Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Nawet 400 zł dofinansowania. Dodatkowe pieniądze dla wielu Polaków
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 17.06.2024 13:31

Nawet 400 zł dofinansowania. Dodatkowe pieniądze dla wielu Polaków

pieniądze, portfel
Fot. materiały własne

Dodatkowe dofinansowanie dla Polaków może wynieść nawet 400 złotych. Okazuje się, że wsparcie finansowe należy się rodzinom z dziećmi. Jakie warunki trzeba spełnić, by móc skorzystać ze świadczenia? Przedstawiamy szczegóły.

Komu należy się dodatkowe dofinansowanie?

Polskie rodziny otrzymują comiesięczne wsparcie finansowe w postaci 800 plus. Jak się jednak okazuje, mogą liczyć na jeszcze jedno, dodatkowe dofinansowanie. Chodzi tutaj o świadczenie, które wspiera rodziców w opłaceniu żłobka. 

Co istotne, dodatkowych pieniędzy nie mogą otrzymać ci, którzy pobierają rodzinny kapitał opiekuńczy. Dofinansowanie można pobierać także na opłacenie klubu dziecięcego lub pobytu u dziennego opiekuna. 

Zobacz także: Dopłaty dla właścicieli domów. Mogą dostać nawet 20 tys. zł

Lotto wydało ważny komunikat. Wypłaty nagród będą ograniczone

Tyle wynosi dopłata dla rodziców

Żłobkowe, czyli dofinansowanie do żłobka może wynosić maksymalnie 400 złotych. ZUS przyznaje świadczenie w kwocie, którą ponoszą rodzice za opłacenie usług opiekuńczych dla pociechy. Aby otrzymać dopłatę, trzeba złożyć wniosek.

W celu dopełnienia formalności należy zgłosić się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wniosek możemy złożyć za pośrednictwem Portalu Usług Elektronicznych ZUS, portalu Emp@tia, bankowości elektronicznej czy aplikacji mZUS na telefon. 

Co zrobić, by otrzymać dodatkowe świadczenie?

Aby ZUS przyznał dofinansowanie do żłobka, trzeba pamiętać o jeszcze jednym, bardzo ważnym szczególe. Świadczenie można dostać tylko w przypadku, gdy placówka, do której uczęszcza dziecko jest wpisana do oficjalnego rejestru. 

Dokładnie taka sama zasada obowiązuje zarówno w przypadku żłobka, jak i dziennego opiekuna czy też klubu dziecięcego. Również dziecko musi zostać wpisane do specjalnego rejestru. W tym celu rodzic musi przekazać dane swoje oraz pociechy do placówki.