BiznesINFO.pl > Finanse > ZUS wypłaca 300 złotych dodatku. Wystarczy jeden wniosek
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 19.11.2023 15:38

ZUS wypłaca 300 złotych dodatku. Wystarczy jeden wniosek

Pieniądze z ZUS
BiznesINFO

Osoby poszukujące dodatkowych środków finansowych mogą skorzystać z bardzo atrakcyjnej oferty Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przewiduje ona comiesięczne wypłaty 300 złotych dla każdego - wystarczy złożyć odpowiedni wniosek, aby świadczenie zostało przyznane.

Dodatkowe środki z ZUS. Sięgnij po to specjalne świadczenie

Wysoka inflacja, rosnące ceny w sklepach i kwoty na rachunkach skłaniają wiele osób do poszukiwania dodatkowych źródeł pieniędzy. Cel takich działań jest typowo jeden - uniknąć bankructwa i kłopotów z prawem.

Niektórzy mogą się skłonić ku zaciągnięciu pożyczki, aby w ciągu kilku miesięcy ułożyć sprawy finansowe i spłacić zaległości. Bardziej bezpiecznym wyjściem jest jednak skorzystanie z możliwości oferowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wypłata pieniędzy z OFE przed emeryturą. Wyjaśniamy, co można zrobić

Wystarczy złożyć wniosek. Ile można dostać?

W ofercie ZUS znajduje się sporo możliwości wsparcia finansowego. Jedną z nich, jak wskazuje serwis superbiz.se.pl, jest dodatek pielęgnacyjny w wysokości 294 zł. Może być wydatną pomocą w przypadku trudności życiowych.

Aby uzyskać świadczenie, wystarczy złożyć wniosek w dowolnym oddziale Zakładu i wypełnić konkretny dokument. W przypadku odrzucenia wniosku, można się odwołać od decyzji przez miesiąc od wydania negatywnej decyzji. Jeżeli wniosek zostanie zaakceptowany, nie trzeba już nic robić.

Dodatek pielęgnacyjny. Są warunki do spełnienia

Samo złożenie wniosku jednak nie sprawi, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaakceptuje go automatycznie i nazajutrz będziemy mogli się cieszyć darmowymi pieniędzmi. ZUS przyzna bowiem świadczenie, jeżeli dana osoba spełnia konkretne warunki.

Przede wszystkim, pieniądze z dodatku pielęgnacyjnego przysługują osobom w wieku powyżej 75 lat bądź niezdolnym do pracy lub samodzielnej egzystencji. Jednakże, jak wynika z przytoczonego przez superbiz.se.pl orzeczenia sądowego, pieniądze otrzymają również te osoby, którym codzienne czynności sprawiają trudności.

źródło: superbiz.se.pl