Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Czy 16 czerwca jest niedziela handlowa? Gdzie zrobimy zakupy?
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 16.06.2024 09:19

Czy 16 czerwca jest niedziela handlowa? Gdzie zrobimy zakupy?

sklep, Biedronka
Fot. redakcja serwisu

Kolejna niedziela to klasycznie kolejne pytania o możliwość zrobienia zakupów. Czy dzisiaj jest niedziela handlowa? Które sklepy będą dzisiaj otwarte? Wiemy, gdzie i w jakich godzinach Polacy zrobią zakupy.

Czy dzisiaj jest niedziela handlowa?

Chociaż zakaz ograniczający handel w niedzielę obowiązuje od lat, sam harmonogram niedziel handlowych zmienia się tak naprawdę co roku. Nic więc dziwnego, że wiele osób co tydzień zadaje sobie pytanie: czy dzisiaj zrobię zakupy?

Niestety, osoby, które miały nadzieję na ”shopping”, będą rozczarowane. 16 czerwca wypada bowiem niedziela niehandlowa, nie zrobimy więc zakupów w Biedronce czy Lidlu. Wiemy jednak, w jakich godzinach można wybrać się na awaryjne zakupy, a także kiedy sklepy będą otwarte w tym miesiącu.
 

Tak stracili oszczędności życia. Każdy senior powinien wiedzieć

Niedziele handlowe w czerwcu 2024

Osoby, które wciąż nie przyzwyczaiły się do zakazu handlu, mogą być rozczarowane niewielką ilością niedziel handlowych w miesiącu. Mamy jednak dla nich dobrą wiadomość — najbliższa okazja do zakupów w niedzielę zbliża się wielkimi krokami. Sklepy będą otwarte 30 czerwca. Kolejne niedziele handlowe w tym roku wypadają:

  • 25 sierpnia
  • 15 grudnia
  • 22 grudnia.

Tymczasem pozostaje pytanie: gdzie dzisiaj zrobimy zakupy? Tradycyjnie otwarte będą stacje benzynowe, niektóre sklepy osiedlowe, a także Żabki. W tym ostatnim przypadku warto jednak pamiętać, iż nie dotyczy to wszystkich punktów. Przed wybraniem się do sklepu warto sprawdzić, czy konkretna Żabka jest dzisiaj otwarta, a także — w jakich godzinach. Większość lokali będzie dzisiaj czynna krócej niż w pozostałe dni tygodnia: od 11:00 do 20:00 lub od 10:00 do 22:00.

Niedziel handlowych będzie więcej?

Polacy wciąż są podzieleni w kwestii zakazu handlu w niedzielę. Jednocześnie trzeba przyznać, że siedem niedziel handlowych w roku to kiepski kompromis. Wiele wskazuje jednak na to, że wkrótce sytuacja się zmieni — w sejmie jest już projekt ustawy w tej sprawie. Nowa propozycja przewiduje aż dwie niedziele handlowe w miesiącu. Ponadto pracownicy mieliby otrzymywać wyższe wynagrodzenie za pracę w ostatnim dniu tygodnia i dodatkowy dzień wolnego. Obecnie jednak wciąż pozostaje tajemnicą, kiedy zmiany miałyby wejść w życie.