Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Kaczyński: "Od nowego roku 500 plus to będzie 800 plus, opłaty za autostrady zostaną zniesione"
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 14.05.2023 21:15

Kaczyński: "Od nowego roku 500 plus to będzie 800 plus, opłaty za autostrady zostaną zniesione"

Jarosław Kaczyński
Domena publiczna

Podczas dwudniowej konwencji PiS, która miała miejsce w Warszawie Jarosław Kaczyński zapowiedział, że od przyszłego roku popularne w Polsce świadczenie 500+ zostanie zwiększone. Nie będzie to już 500 plus, a 800 plus.

Koniec 500 plus. Od 2024 roku, świadczenie wyniesie 800 zł

- Chodzi mi o sferę socjalną. Generalnie powiedziałem - kontynuujemy. Ale kontynuujemy i rozwijamy. Od nowego roku 500 plus to będzie 800 plus - powiedział podczas konwencji PiS Kaczyński.

“500 plus jest już siedmiolatkiem. I zapewne każdy z nas ma takie skojarzenie, że nasz siedmiolatek idzie do szkoły i rodzice się zastanawiają jaka będzie jego przyszłość, co będzie dalej. Wiem, że w przestrzeni publicznej dyskusja o 500 plus, naszym siedmiolatku jest bardzo często prowadzona. Warto o tym rozmawiać” - dodała Beata Szydło.

Darmowe leki dla seniorów, oraz dzieci i młodzieży.

Kolejna propozycja PiS to darmowe leki dla seniorów powyżej 65. roku życia, oraz dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Wspomniał również o zniesieniu opłat za autostrady, w tym również te prywatne.

- Jest kwestia, trochę mniejszej wagi, ale dla bardzo wielu ludzi dolegliwa, dla właścicieli samochodów, którzy jeżdżą po autostradach i drogach szybkiego ruchu. Jeżeli chodzi o opłaty państwowe to, jeśli tylko uda się uchwalić w odpowiednim czasie ustawy, to w najkrótszym możliwie okresie my to zniesiemy - powiedział lider PiS.

“Te sytuacje, gdzie autostrady są prywatne, albo są w jakiejś dzierżawie, takie wypadki też istnieją, tam obiecujemy, że w ciągu kolejnego roku to załatwimy” - dodał.

Kaczyński o postępie technologicznym oraz odbudowie zabytków

“On jest też tu na miejscu i powinniśmy po niego sięgać, to także element patriotyzmu gospodarczego” - mówił Kaczyński nawiązując do postępu technologicznego oraz potrzeby wyższej innowacyjności w Polsce.

Wspomniał również, że Polska jest już na tyle zamożnym krajem, ze stać nas na odbudowę wielu zabytków, które zostały zniszczone podczas wojen.

Musimy starać się stworzyć perspektywę wielkiej rewitalizacji polskich zabytków, a także całych miast. Zadaniem jest także odbudowa tego wszystkiego, co utraciliśmy w kolejnych wojnach” – mówił lider PiS.

- Kultura, która jest elementem budowania i umacniania siły duchowej społeczeństwa, jak i kultury, która będzie miała charakter w jakiejś przynajmniej mierze internacjonalny, która będzie funkcjonowała szerzej niż tylko w Polsce, to nasze bardzo wielkie zadanie  - dodał.