Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Masz w domu takie meble z PRL-u? Mogą być warte fortunę
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 17.06.2024 14:29

Masz w domu takie meble z PRL-u? Mogą być warte fortunę

meble
Fot. East News/Arkadiusz Ziolek

Meble z czasów PRL-u mogą być warte fortunę. Kolekcjonerzy poszukują konkretnych modeli, za które są w stanie zapłacić naprawdę ogromne kwoty. Jeżeli posiadasz takie meble w domu, możesz zgarnąć za nie pokaźną sumę. Przedstawiamy szczegóły.

Przedmioty z PRL-u mogą być wiele warte

Sporo Polaków pamięta meble z czasów PRL-u, które znajdowały się w wielu domach. Stare meblościanki, stoły, fotele, kredensy dzisiaj są poszukiwane przez kolekcjonerów. Okazuje się, że są oni w stanie zapłacić prawdziwą fortunę za konkretne egzemplarze. Warto pamiętać, że nie tylko meble z PRL-u są wiele warte. Spore sumy możemy dostać także za książki z tamtych czasów. 

Zobacz także: Nawet 400 zł dofinansowania. Dodatkowe pieniądze dla wielu Polaków

Lotto wydało ważny komunikat. Wypłaty nagród będą ograniczone

Meble z PRL-u warte fortunę

Osoby, które w swoich domach mają meble z czasów PRL-u zachowane w dobrym stanie, mogą naprawdę nieźle zarobić. To dlatego, że kolekcjonerzy czy też miłośnicy staroci, są gotowi zapłacić za nie nawet kilka tysięcy złotych. 

Wiele osób wystawia stare meble na aukcje internetowe. Przykładowo, na jednej z nich został wystawiony kwietnik Rockabilly z lat 60. w cenie 1140 zł. Za komodę z PRL-u z lat 70. trzeba zapłacić 890 zł, a za meblościankę 400 zł.

Zaskakujące ceny mebli z PRL-u

W sieci można znaleźć o wiele więcej różnych aukcji, na których widnieją kultowe meble. Kolekcjonerzy chętnie kupią fotel 366 zaprojektowany przez Józefa Chierowskiego i zapłacą za niego od 600 do nawet 1500 złotych. Za kultowy “Śnieżnik typ 300-190” można dostać 600-900 złotych. Doskonale zachowany egzemplarz może kosztować nawet około 1300 złotych. Meblościanka Czeczot to koszt rzędu 2500 zł.

Zobacz także: Dodatkowe świadczenie przed emeryturą. ZUS wypłaci 1794,70 zł