Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Gigantyczne zmiany w PZU. Spółka wydała komunikat
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 24.02.2024 12:18

Gigantyczne zmiany w PZU. Spółka wydała komunikat

PZU
Arkadiusz Ziolek/East News

W sobotę, 24 lutego z samego rana w sieci pojawił się komunikat, w którym poinformowano o ogromnych zmianach w PZU. Przekazano, że dotychczasowa prezes spółki została odwołana, a także podano nazwisko jej następczyni. Przedstawiamy szczegóły.

Rewolucja w PZU. Spółka wydała komunikat

Sieć obiegły wieści dotyczące rewolucyjnych zmian, które zaszły w PZU. Spółka wydała w tej sprawie oficjalny komunikat, który pojawił się w sobotę, 24 lutego w godzinach porannych. Okazuje się, że Rada Nadzorcza PZU podjęła kluczową decyzję w sprawie odwołania kilku osób z kluczowych stanowisk. Jak na razie, nie znamy dokładnych przyczyn tej rewolucji, a weszła ona w życie w chwili jej ogłoszenia. 

 

Kontrole abonamentu RTV. W tych godzinach zapukają do drzwi

Prezes PZU została odwołana

Z sobotniego komunikaty dowiadujemy się przede wszystkim o odwołaniu dotychczasowej prezes PZU. Stanowisko to zajmowała Beata Kozłowska-Chyła, która w 2020 roku zastąpiła Pawła Surówkę. To jednak nie koniec zmian, bowiem odwołano także pięciu członków zarządu spółki: Ernesta Bejdę, Małgorzatę Kot, Krzysztofa Kozłowskiego, Piotra Nowaka i Małgorzatę Sadurską. 

Zobacz także: Dodatkowe 1000 złotych dla rodziców. Trzeba jednak spełnić warunki

Spółka podała nazwisko nowej prezes

W komunikacie spółki ujawniono także, że wybrano nowych członków zarządu oraz wyznaczono tymczasową prezes. Obowiązki Beaty Kozłowskiej-Chyły obejmie Anita Elżanowska, ale tylko do momentu wybrania nowego prezesa spółki. Elżanowska to adwokatka, która między innymi prowadziła projekty jako ekspert Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Na stanowisku tymczasowej prezes PZU będzie nie dłużej niż 3 miesiące. 

Tagi: PZU