Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Dopłaty dla właścicieli domów. Mogą dostać nawet 20 tys. zł
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 17.06.2024 11:21

Dopłaty dla właścicieli domów. Mogą dostać nawet 20 tys. zł

pieniądze
Fot. materiały własne

Fantastyczne wieści dla właścicieli domów. Okazuje się, że wielu z nich może starać się o specjalne dofinansowanie, w ramach którego otrzymają nawet 20 tysięcy złotych. Aby otrzymać taką dopłatę, trzeba będzie spełnić odpowiednie warunki. Przedstawiamy szczegóły.

Specjalne dofinansowanie dla właścicieli domów

Właściciele domów mogą otrzymać specjalne dofinansowanie do wymiany dachu z eternitu. Zwierają one azbest, czyli substancję rakotwórczą. W związku z tym, powstał specjalny program, który zakłada eliminację azbestu do 2032 roku.

W ramach tego programu właściciele nieruchomości mogą starać się o specjalne dopłaty. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy będą mogli liczyć na dofinansowanie do wymiany dachu. Kto skorzysta z tego programu?

Lotto wydało ważny komunikat. Wypłaty nagród będą ograniczone

Komu należy się dopłata?

Dachy z eternitem często znajduje się nie tylko na domach, ale także na budynkach gospodarczych. Dofinansowanie do wymiany takiego dachu mogą otrzymać tylko rolnicy. Wsparcie wynosi dokładnie 40 złotych na 1 metr kwadratowy, ale jest przyznawane na maksymalną powierzchnię 500 mkw. W związku z tym, niektórzy rolnicy otrzymają nawet 20 tysięcy złotych.

Zobacz także: Ukryta funkcja karty Moja Biedronka. Dzięki niej można sporo zyskać

Gminy wypłacają specjalne dofinansowanie

Program jest realizowany przez gminy, choć nie wszystkie oferują takie dofinansowania. W związku z tym, warto w pierwszej kolejności dowiedzieć się, czy akurat w naszej gminie jest dostępny ten program.

Właściciel nieruchomości nie może sam usunąć z budynku dachu z eternitem. Może zrobić to tylko i wyłącznie wyspecjalizowana firma. Warto pamiętać, że dopłatę otrzymamy tylko na usunięcie starego dachu. Kosztu zakupu i montażu nowego należy pokryć z własnej kieszeni.