Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Kontrolerzy zapukają do drzwi Polaków. Wiadomo, kto zostanie skontrolowany
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 08.04.2024 11:16

Kontrolerzy zapukają do drzwi Polaków. Wiadomo, kto zostanie skontrolowany

pukanie do drzwi
Fot. materiały własne

W 2024 roku w Polsce obowiązkowy abonament radiowo-telewizyjny wzbudza wiele pytań i wątpliwości. Poczta Polska właśnie ujawniła, kogo dotyczą kontrole w zakresie rejestracji odbiorników i opłacania abonamentu. Czy do drzwi mogą zapukać kontrolerzy?

Kontrolerzy zapukają do drzwi Polaków

Poczta Polska w ostatnich tygodniach potwierdziła intensyfikację kontroli w zakresie opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego. Jednakże, nie muszą się obawiać osoby prywatne, lecz raczej firmy i instytucje. Kontrolerzy skupiają się na sprawdzaniu, czy przedsiębiorstwa i instytucje zarejestrowały swoje odbiorniki oraz opłacają wymagane abonamenty.

Nie będzie drugiej waloryzacji emerytur? Fatalne wieści dla seniorów Poczta Polska wprowadziła nową usługę. Zyskała ogromną popularność

Kto nie zapłacił abonamentu RTV?

Kara za brak rejestracji odbiornika lub nieopłacanie abonamentu może być dotkliwa. Według przepisów, niezarejestrowany odbiornik może skutkować karą wynoszącą aż 30-krotność miesięcznej opłaty abonamentowej. To oznacza, że kara za nielegalne korzystanie z telewizora może przekroczyć aż 800 złotych.

ZOBACZ TAKŻE: ZUS zachęca do pobrania mLegitymacji. Zrobiło to już prawie 700 tys. osób

Nie każdy musi płacić abonament RTV

Poczta Polska wyjaśnia, że istnieją pewne kategorie osób zwolnionych z opłaty abonamentowej, takie jak osoby powyżej 75 roku życia czy weterani inwalidzi. Jednakże, istnieje również domniemanie użytkowania odbiornika, co oznacza, że osoby posiadające odbiornik mogą być zobowiązane do opłacania abonamentu, nawet jeśli nie korzystają z tradycyjnych kanałów telewizyjnych, lecz preferują serwisy streamingowe.