Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Lotto wydało ważny komunikat. Wypłaty nagród będą ograniczone
Michał Górecki
Michał Górecki 16.06.2024 18:39

Lotto wydało ważny komunikat. Wypłaty nagród będą ograniczone

Lotto ogranicza wypłaty wygranych
Fot. Lotto/PressKit

Totalizator Sportowy, organizator loterii Lotto, informuje o zmianie w regulaminie, która obejmie wszystkich wygrywających graczy. Tylko Od 30 czerwca br., ostatniego dnia miesiąca, Lotto wprowadza ograniczenia w wypłatach wysokich wygranych. Wszystko argumentuje “zwiększeniem komfortu graczy”.

Lotto wprowadza ograniczenia do regulaminu wygranych

Lotto poinformowało o finansowej rewolucji w komunikacie z czwartku 13 czerwca. Jak czytamy, spółka nowelizowała regulamin dot. wypłaty wysokich wygranych w ten sposób, że od 30 czerwca 2024 r. wypłata kwot powyżej 500 tys. zł będzie następowała już wyłącznie metodą elektroniczną. Zmiany dotyczą wszystkich najpopularniejszych gier liczbowych Lotto: Lotto, Lotto Plus, Mini Lotto, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Keno, Keno z Mnożnikiem, Multi Multi i Multi Multi Plus. 

Od 30 czerwca 2024 r. (niedziela) obowiązywać będą nowe zapisy w informacjach uzupełniających dotyczące wypłaty wysokich wygranych z zakładów zawartych w sieci naziemnej dla wygranych równych lub wyższych niż 500 000 zł, które będą wypłacane już tylko przelewem na rachunek/rachunki bankowy/bankowe, którego/których gracz jest właścicielem - czytamy.

Z czego wynika taka decyzja spółki?

Zobacz też: Strefy czystego transportu w całej Polsce. “Okazało się, że krzywdzimy ludzi”

Sukces polskiej spółki odzieżowej. LPP zdradza: w tych krajach zarabia najwięcej

Lotto ogranicza regulamin wypłat. W gotówce tylko do 499,999, 99 zł

Komunikat spółki oznacza, że najwyższa możliwą kwotą, którą firma będzie mogła wypłacić gotówką jest 499 tys. 999 zł i 99 gr.

Wprowadzone zmiany w grach są podyktowane zwiększeniem Państwa komfortu - przekonuje firma.

Lotto ograniczy wypłatę gotówki

Decyzja zbiegła się z tą Rady Unii Europejskiej, podjętą przed dwoma tygodniami, a będąca następstwem procedowania w ramach Parlamentu Europejskiego. Regulacja dotycząca limitów płatności gotówkowych znalazła się w pakiecie ustaw wzmacniających zestaw narzędzi UE do walki z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu. Nowe regulacje przewidują, że gdy jedną ze stron transakcji jest przedsiębiorca (kontakt firma - os. prywatna) to płatności gotówkowe będą możliwe jedynie do kwoty 10 tys. euro. Ponadto transakcja na kwotę powyżej 3 tys. euro - cel nie ma większego znaczenia; usługi, produkty - będzie wiązała się z dodatkową weryfikacją płatnika. W Polsce organem odpowiednim do takiej weryfikacji byłby Generalny Inspektorat Informacji Finansowej (GIIF).

Co do zasady zmiany trafiają następnie do Dziennika Urzędowego UE i wchodzą w życie od razu, ale w rzeczywistości państwa członkowskie mają na implementację rozwiązań 3 lata.