Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Seniorzy otrzymają emerytury przed świętami. Niektórzy mogą liczyć na podwójne świadczenie w grudniu
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 15.11.2023 08:24

Seniorzy otrzymają emerytury przed świętami. Niektórzy mogą liczyć na podwójne świadczenie w grudniu

koperta ZUS
BiznesINFO

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że emerytury, których wypłata przypada na 25 grudnia przekaże wszystkim seniorom jeszcze przed świętami. Okazuje się, że niektórzy z nich otrzymają w grudniu podwójne świadczenie.

Seniorzy otrzymają emerytury przed świętami

Jak co roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że przed świętami Bożego Narodzenia zostaną wypłacone emerytury wszystkim seniorom. - Seniorzy, których termin płatności świadczenia wypada 25 grudnia, nie muszą się martwić, że zostaną bez pieniędzy na święta. ZUS zadbał o to, by emerytury i renty były wypłacone jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia - przypomniała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS w grudniu 2022 r. Dotyczy to wszystkich emerytów i rencistów, niezależnie od tego, czy swoje świadczenia otrzymują na konto bankowe, czy przez listonoszy.

ZUS przypomina o nowym obowiązku. W zeszłym roku czegoś takiego nie było

Terminy wypłat emerytur

Terminy wypłat emerytur są ustalane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych dla każdego seniora i jest to uzależnione od tego, ile świadczeń ZUS wypłaca w danym dniu. Nikt nie ma więc wpływu na to, kiedy otrzyma środki, choć w wyjątkowych sytuacjach można wnioskować o zmianę terminu wypłaty świadczenia. Jeśli natomiast wypada on w dzień wolny od pracy, to pieniądze przekazywane są wcześniej.

Podwójne emerytury w grudniu?

Okazuje się, że część seniorów może liczyć na podwójne wypłaty świadczeń emerytalnych w grudniu. Przypominamy, że ZUS wypłaca emerytury w siedmiu terminach: 1., 5., 6., 10., 15., 20. oraz 25. dnia każdego miesiąca. W grudniu 2023 roku aż dwa z tych terminów przypadają w dzień wolny od pracy (10 grudnia - niedziela i 25 grudnia - Boże Narodzenie). 

Oznacza to, że seniorzy, którzy w tych dniach powinni otrzymać emeryturę, wypłaty mogą się spodziewać wcześniej, czyli 8 i 22 grudnia.

Tagi: Emerytura