Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > PKP sprzedaje mieszkania. Ceny nieźle zaskakują
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 06.11.2023 14:47

PKP sprzedaje mieszkania. Ceny nieźle zaskakują

Stacja w Kcyni z budynkiem z mieszkaniem na sprzedaż
Jarosław Szczepaniak/Wikimedia Commons

Polskie Koleje Państwowe zdecydowały się wystawić na sprzedaż kilka mieszkań kolejowych. Większość z nich jest zlokalizowana przy stacjach kolejowych. Ich ceny są jednak zaskakujące nawet dla starych znawców tematu.

PKP sprzedaje mieszkania

Sprzedaż mieszkań należących do kolei nie jest niczym nowym. Polskie Koleje Państwowe sukcesywnie starają się bowiem zmniejszać ilość posiadanych nieruchomości niezwiązanych z koleją.

Co jakiś czas pojawiają się kolejne oferty sprzedaży gruntu, budynku lub mieszkania. Tym razem jednak PKP nieźle zaszalało z propozycjami sprzedaży przygotowanymi na terenie woj. kujawsko-pomorskiego. Jak podaje serwis strefabiznesu.pl, wszystkie procedury odbywają się na drodze przetargu pisemnego nieograniczonego.

Ceny nieźle zaskakują

Osoby z zachodniej części Kujaw mogą zainteresować dwie oferty. Z informacji portalu strefabiznesu.pl wynika, że w Kcyni (pow. nakielski) na sprzedaż dostępne jest mieszkanie 3-pokojowe, a jego cena wywoławcza wynosi 58 tys. zł. Z kolei w Janowcu Wielkopolskim (pow. żniński) 2-pokojowe mieszkanie jest dostępne po cenie wywoławczej 57 tys. zł.

Chętni na mieszkania w miastach powiatowych również nie mają na co narzekać. Przykładowo, w Grudziądzu, według danych serwisu strefabiznesu.pl, dostępne są dwa mieszkania 2-pokojowe przy Szosie Toruńskiej. Ich ceny wywoławcze to 110 tys. i 120 tys. zł. Za takie same pieniądze wystawione są dwa mieszkania w Chełmży - to tańsze ma trzy pokoje, zaś droższe - dwa.

Nie należy oczekiwać wiele

Podobnych ofert jest sporo - według danych portalu strefabiznesu.pl, w całym kraju PKP oferuje obecnie na sprzedaż ok. 700 mieszkań. W przypadku woj. kujawsko-pomorskiego, chętni nie znajdą żadnej oferty ani w Bydgoszczy, ani w Toruniu. Same mieszkania położone są w pobliżu linii i stacji kolejowych.

Innym, i prawdopodobnie ważniejszym problemem, jest standard oferowanych mieszkań. Jak wskazuje strefabiznesu.pl, w większości przypadków konieczny jest ich remont - cena wywoławcza, i tak niższa od ostatecznej ceny zakupu, jest zatem tylko częścią sumy pieniędzy, którą trzeba na takie mieszkanie wydać.