceny mogą wzrosnąć nawet o 70 proc.

W grudniu 2022 roku w Polsce wprowadzono Tarczę Solidarnościową, dzięki której ceny prądu dla gospodarstw domowych pozostały na zamrożonym poziomie (przy określonym limicie zużycia). Jeśli rząd nie przedłuży tego rozwiązania, to według niektórych ekspertów energia może podrożeć nawet o 70 proc. – ostrzega portal money.pl.

pieniądze
21.11.2023 07:54 Polacy dostaną 125 zł zwrotu za prąd. Trzeba spełnić tylko jeden warunek

Płacenie niższych rachunków za prąd jest marzeniem wielu mieszkańców Polski - zwłaszcza w obecnej sytuacji ekonomicznej. Mało kto jednak ma świadomość, że jest to całkowicie realna możliwość. Trzeba jednak spełnić warunki.

Ceny prądu w Polsce
19.11.2023 08:58 Dodatkowe środki na prąd z ZUS. Skorzystać mogą też krewni niektórych uprawnionych

Osoby opłacające rachunki za prąd w Polsce mogą otrzymać 250 zł miesięcznie od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Mało kto jednak wie, że w ramach tego benefitu przysługuje więcej przywilejów, niż mogłoby się wydawać.

prad-kable-ladowanie-pieniadze
13.11.2023 15:33 Jak zaoszczędzić na rachunkach za prąd? Wystarczy kilka kroków, by płacić mniej

Pierwsza kwestia – wszyscy dostawcy prądu złożyli już wnioski do Urzędu Regulacji Energetyki o ustalenie nowych taryf na 2024 rok – na razie pozostaje nam czekać na decyzję w tej sprawie. Druga kwestia – jeśli mechanizmy mrożenia cen energii zostaną wygaszone, od stycznia część gospodarstw domowych może czekać wzrost cen energii elektrycznej nawet o 68 proc. Co w obliczu tych niepokojących informacji może zrobić statystyczny Kowalski, by rachunki za prąd nie były aż tak dotkliwe?

Pieniądze w ręku
12.11.2023 18:07 125 zł mniej za prąd. Wiemy, co trzeba zrobić, czas do 15 grudnia

Osobom zmagającym się z wysokimi kwotami rachunków może wydatnie pomóc obniżka oferowana przez jednego z dostawców. Kwota do zapłaty jest bowiem niższa o ponad sto złotych. Co ważne, dla uzyskania obniżki nie trzeba składać żadnych wniosków.

rachunek-prad-energia-pieniadze
10.11.2023 14:43 Dostał rachunek za prąd i bardzo się zdziwił. Taki dopisek zobaczy wielu odbiorców energii

Coraz więcej Polaków opłaca należności finansowe przez internet i trudno się temu dziwić – jest to bowiem opcja szybka i wygodna. Do takich klientów należy czytelnik “Faktu”, pan Karol, który zauważył pewien istotny dopisek na rachunku wystawionym przez firmę Energa. W ten sposób dostawca energii poinformował go o specjalnym bonusie.

Licznik, prąd, pieniądze
08.11.2023 12:46 Otrzymała horrendalnie wysoki rachunek za prąd. Winę ponosi pracownik, ale i tak musi zapłacić

Wydaje się, że obecnie najgorętszym tematem w Polsce są ceny prądu i to, czy przyszły rząd wprowadzi dopłaty od państwa do rachunków wzorem obowiązujących do końca tego roku przepisów zamrażających ceny prądu do określonych limitów zużycia. Według wyliczeń ekspertów, bez odpowiednich kroków władz już od stycznia rachunki za prąd wzrosną o ok. 70 proc. Okazuje się, że niektórzy już dostają astronomiczne rachunki za prąd, o czym informuje fakt.pl.

Licznik prądu, pieniądze
06.11.2023 19:23 Bon energetyczny zamiast mrożenia cen prądu? Zaskakująca propozycja dla Polaków

W obawie o swoje portfele wielu Polaków zastanawia się, czy od nowego roku zostaną wprowadzone dopłaty od państwa do rachunków za prąd. Jeżeli tak się nie stanie, już w styczniu ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych mogą wzrosnąć aż o 70 proc. Jak donoszą media, od 2024 roku mógłby zostać wprowadzony inny mechanizm, mający uchronić Polaków przed astronomicznie wysokimi rachunkami za prąd.

Zamrożenie cen prądu
06.11.2023 12:24 Co z zamrożeniem cen prądu? "Są konkretne wyliczenia"

Zbliżający się wielkimi krokami koniec roku kalendarzowego nasuwa pytanie co do zamrożenia cen prądu w 2024 roku. Wypowiedź Andrzeja Domańskiego, doradcy ekonomicznego Donalda Tuska, może napawać optymizmem. Tym bardziej, że według posła-elekta zamrożenie cen objęłoby również gaz.

Licznik prądu, pieniądze, banknot 100 zł
05.11.2023 21:41 Polacy zapłacą mniej za prąd? Wyciekło ważne postanowienie umowy koalicyjnej

To bardzo gorący czas w polskiej polityce. Od niemal trzech tygodni Polacy zastanawiają się, komu zostanie powierzona misja tworzenia rządu i ostatecznie, która partia będzie sprawować władzę przez następną kadencję. Wiele osób myślami wędruje jeszcze dalej, zastanawiając się, co z podwyżkami cen prądu. “Dziennik Gazeta Prawna” podaje, że w umowie koalicyjnej znalazło się postanowienie, które może wpłynąć na portfele większości Polaków. O co konkretnie chodzi?

prad-ceny-pieniadze-rachunki
04.11.2023 11:22 Wyliczyli, o ile mogą wzrosnąć rachunki za prąd. Bez pomocy państwa będzie ciężko

Jeśli mechanizmy mrożenia cen energii zostaną wygaszone, od stycznia część gospodarstw domowych może czekać wzrost cen energii elektrycznej nawet o 68 proc. Z ustaleń Business Insider Polska wynika, że koncerny energetyczne wnioskują do prezesa URE o ustalenie nowych taryf na poziomie stawek wyższych  o… 120 proc. Analitycy z Forum Energii sprawdzają, co pozwoli uniknąć pułapki cenowej dla gospodarstw domowych.

prąd, banknoty
02.11.2023 16:33 Koncerny energetyczne złożyły wnioski. Rachunki za prąd pójdą mocno w górę?

Koncerny energetyczne przekazały swoje propozycje taryf za prąd od 2024 roku. Portal Business Insider poinformował, że jeśli Urząd Regulacji Energetyki zgodzi się na takie stawki, to rachunki za prąd w Polsce drastycznie pójdą w górę.

Panele fotowoltaiczne
31.10.2023 11:22 Założyli panele fotowoltaiczne aby oszczędzić. Byli zaskoczeni, gdy przyszedł rachunek

Jedna z rodzin mieszkających pod Lublinem postanowiła zaoszczędzić na rachunkach za prąd poprzez zainstalowanie paneli fotowoltaicznych. Rachunek, który przyszedł po kilku miesiącach od uruchomienia instalacji, całkowicie zaskoczył mieszkańców.

Ceny prądu mogą nie zostać zaakceptowane
30.10.2023 11:24 Rachunki za prąd w górę. Ekspert ujawnia możliwą reakcję społeczeństwa

Przyszły rok pod względem rachunków za prąd nie zapowiada się zachęcająco. Wygasające wraz z końcem roku zamrożenie cen energii może nie zostać przedłużone na rok 2024. Z kolei zdaniem prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, mieszkańcy Polski mogą nie zaakceptować kilkudziesięcioprocentowych podwyżek.

Pieniądze z portfela
28.10.2023 16:35 Ceny prądu ostro w górę? Fatalne wieści dla Polaków, eksperci mówią to wprost

Bardzo nieprzyjemne informacje pojawiają się w kontekście cen prądu. Istnieją obawy, że nowy rząd może nie zdążyć przed końcem roku z wprowadzeniem nowych programów osłonowych. Oznaczałoby to efekt domina w gospodarce, który skończyłby się wielką drożyzną.

Gigantyczny rachinek za prąd
28.10.2023 15:39 Otrzymała gigantyczny rachunek za prąd. Wszystko przez jedną rzecz

Jedna z mieszkanek Lublina przez lata opłacała wszystkie rachunki za prąd przychodzące do jej domu. Nagle jednak otrzymała rachunki wyrównawcze na kilka tysięcy złotych. Nic nie zawiniła, ale zdaniem dostawcy prądu musi zapłacić. Inaczej energia elektryczna dostarczana do jej domu zostanie odłączona.

Pieniądze na kalendarzu
24.10.2023 13:41 Podwyższają kolejną opłatę. Rachunki znowu pójdą w górę

Nie ma dobrych informacji dla osób przejmujących się obecnymi kwotami rachunków. W przyszłym roku po raz kolejny w górę pójdą rachunki - i to wbrew zapowiedziom resortu, że tak się nie stanie. Pojawiły się również wyliczenia konkretnych kwot, jakie przyjdzie płacić Polakom.

pieniadze-rachunki-emeryt-gotowka-2023
20.10.2023 18:11 Polacy mogą zapłacić nawet 70 proc. więcej za prąd. Eksperci nie mają wątpliwości

Z końcem grudnia powinniśmy poznać pierwsze szacunki dotyczące tego, ile gospodarstwa domowe będą płacić za energię elektryczną w przyszłym roku. Jak informuje money.pl, przy scenariuszu, że zabraknie tarcz solidarnościowych i mrożenia cen, a wróci za to VAT na energię, skok cenowy może być dotkliwy i sięgać nawet 70 proc.

Ceny prądu
17.10.2023 19:43 Rachunki za prąd pójdą w dół. Trzeba jednak spełnić warunki

Jeden z dostawców energii w Polsce ogłosił, że będzie musiał utworzyć rezerwę celową na pokrycie rządowego rozwiązania. Oznacza to, że rachunki za prąd pójdą w dół - i to znacznie. Trzeba jedynie spełnić pewne warunki.

Pieniądze za prąd
04.10.2023 20:40 Zwracają pieniądze za prąd. Jest jednak drobny haczyk

Wśród wciąż rosnących kosztów i cen, wiele osób próbuje jak najbardziej obniżyć rachunki do opłacenia. Okazuje się, że jeden z dostawców energii oferuje zwroty pieniędzy za prąd. W tej atrakcyjnej ofercie jest jednak ukryty haczyk.

prąd
27.09.2023 15:31 Tysiące osób zapłacą mniej za prąd. Warunki otrzymania zniżki są bardzo proste

19 września weszło w życie nowe rozporządzenie rządu ws. obniżenia rachunków za prąd. Oznacza to, że sprzedawcy mają obowiązek obniżyć wstecznie ceny prądu. Klienci będą mogli skorzystać z jednorazowej zniżki w wysokości 125,34 zł. 

pieniadze-prad-rachunki
22.09.2023 18:33 Będą zwroty pieniędzy za prąd. Wiemy, kiedy można się ich spodziewać

Kilka dni temu w życie weszło rozporządzenie, które nakazuje sprzedawcom energii, aby obniżyli opłaty za energię elektryczną dla konsumentów. Odbiorcy mogą liczyć na zwrot pieniędzy w dwóch turach. W pierwszej kolejności będą ci, którzy spełnią określone w rozporządzeniu warunki.

Rachunek
16.09.2023 18:15 Ceny prądu w 2024 roku. Polacy muszą szykować się na duże podwyżki

Ceny prądu w 2024 roku będą odczuwalne dla portfeli Polaków. Urząd Regulacji Energetyki podał stawki opłaty mocowej, które jasno wskazują, że gospodarstwa domowe muszą liczyć się z podwyżkami. Stawki różnią się w zależności od przedziałów zużycia energii. Znamy szczegóły.

licznik
12.09.2023 16:57 Prąd może być tańszy nawet o 125 zł. Jest jednak warunek

W poniedziałek opublikowano nowe rozporządzenie ministerstwa klimatu, z którego wynika, że Polacy będą mogli zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Ma do tego dojść, jeśli odbiorca spełni jeden ze wskazanych w projekcie warunków. Co będzie trzeba zrobić?

Rachunki drastycznie pójdą w górę
11.09.2023 20:59 Złe wieści dla mieszkańców. Koszty wystrzelą w kosmos, zarządcy biją na alarm

Wciąż obowiązujące ustawy o zamrożeniu cen energii niedługo stracą ważność. Zarządcy już alarmują, że wzrosną ceny nie tylko w przypadku ogrzewania czy prądu. Sięgnięcie do portfela stanie się koniecznością.

portfel
10.09.2023 17:12 Ceny prądu w 2024 nawet o 80 proc. wyższe? Eksperci wskazali jasno

Do końca 2023 roku ceny prądu pozostaną zamrożone, ale co dalej? Jeśli regulacje nie zostaną przedłużone, może to oznaczać dla Polaków niemiłą niespodziankę. Od stycznia rachunki za energię elektryczną mogą skoczyć aż o 80 proc. Jakie są na to szanse?

Gniazdko, ceny prądu
05.09.2023 13:09 Zamrożenie cen energii w 2024. Jest stanowisko minister Anny Moskwy

Ustawa o zamrożeniu cen prądu obowiązuje tylko do końca 2023 roku. Stan na przyszły rok nie jest jeszcze znany. Jednakże minister klimatu i środowiska Anna Moskwa ujawniła, jakie plany na ten temat ma rząd.