Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Płacił kartą zmarłego ojca, chwilę później wpadł w ręce policji. Kara będzie surowa
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 16.11.2023 18:10

Płacił kartą zmarłego ojca, chwilę później wpadł w ręce policji. Kara będzie surowa

karta płatnicza
Pixabay

W Jeleniej Górze policja zatrzymała pewnego 54-latka, który miał dopuścić się serii kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przez pewien czas posługiwał się kartą płatniczą zmarłego ojca i teraz grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Korzystanie z cudzej karty płatniczej jest przestępstwem

W Polsce posługiwanie się czyjąś kartą bankomatową jest przestępstwem. Zabronione jest wykonywanie wszelkich transakcji, takich jak płacenie kartą w sklepie czy restauracji, wypłacanie gotówki z bankomatu, ale także nawet zasilanie karty we wpłatomacie. Ważne jest, żeby odnalezioną kartę płatniczą od razu przekazać odpowiednim organom.

Od stycznia nowy podatek. Boją się go wszystkie branże

54-latek z Jeleniej Góry oskarżony o kradzież z włamaniem

Policja w oficjalnym komunikacie na stronie internetowej przekazała, że 54-letni mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze i jest podejrzany o serię kradzieży z włamaniami. Miał on się posługiwać kartą płatniczą swojego zmarłego kilka lat wcześniej ojca. Co mu za to grozi?

Mężczyzna płacił kartą zmarłego ojca. Wydał ogromną kwotę

- Mężczyzna po śmierci swojego ojca wielokrotnie korzystał z jego karty płatniczej, do rozporządzania którą nie miał prawa. W okresie od kwietnia do grudnia 2018 roku, 54-latek wykorzystał ją 115 razy. Pobierał gotówkę z konta oraz płacił za różne zakupy. Łącznie z konta nieżyjącego ojca pobrał on blisko 30 tys. zł - przekazała podinspektor Edyta Bagrowska. Policja informuje, że 54-latkowi z Jeleniej Góry może grozić kara pozbawienia wolności do nawet 10 lat.