Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Dopłata

Dopłata

Dopłata

portfel ręce
25.01.2024 11:56 Podwyżka 14. emerytury. Emeryci mogą się mocno zdziwić, ekspert zabrał głos

Seniorów może czekać spore rozczarowanie. Potwierdził to dr Tomasz Lasocki, mówiąc o najbliższych problemach z emeryturami. Wszystko za sprawą poprzedniego obozu rządzącego„Wysokość 14. emerytury to kolejna pułapka, która została na odchodne zostawiona przez PiS”.

Pies na trawie
24.12.2023 15:30 500 plus na psa i kota. Można zyskać spore wsparcie, kwota zależy od jednego

Właściciele zwierząt domowych również mają swój program 500 plus. Brzmi to jak żart, jednak dofinansowanie dla posiadaczy psów i kotów istnieje naprawdę. Co więcej, może wynieść więcej niż 500 złotych - wszystko zależy bowiem od samorządu.

Pieniądze
26.10.2023 17:25 Nawet 1000 zł dopłaty. Niewiele osób wie, że można dostać pieniądze

Rynek mieszkaniowy w Polsce jest trudny. Ceny nieruchomości poszybowały w górę, przez co wiele osób nie może sobie pozwolić na zakup własnego m4. Co więcej, Polacy często nie posiadają wystarczających środków, żeby pokryć wymagany wkład własny. Z tego powodu wielu z nich decyduje się na wynajem mieszkań. Okazuje się, że części z nich mogą przysługiwać dopłaty.

Komin, dom
06.09.2023 21:27 "Ciepłe mieszkanie" wraca. Można dostać nawet 40 tys. złotych

Pod koniec miesiąca rozpocznie się nabór wniosków do nowej edycji programu "Ciepłe Mieszkanie" - poinformował PAP Paweł Mirowski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Chodzi przede wszystkim o wymianę „kopciuchów” i innych nieekologicznych źródeł ciepła.

Dom i pieniądze
16.08.2023 11:11 Program „Czyste powietrze” na pomoc najuboższym? Niekoniecznie. Pieniądze trafiają również do bogaczy

“Dziennik Gazeta Prawna” pisze, że po wsparcie finansowe wypłacane w ramach programu “Czyste powietrze” sięgają nie tylko najbiedniejsi, którym taka pomoc jest szczególnie potrzebna, ale również osoby zamożne, posiadające nierzadko kilka nieruchomości.

Dziewczynka na fotelu dentystycznym i pieniądze
27.07.2023 20:03 Opłata za "niewspółpracujące dziecko" u dentysty. Rodzice są oburzeni

Wizyta u dentysty potrafi spędzać sen z powiek dorosłym, a co dopiero dzieciom. Nie jest to przyjemne doświadczenie, a mali pacjenci często nie chcą współpracować ze stomatologiem. W takich przypadkach niektórzy specjaliści decydują się na doliczenie opłaty za “niewspółpracujące dziecko”, co w wielu rodzicach budzi skrajne emocje.

budowa-mieszkanie-kredyt hipoteczny-biznesinfo (1).JPG
14.06.2023 20:47 Zbierający na mieszkanie mają powód do radości. Rząd dopłaci spore sumy

Zakup mieszkania już wkrótce będzie znacznie prostszy. Umożliwi to bowiem rządowy program, dzięki któremu będzie można otrzymać środki na zakup mieszkania.

Pieniądze
28.05.2023 11:14 Nawet 70 tys. zł dopłaty od państwa. Skorzystało już tysiące osób

Bank Ochrony Środowiska poinformował, że łączna pula środków przeznaczonych na dopłaty w ramach ścieżki leasingowej programu "Mój elektryk" wzrosła do 400 mln zł.

pieniądze
03.05.2023 16:03 Zmiany w prawie. Milion Polaków musi oddać fiskusowi pieniądze

Ledwo zakończył się okres składania deklaracji podatkowych, a już wiadomo, że milion osób będzie musiało dopłacić kilka tysięcy złotych fiskusowi. Powód aż takiej wielkiej kwoty jest łatwy do ustalenia - zeszłoroczne zmiany przepisów.

None
18.02.2023 15:10 Rząd obiecał spore dopłaty. Polacy mogą liczyć na dodatkowe 5 tys. zł w kieszeni

Od kilku lat rynek nieruchomości jest bardzo wymagający. Trudno jest dostać kredyt, dlatego wiele osób decyduje się na wynajem mieszkania. Chcąc ułatwić posiadanie własnych czterech kątów młodym osobom, kilka lat temu rząd wprowadził Program Mieszkanie na Start. Obecnie procedowane są w nim poważne zmiany. 

gaz-cena gazu-gaz ziemny-iberion
06.02.2023 17:19 Możesz dostać zwrot pieniędzy za gaz. W ciągu 30 dni wypełnij wniosek

W ostatnich latach ogrzewanie gazowe zyskało na popularności. W taki sposób pozyskiwane jest ciepło nie tylko w blokach mieszkalnych, ale także w domach jednorodzinnych. Jednakże tegoroczne podwyżki cen gazu znacznie nadwyrężyły portfele Polaków, którzy w znacznej części wrócili do tradycyjnych metod ogrzewania swoich gospodarstw domowych.Wniosek o przyznanie dodatku mogą składać osoby posiadające w swoim domu ogrzewanie gazowe. Przybiera on postać zwrotu podatku VAT od ceny gazu dostarczonego w 2023 r., a należność podatkowa jest odliczana od ceny gazu - informuje serwis „Strefa Biznesu”.

pieniądze-banknoty-biznesinfo-iberion
01.02.2023 17:45 Problemy z dopłatami w ramach PPK. Przyczyną płaca minimalna

Podwyżki płacy minimalnej spowodowały problemy z wyliczeniem kwot wpłat uprawniających do dopłat rocznych w ramach PPK. Działania w tym zakresie podejmowały już Komisja Nadzoru Finansowego oraz trzy ministerstwa.W ramach PPK dopłatę roczną mogą otrzymać osoby, których wpłaty będą wynosiły co najmniej 3,5 proc. 6-krotności płacy minimalnej. Wpłaty obejmują zarówno te podstawowe, jak i dodatkowe, finansowane przez pracownika i pracodawcę.

Joachim Brudziński
01.10.2022 11:23 Kolejne dopłaty do węgla. Zapowiedź wiceprezesa PiS

W rozmowie z RMF wiceprezes PiS Joachim Brudziński zapowiedział, że rząd planuje kolejne dopłaty do węgla.

artur soboń
20.09.2022 14:48 Soboń: Samorządy powinny jak najszybciej wypłacać dodatek węglowy

Wiceminister finansów Artur Soboń odniósł się we wtorek na antenie Polsat News do informacji, że gminy skarżą się na brak środków na dopłaty do zakupu węgla. Artur Soboń dodał, że samorządy powinny jak najszybciej uruchomić procedury, aby wypłacać dopłaty do węgla.

EN 01532780 0008
15.09.2022 14:44 Anna Moskwa o dodatku węglowym. Środki zabezpieczone

Z wyliczeń portalu infor.pl wynika, że wysokość dodatku węglowego może spaść, jeśli nie dojdzie do nowelizacji ustawy i zwiększenia budżetu na ten cel. Podczas rozmowy w Radio Zet Anna Moskwa poruszyła kwestie związane z węglem oraz wsparciem dla odbiorców ciepła.

Pieniądze-banknoty-200-biznesinfo (1)
02.09.2022 10:45 Szczegóły zmian w dodatku węglowym. Jeden adres, jeden dodatek

Jeden dodatek węglowy na jeden adres zamieszkania to najważniejsza zmiana szykowana przez rząd. Dziennik Gazeta Prawna dotarł do projektu zmian. Wydłuży się również termin rozpatrywania wniosku.

Mateusz Morawiecki
24.08.2022 11:11 Rząd przyjął projekt dotyczący dopłat do innych źródeł ciepła niż węgiel

Rząd przyjął projekt ustawy dotyczący dopłat do innych źródeł ciepła niż węgiel. Chodzi o jednorazową pomoc dla osób korzystających z ogrzewania na drewno, pellet, olej opałowy czy LPG. Wsparcie otrzymają także samorządy.

Pieniądze-banknoty-200-biznesinfo (1)
14.07.2022 14:07 Rząd szykuje dopłaty dla gospodarstw domowych. Skorzystają palący węglem

Szykuje się ciężka zima. Istnieje prawdopodobieństwo, że zabraknie węgla. Odpowiedzią rządu na kryzys energetyczny są programy dopłat na węgiel oraz modernizację ogrzewania, takie jak program “Węgiel plus”, “Czyste powietrze” i “Ciepłe mieszkanie”.

Pexels/Evelina Zhu
22.03.2022 09:25 ARiMR: tylko do poniedziałku można składać wnioski o płatności bezpośrednie i obszarowe PROW za 2021 r.

Dopłaty nadal czekają na rolników, choć czasu jest coraz mniej. Termin wysyłania wniosków w sprawie przyznania płatności bezpośrednich i obszarowych PROW za 2021 r. upływa już dzisiaj. Dotychczas po pieniądze zgłosiło się ponad milion osób.Z tego artykułu dowiesz się:Ile osób już wysłało zgłoszenieJak można wnioskować o dopłatyDlaczego płatności będą niższe

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
22.03.2022 09:25 Ruszył już program „Mój elektryk”. Szansa na dopłatę 27 tys. zł

Mój elektryk to nowy program wsparcia skierowany do kierowców. Po dopłaty mogą zgłaszać się właściciele nowych pojazdów elektrycznych - zarówno osoby fizyczne, jak i firmy. Dofinansowanie sięga nawet 27 tys. zł.Z tego artykułu dowiesz się:Jaki jest budżet programu Mój elektrykJakie dopłaty można otrzymaćOd czego zależy ich wysokość

Wnioski o dopłaty już tylko do jutra
22.03.2022 09:25 ARiMR przypomina: tylko do 12 lipca można składać wnioski o płatności bezpośrednie i obszarowe PROW

To już naprawdę ostatni moment na złożenie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych PROW za 2021 rok. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina rolnikom, że o dopłaty można ubiegać się do 12 lipca, czyli do jutra. Z tego artykułu dowiesz się:Jutro mija ostateczny termin składania wniosków o płatności bezpośrednie i obszarowe PROWKiedy upłynął termin podstawowy składania wnioskówIlu rolników dotychczas złożyło wnioski

Biznes info
22.03.2022 09:24 "Czyste powietrze" do zmiany. Dostaniesz więcej pieniędzy

Program "Czyste powietrze" przewiduje wyższe progi dochodowe dla osób starających się o dotację. Nowe progi dochodowe to szansa na więcej pieniędzy w ramach dotacji.Z tego artykułu dowiesz się:Czym jest program "Czyste powietrze" Jakie zmiany dochodowe czekająO ile więcej będzie można otrzymać dotacji

Dopłaty w ramach "Mój Prąd" mniejsze niż dotąd
22.03.2022 09:24 Mój Prąd. Jutro startuje trzecia edycja programu

Już jutro rusza trzecia odsłona programu "Mój Prąd" zakładającego finansowe wsparcie dla gospodarstw domowych planujących inwestycje fotowoltaiczne. Dopłaty przyznawane w ramach tegorocznej edycji program będą niższe niż dotychczas, mniejszy będzie również jego budżet.Z tego artykułu dowiesz się:1 lipca rusza trzecia edycja programu "Mój Prąd"Jaką przewidziano tym razem wysokość dotacjiJaki będzie budżet tegorocznej edycji programu

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
22.03.2022 09:24 Rusza kolejna edycja programu "Mój Prąd". Do wzięcia nawet 3 tys. zł dopłaty

Program Mój prąd po raz kolejny wesprze obywateli, którzy inwestują w fotowoltaikę. Mimo że w tym roku na beneficjentów czekają trochę niższe dopłaty to i tak zastrzyk gotówki może okazać się niezbędny. Budżet kolejnej tury programu opiewa na ponad pół miliarda złotych.Z tego artykułu dowiesz się:Kiedy rusza Mój prądO ile zmniejszą się dopłatyKto może zostać wykluczony z programu

Amy Kay/Design Pics/EAST NEWS
22.03.2022 09:23 Remont wcale nie musi być drogi. Zwłaszcza, jeśli skorzystasz z rządowej pomocy

Remont w duchu ekologii to spory wydatek. Jednak dopłaty do termomodernizacji sprawiają, że można zdecydowanie obniżyć koszty. Wiele osób sięga także po korzystną ulgę termomodernizacyjną.Z tego artykułu dowiesz się:Ile kosztuje remont termomodernizacyjnyJakie dopłaty można otrzymaćNa czym polega ulga termomodernizacyjna

Dodatek mieszkaniowy po nowemu
22.03.2022 09:23 Dodatek mieszkaniowy. 1 lipca zmienią się warunki przyznawania benefitu

Od lipca dojdzie do zmiany przepisów odnośnie przyznawania dodatku mieszkaniowego. Zmiany dotyczyć będą przede wszystkim kwestii kryterium dochodowego uprawniającego do otrzymania świadczenia. Z tego artykułu dowiesz się:Od lipca zmienią się zasady przyznawania dodatku mieszkaniowegoJakie zmiany przewidziano ws. kryterium dochodowegoCzy zmienią się zasady dotyczące metrażu nieruchomości

Marek BAZAK/East News
22.03.2022 09:22 Rolnicy mają dostać dopłaty do paliwa. Wszystko w ramach Nowego Ładu

Dopłata do paliwa będzie jeszcze bardziej wspierać rolników. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w ramach Polskiego Ładu stawki dofinansowania zostaną zwiększone. To tylko jedno z 20 nowych rozwiązań, które ma sprzyjać rozwojowi wsi i poprawie konkurencyjności polskich rolników.Z tego artykułu dowiesz się:O ile zwiększy się dopłata do paliwa dla rolnikówDlaczego rząd zdecydował się na podwyżkęJakie inne rozwiązania proponuje rząd

Biznes Info
22.03.2022 09:20 Dopłaty do mieszkań, ale tylko od określonej kwoty. Część Polaków pieniędzy nie zobaczy

Dopłaty do mieszkań przewidziane w Polskim Ładzie ominą część Polaków. Bank Gospodarstwa Krajowego udzieli gwarancji wkładu własnego do 100 tys. złotych. Jak się okazuje, przewidziano także maksymalną kwotę za metr kwadratowy mieszkania.Z tego artykułu dowiesz się:Czym charakteryzują się dopłaty do mieszkańDo kogo będzie skierowany programJakie warunki dopłat stawia rząd