Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Jan Kulczyk był poważne chory. Nikt nie wiedział, z czym się zmagał
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 19.04.2024 22:19

Jan Kulczyk był poważne chory. Nikt nie wiedział, z czym się zmagał

Jan Kulczyk
Fot. KAPiF

Jan Kulczyk przez lata był najbogatszym Polakiem. W 2015 roku niespodziewanie zmarł, co było ogromnym szokiem dla wielu osób. Wcześniej nie było wiadomo nic na temat jego problemów ze zdrowiem. Przyjaciel Kulczyka wyjawił, że miliarder zmagał się z poważnym schorzeniem. 

Nagła śmierć najbogatszego Polaka

Jan Kulczyk rozpoczął swoją karierę w 1981 roku, kiedy to założył firmę zajmującą się handlem zagranicznym. Kilka lat później stworzył pierwszą w Polsce sieć dystrybucji samochodów marki Volkswagen. Od 2000 roku niemal cały czas Kulczyk znajdował się na pierwszym miejscu listy najbogatszych Polaków. Magazyn Forbes w 2015 roku wycenił jego majątek na 15,1 mld złotych. 

W 2015 roku Kulczyk wybrał się na wizytę do wiedeńskiej kliniki, po której miał zaplanowane kilka spotkań. Wcześniej nie mówiło się o problemach zdrowotnych najbogatszego Polaka, więc jego nagła śmierć była ogromnym zaskoczeniem. 

Nie zapłacisz przez internet, nie zrobisz przelewu. Zacznie się już jutro

Dzieci Jana Kulczyka przejęły jego majątek

Jan Kulczyk został pochowany na Cmentarzy Jeżyckim w Poznaniu, gdzie spoczął obok swojego ojca Henryka. Gigantyczny majątek przedsiębiorcy przejęły jego dzieci - Dominika i Sebastian. Jak się okazuje, oboje rozsądnie gospodarują fortuną odziedziczoną po ojcu i umiejętnie ją pomnażają. 

Dominika, córka Jana Kulczyka zaledwie kilka dni temu kolejny raz znalazła na pierwszym miejscu na liście najbogatszych Polek. Rodzeństwo działa również charytatywnie. Dominika Kulczyk była nawet prowadzącą programu “Efekt Domina”, który można było oglądać na antenie TVN. 

Przyjaciel Jana Kulczyka wyjawił, na co chorował miliarder

Jan Kulczyk w 2015 roku udał się do kliniki Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien. Miliarder miał poddać się tam rutynowym badaniom. Podczas wizyty w placówce nastąpiły komplikacje, które doprowadziły do jego śmierci. Tragiczne wieści obiegły media 29 lipca 2015 roku, a niedługo potem przyjaciel Jana Kulczyka wyjawił informacje dotyczące poważnego schorzenia, z którym miał zmagać się 65-latek.

Jan Kulczyk pojechał do wiedeńskiego szpitala, by poddać się innowacyjnym badaniom przesiewowym w kierunku raka. Rok temu w Nowym Jorku przeszedł operację prostaty - wyjawił rozmówca agencji AFP, cytowany przez “Fakt”.