Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Poczta Polska pilnie szuka pracowników. Warunki zaskoczą wielu
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 21.11.2023 21:24

Poczta Polska pilnie szuka pracowników. Warunki zaskoczą wielu

Poczta Polska
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Na miesiąc przed świętami Bożego Narodzenia Poczta Polska ogłosiła nabór pracowników. Łącznie wolnych jest kilkaset miejsc w państwowym przedsiębiorstwie zajmującym się przesyłkami. Warunki oferowane przez Pocztę są bardzo mocnym zaskoczeniem.

Poczta Polska szuka pracowników

Okres przed świętami Bożego Narodzenia jest jednym z najgorętszych w całej branży pocztowo-kurierskiej. Tysiące przesyłek muszą być dostarczone jak najszybciej, aby przed wieczerzą wigilijną znaleźć się pod choinką jako prezent.

Jednakże do obsługi tylu przesyłek potrzeba jeszcze więcej osób. Nic zatem dziwnego, że firmy trudniące się dostarczaniem paczek i innych przesyłek poszukują pracowników właśnie na takie trudne logistycznie okresy.

PGG ostrzega Polaków, można stracić nie tylko pieniądze. Niepokojących sygnałów jest coraz więcej

Pracownicy poszukiwani

Jak wynika z informacji serwisu money.pl, jednym z takich przedsiębiorstw jest Poczta Polska. Państwowa spółka opublikowała ogłoszenie o poszukiwaniu pracowników na okres przedświąteczny. Łącznie wolnych jest nawet kilkaset miejsc.

W ramach pracy sezonowej poszukiwani są kierowcy, kurierzy oraz pracownicy do sortowni. Warunki proponowane kandydatom są jednak mocnym zaskoczeniem - zwłaszcza, że cały czas jest mowa o Poczcie Polskiej.

Warunki zaskakują

Według wymagań, potencjalni kierowcy muszą posiadać prawo jazdy z uprawnieniami do kierowania pojazdami do bądź powyżej 3,5 t, zaś kurierzy muszą się stawić do pracy z własnym pojazdem. Pracownicy do sortowni nie muszą posiadać doświadczenia i kwalifikacji.

Ponieważ Poczta Polska oferuje pracę sezonową, wszyscy pracownicy zostaliby zatrudnieni na umowę zlecenie. Obowiązywałaby ona do końca roku. W niektórych przypadkach możliwe jest jej przedłużenie, a nawet nawet zamiana na umowę o pracę. Oferty dotyczą całej Polski - najwięcej z nich dotyczy Poznania, Krakowa, Warszawy czy Wrocławia.

Ile płaci Poczta Polska? Niestety, tego ogłoszenie nie ujawnia. "Stawki są zróżnicowane w zależności od regionu i charakteru pracy. Dla studentów, ze względu na to, że od ich wynagrodzeń nie są potrącane składki ZUS i nie są pobierane zaliczki na podatek dochodowy (PIT), stawka brutto równa się stawce netto" - podano tylko.

źródło: money.pl